Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell foglalkozni egy...

Mennyit kell foglalkozni egy 9 hóssal, és idősebbel, hogy ne legyen antiszociális, vagy hasonló?

Figyelt kérdés

elvégzem a szokásos babaápolást, tornáztatom is, nagyon ritkán énekelek, és mindig ugyanazokat a mondókákat mondom, de nagy ritkán (mert többet nem tudok)


a szabadidő (amikor nincs sem evés, öltöés, alvás, csak natur játék)java részében simán eljátszik önállóan, ha én is jelen vagyok a szobában, vagy néha átmászik rajtam.


nem tudom elégséges e ez....


2015. febr. 4. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem ettől lesz antiszoc. az akkor állhat fenn, ha nem mozdultok ki, nincs gyerekek között, stb. de még kicsi, a gyerek társaság ráér majd 2 éves kora körül is, de persze játszóra menjetek majd tavasztól.


az meg, hogy nem beszélsz, énekelsz, mondókázol neki, az meg inkább a beszédére fog kihatni, későn kezd el beszélni, karcsú szókincse lesz, stb. ami persze majd az iskolás években nagy hátrány lesz. legalább az evés-öltözés, fürdés, pelusozást kommenteld neki, mindent mondj, hogy mi micsoda, mit miét csinálsz

2015. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért játszhatsz vele, pl. labda gurigatás, építeni tornyot, amit ő ledönthet, simogatós, ölben ringatós.


A mondókázás és éneklés fontos lenne, szókincs miatt is.


Itt vannak mondókák:

[link]


[link]


[link]

2015. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket :)


napi 5 ször mondókázni, az már jó szerintetek..?

2015. febr. 4. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a kimozdulás sem biztos.. Nálunk van a családban olyan baba/kisgyerek, aki szinte sose lát másik gyerekeket, meg sok idegen felnőttet se nagyon, mégis nyílt, barátkozós, imádja, ha mégis társasában van, nagyobb társaságot is élvezi azonnal. Meg olyan is van, akit igyekeznek vinni, másokhoz szoktatni, mégis ha csak egy idegen embert/gyereket lát, már ordít mint a sakál. Természetüktől függ szerintem.
2015. febr. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne így számold, hogy napi ötször.


Én mondókázom, ha alkalom van rá, pl. hintalóra felül a gyerek, akkor mondom, hogy Gyí, paci, paripa, nem messze van Kanizsa, odaérünk délre, libapecsenyére.

Vagy: Gyí, te fakó, gyí, te ló, gyí, te Ráró, hóhahó.

Vagy: Gyí te Fakó, gyí te Szürke, gyí két lovam, fussatok, gyorsan, gyorsan a faluba, ott kaptok majd abrakot.


Ha mondjuk kockát ütöget, akkor mondom:

Töröm, töröm a mákot, sütök neked kalácsot, ica tolla motolla, neked adom anyuka/apuka/babuka.


Vagy pl. ha ölbe veszem és ritmusra hintáztatom, akkor mondom:

Gyerekek, gyerekek szeretik a perecet....

vagy

Egyszer egy erdőben szarkák verekedtek...

vagy Jákobnak volt hat fia....

meg még millió mondóka van, amit lehet valamihez kötni.

2015. febr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

a jákobos monóka hogy van tovább?


és a törökök, meg tehenek?


nemsokára összeírom amiket megtuok jegyezni, hogy tanujam...:D

2015. febr. 5. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell összeírni szerintem. Ismersz párat,meg költeni is tudsz.Nem kötelező mondókázni. Én nem tettem nagyon,nem is olvastam neki,mert nem érdekelte.Amíg pici volt nem volt kedvem olvasni a fogalmazhatok úgy vakvilágba,mire értelmes lett ,addigra meg mivel nem szokott hozzá,nem érdekelte. És 8 hónapos kora óta mond szavakat,20hós korától mondatokban beszél.Nem tökéletesen mondja a szavakat,de érthető bőven.Én ugyan nem olvastam meg mondókáztam neki,viszont mikor már nyílt az értelme 6hónapos kora körül,mindent mondtam neki,mi micsoda mikor sétáltunk pl. 1 évesen 99%-ban mindent megértett,olyan 15 hónapos kora körül kezdte el mutogatni amire kíváncsi volt,hogy mi.Mondtam a szavakat. 18 hónapos korától meg minden egyes szót utánam ismételt,amire mutatott vagy amit én mutattam neki.

Legfontosabb a sok beszéd,azzal gyarapodik a szókincse,a mondókák könnyebbé teszik,mert izgalmas a ritmusok miatt.Antiszoc mitől lesz-e? Lányom nem nagyon van emberek között,csak buszon,egyszerű az oka,nincsenek ismerőseim nagyon és rokonaink sem itt,mégis imádja a gyerekeket,felnőttekkel is jól kijön.Barátnőm kislánya sok ember között van,kis barátai,de mégse szereti ha hozzáérnek gyerekek/felnőttek.Ilyen típusok ők,de sokat változnak majd még ha közösségbe kerülnek.

2015. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem kell erre így rágörcsölni. igazából nagyon kicsi, még nem is érte. az a lényeg, hogy beszélj, hogy eljussatok oda, hogy megértse :)

én a walesi bárdokat szavaltam el milliószor a gyereknek mert kívülről tudom és olyan jól lehet a hanglejtéssel játszani... :D

2015. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, este, ha lefektettem a gyereket, leírok neked kb.40 mondókát, kiszámolót, jó?
2015. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Gyerekek, gyerekek, szeretik a perecet. Sósan, sósan, jó ropogósan. Aki vesz, annak lesz, aki nem vesz, éhes lesz.


2. Jákobnak volt hat fia, mind a hat csizmadia. Simi, Samu, Sámuel, Dini, Dani, Dániel.


3. Lementem a pincébe, vajat csipegetni, utánam jött apám-anyám hátba veregetni. Nád közé bújtam, nád sípot fújtam, az én sípom azt fújta, hogy di-dá-du, te vagy az a nagyszájú.


4. Töröm töröm a mákot, sütök neked kalácsot. Ica tolla motolla, neked adom.... (ide azt kell mondani, hogy anyuka, vagy apuka, vagy babuka)


5. Ó,ó,ó, tündérkaszinó, akire jut tizenhárom, az lesz a fogó (számolj a végén 13omig.)


6. Egyszer egy erdőben szarkák verekedtek, szarka Pál megtudta, fegyverét fefogta, dirr durr te vagy kint.


7. Kiugrott a gombóc a fazékból, utána a molnár fazekastól. Stól,stól,stó, fazekastól.


8. Cini-cini-muzsika, táncol a kis Zsuzsika, jobbra dűl meg balra dűl, tücsök koma hegedül.


9. Madarak voltunk, földre szálltunk, búzaszemet szedegettünk, mondd meg nekem te, hányat mondasz te.


10.Kipp-kopp kalapács, kicsi kovács mit csinálsz? Sárga lovat patkolok, aranyszállal szegelek, uccu pajtás kapj fel rája, úgyis te vagy a gazdája.


11. Gyí paci, paripa, nem messze van Kanizsa, odaérünk délre, libapecsenyére.


12. Gyí te fakó, gyí te ló, gyí te ráró, hóhahó.


13. Gyí te fakó, gyí te szürke, gyí két lovam fussatok, gyorsan gyorsan a faluba ott kaptok majd abrakot.


14. Ecc-pecc-kimehetsz, holnapután bejöhetsz, cérnára cinegére ugorj cica az egérre fuss.


15.An-tan-ténusz, szórakaténusz, szóraka tikitaka, alabala bambénusz.


16. Hej Gyula, gyula, gyula, szól a duda duda duda, pest buda buda buda pattogatott kukorica.


17.Áspis kerekes, útifüves leveles bíbola bíbola paccs paccs paccs.


18.Egy kettő három négy, te kis cipő hová mégy? Kipp kopp kopogok, óvodába indulok.


19. Kipp kopp kopogok, találd ki hogy ki vagyok. Béka vagyok leveli, ki a fiát neveli.


20.Trapp, trapp, trapp, lovam trappolgat, hegyen völgyön alagúton nem tévedünk el az útonm, trapp, trapp, trapp.


Most több nem jut eszembe, én ezeket szoktam mondogatni.

2015. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!