Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves a kislányom és nagyon...

3 éves a kislányom és nagyon antiszociális. Mi lesz ebből? Nehezen barátkozik. Továbbiak lenn! Aggódom

Figyelt kérdés
3 éves a kislányom és annyira nehezen barátkozik.Szeptemberben kezd az ovi,de el sem tudom képzelni mi lesz vele!Nem nagyon szereti a gyerekeket.A családban vannak gyerekek azokkal eljátszik de játszón nem nagyon szeretne.Kevés társaságunk volt mert kétszer is költöztünk a 3 év alatt így nem nagyon voltak ismerősök mire lettek volna mentünk tovább.Mit csináljak???Mindennap játszózunk hagy szokja de az ovodától nagyon félek.Mert egyébként is akaratos és ha idegen felnőttek mondjukcsak hozzászólnak vagy kérdeznek tőle valamit nem visszahuzodik félősen mint más gyerek hanem kiabál,hogy nem akarok válaszolni...:)
2016. aug. 10. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, kicsi még... a bölcsődében inkább egymás mellett játszanak. 4 éves kor körül jön az együtt-játszás. Az óvónők meg szakmai felkészültségükkel ezt segítik. Együtt énekelni, körjátékot játszani, együtt a mesesarokban mesét hallgatni - ezek mind segítőek a szociális érzék fejlődéséhez.
2016. aug. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!



Ne aggódj, vannak emberek akik alapból nem szeretik a tömeget, kissé félénkek, hát gyerekkekközt is akadhat.

Nézd, itt vagyok , mintha saját magam olvastam volna, gyerekként is ilyen egyedüli voltam. Hányszor próbáltak a óvónők, tanárok jobb belátásra bírni, szakemberhez küldeni, de hál égnek szüleim tudták h ilyen vagyok. kész pont. mégsem vagyok szihikai beteg, vagy ilyesmi. de a mai napig ilyen az alaptermészetem, de lám, van nem is egy jó barátom.

egyszerűen ő ilyen :)

2016. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz,h ilyen és kész,meg,h változtat az ovi.Csak épp tegnap néztem be az ovi udvarba.Épp arra jártam.És ilyen nyilt npp volt.Kis ovisok egy csoportba ültek egy asztal körül a szülők meg ott álltak körülöttük.És elképzeltem a gyerekem,h ő biztos nem ülne oda le.Üvöltene ha letenném.Olyan gáz.Bár kicsit megnyugodtam tegnap.Kimentem egy játszótérre és rengeteg gyerek volt.Voltak kemények!Némelyik olyan viselkedést provokált.Nem az enyém a legdurvább!xd
2016. aug. 10. 12:58
 4/5 anonim ***** válasza:
tényleg ne aggódj, rendben lesz minden - együtt esznek, körjáték - lehet, hogy jó bulinak tartja majd a kicsi! és azért se aggódj, mert azt érzi, veszi a kis antennáival, szavak nélkül, és azt hiszi, valami félnivaló vár rá, hisz anya aggódik. Rendben megy majd minden!
2016. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat:)
2016. aug. 11. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!