Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van akinél apuka szoktatta be...

Van akinél apuka szoktatta be a gyerkőcöt az oviba?

Figyelt kérdés
Nehezíti vajon a beszokást? Mondjuk egy olyan kisfiúnál, aki anyás ugyan, de nagyon imádja az apukáját is, rengeteget hülyülnek együtt, el is vannak anyuka nélkül is vígan, ha úgy hozza a helyzet. Nagytesó is van, ő is ugyanabba az oviba jár, tehát nem is teljesen vadiúj a terep.
2016. aug. 23. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem óvoda, bölcsőde. Hol egyikünk, hol másikunk ment, de az apja szerintem többet.

Semmi gond nem volt.


Nem is annyira a szülőn múlik, hanem a gyerek temperamentumán, adott mentális állapotán. Ha éppen szülőkhöz nagyon ragaszkodó fázisban van, vagy félénkebb, akkor nehezebb a beszoktatás. Ha épp haverkodós, felfedezni vágyó, akkor a szülő feje le lesz tojva és tobzódni fog a társaságban, játékokban.


Ezért nem lehet erre univerzális jóslatot adni.

2016. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a bölcsiben javasolták is, ha megoldható szokjon be apával/nagyival, mert tölük könnyebb elválni mint anyától...

Mi is felváltva vittük a férjemmel, ha épp itthon volt, és tudott menni!

2016. aug. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Még annyi hogy kisfiam családi napközibe is járt egy évet, heti pár délelőttöt. Oda én szoktattam be, pár nap volt az egész, egyszer sem sírt. Utána pedig, mivel a város másik végében volt, mindig páarom hozta-vitte autóval, így talán meg is szokta ezt a felállást. Az ovi màr ittvan a közelben, és később már sokszor fogom én is vinni, csak most ez a pár nap beszokás történne apával.
2016. aug. 23. 08:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Mondjuk lehet van benne valami, mert a nagyobbik fiam miután már be is szokott, voltak időszakok, amikor még sírdogált reggelente, de csak velem, ha apja vitte, sosem volt dráma. Ő meg kifejezetten apás pedig.
2016. aug. 23. 08:52
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én kisfiam most kezdi az ovit, a kislányom pedig a bölcsit. Nagy esemény ez mindegyikünk életében, éppen ezért el sem tudnám képzelni, hogy lemaradjak a gyermekeim első ovis-bölcsis napjairól. Nálunk a férjem nem alternatíva, vezető beosztásban dolgozik, ennyi időre nem hagyhatja ott a munkáját /nálunk a két gyermekünk beszoktatása kétszer két hét/. Nagyika csinálhatná, mert fantasztikus a kapcsolata a gyerkőcökkel, rá is érne...de nekem a szívem szakadna meg. Szeretném látni, hogy milyen közösségbe csöppennek, hogyan mozognak az új helyzetben. Szval szerintem a beszoktatás olyan anyadolog, de azt is megértem, ha más mashogyan látja.
2016. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk apa szoktatta be mert oviváltásunk volt és nem volt elég szabadságom már, jól sikerült, nem volt semmi gond :)
2016. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!