Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lesz az oviban, ha nem...

Mi lesz az oviban, ha nem ágytiszta?

Figyelt kérdés
Ébren ügyesen pisil wc-be a 3 éves kislányom. Alvás közben azonban mindig bepisil, hiába pisil előtte. Mi lesz vele az oviban? Nem tehetjük meg, hogy ebéd után elhozzuk, mindenki dolgozik. Olyan rossz lesz így, nem tehet róla hisz öntudatlan állapotban van alvás közben! Bárcsak lehetne bevinni bugyipelenkát az alváshoz! De sajnos csak gumilepedőt lehet. Nem akarok ebből stresszhelyzetet csinálni, pláne nem neki. Egyelőre semmi változás e téren. Minden alvásánál pisil éjszaka és nappal is. De éjjel nincs gond, mert akkor itthon van.
2016. aug. 11. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A mi ovinkban gumilepedőt sem engednek, nemhogy pelenkát. A kiscsoportosok napi szinten összepisilnek mindent, öltözőt, ágyat, szőnyeget, gondolhatod, mennyire kellemes nekik is meg a nagyobbaknak is. Persze, hogy nem tehet róla, hisz alszik. Nem értem, miért nem lehet rá bevinni egy bugyipelenkát, hisz ez nemmegoldás és legfeljebb rosszabbodhat a helyzet a mindennapos megszégyenüléstől (gondolhatod, hogy nem dicsérik meg érte...), megoldódni biztos nem fog. Hacsak egy mód van rá, sajnos nem tudok mást tanácsolni, találj rá megoldást, hogy ne kelljen bent aludnia. :( De azért remélem, a ti ovitokban nem ennyire rugalmatlanok és nem lesz semmi gond.
2016. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se engednek semmit, pedig pizsamát húznak, ennyi erővel már a pelust is felránthatná a gyerek, aztán zacskóban mehetne a szekrényébe, majd én kidobom...

Ha bepisil, ágyneműt mosok este. Ezért vettünk szárítógépet a 2. gyerkőcnél, mert minden nap bepisilt, és októberben nem száradt meg a bélelt lepedője másnapra... -_-

2016. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Vigyèl pelust. Nem tiltjatják. Valamint lefekvés előtt 1 órával már ne igyon.
2016. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az a faramuci, hogy hároméves kortól kötelező az óvoda, és azt ugye mindenki tudja, hogy az ágytisztaság nem szorgalom vagy elhatározás kérdése, ugyanakkor az óvodák büntetik a szülőt is, a gyereket is a bepisilésért. Na erre varrjon gombot, akinek tiszte.
2016. aug. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Èn lányom is most kezdi az ovi. Ha nem pisil alvás előtt ,ő is bepisil. Én szólnifogok az óvónőknek , hogy figyeljenek arra , hogy pisiljen , ugyanis itthon sokszor hiába kérem , nem akar pisilni. De ha erőltetem , akkor mégis pisil. Szerintem a bepisil és benne van a pakliban. Ne adj rá pelus délutáni alvásra , mégis akkor se ha tudod , hogy bepisil. Kicsit macerás , de úgy rá fog érezni a dologra. Nem ő lesz az egyedüli ezzel a problémával , nyugi.
2016. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

3 évesen nappalra szobatisztának kéne lennie már,akárki akármit mond. Alkalmasként beleférnek a balesetek természetesen. Nem kellene itthon se pelust adni rá,akkot zavarná a pisi és ráérezne,hogy neki kell,és wc-re menne.

Az éjjel kicsit más... Én is sokáig adtam rá éjjel,mindig nyafogott,hogy nem kell neki. Elfogyott a pelus,akkor többet nem adtam rá. Két hetente volt baleset,kb 4x és ennyi. Nagy ritkán volt még napközbr is,hogy nem ért el időbe,annyira játszott. De a nappali szobatisztaság feltétele az ovinak elvileg. Ettől független kötelesek felvenni,és mondhatjuk az ő gondjuk ha állandóan bepisil. Átöltöztetik,nekef kiteszik a pisis cuccot és győzd mosni. Sajnos oviban nem nagyon törődnek vele már,mig bölcsiben ők teszik nappalra szobatisztává és kérik,hogy otthon se add rá,ha ők elkezdték a leszoktatást.

2016. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Kedves utolsó, nappal ÉBREN nem pisil be a gyerekem. Ez alvás közben történik. A gyerekorvos is azt mondta, az alvás közbeni szobatisztaság hormonális okokra vezethető vissza. 3 évesen még nem vizsgálják ezt. Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy ébren szobatiszta, alvás közben pedig nem.
2016. aug. 12. 07:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nalunk is. Honapok ota nappalra szobatiszta,meg baleset sincs soha, de ebed utan ha mepisiltetem, ha nem, akkor is bepisil alvaskor. Mar próbáltam ösztönözni, volt, hogy megszidtam, semmi valtozas. Szept.-tol ovi, nem tudok mit tenni.
2016. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sophia Ajutthaja válasza:

Lehet, hogy nem is lesz semmi probléma. Szeptemberig még sok idő van.


Más környezetben is bepisil alvásnál?

(mamáknál is?)


Egyébként találkoztam hasonlóval, de ott meg tudták oldani, hogy délben elhozták a kicsit. (és nem derült ki a turpisság)


Tudom, hogy fura lesz, amit írok, de akkor ez a gyerek nem szobatiszta.


A köznyelvben terjedt el a nem ágytisztaság fogalma, védendően a nappali be nem pisilést.


Ha év végére sem oldódik meg a problémátok, egy részletesebb belgyógyászati kivizsgálást javaslok, feltételezve, hogy a pszichéje rendben van a kicsinek.

2016. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fiam szeptemberben tölti a 3-at, és ugye kötelező neki is. Nappalra szobatiszta, de alváshoz ő sem! :( Nekem hatalmas mázlim van mert mi vihetünk pelust és szerencsére el is tudom hozni délben mert itthon vagyok a kicsivel. Meglepődtem, hogy nem engedik a pelust máshol! :O
2016. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!