Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 2014. május 31. -én...

Kisfiam 2014. május 31. -én született. Most május 31. -én töltötte a 2-t. Novemberben lesz 2 és fél éves. Mindenki mást mondd, hogy mikortól kellene oviba járnia. Mikor írassam be?

Figyelt kérdés
Elég jövő szeptembertől oviba járnia vagy korábban kell beíratnom? Kötelező korábban vagy rá ér a jövő évtől is ? Én amúgy is itthon lennék vele mert van egy pici babánk is.

2016. szept. 1. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.


Ezen mit lehet másképp értelmezni? Jövő májusban tölti a hármat, jövő szeptembertől kell járnia, mert akkor kezdődik a nevelési év.

2016. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2017 szeptemberétől ....
2016. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Hát ezt meg kellene kérdezni az oviban.

A miénkbe 2,5 éves kortól felveszik a gyereket, ha szobatiszta nappal.

Fiam januárban volt 3 éves, akkor felhívtam az ovit, mondták, h oké, mehet, február 1-el kezdett.


[link]


Aug 31-ig betölti a 3-at, szóval szeptember. 5 éves korig felmentést kaphat: jegyző, védőnő kérésére.

2016. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, sajnálom hogy nem vagyok annyira tájékozott mint te.. De mint írtam is !! az interneten ezt írják a védőnő mást mond és mindenki aki beíratta a gyerekét szintén mást mond, de azért köszönöm a kedvességed.



Köszönöm, most telefonáltam be az oviba és azt mondták januártól is mehet de ha gondolom elég szeptemberben. Köszönöm a válaszokat.

2016. szept. 1. 12:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2013 áprilisában született.

Igaz ő volt bölcsis.

Ma kezdte az ovit.


Kérdező: törvény szerint 2017 szeptemberétől kötelező a fiadnak az ovi.

2016. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

az interneten ezt írják


Az interneten fent van a törvény, benne az idézett szöveg. MEg kell tanulni hivatalos forrásból tájékozódni.

2016. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

általában áprilisban vannak a beíratások. akkor kell beíratnod.

és 2017 szeptemeberétől ovoda köteles.

2016. szept. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha óvodaérettnek ítéli a védőnő/szichológus/te magad, akkor 2017 szeptember elsejétől kell oviba járnia. Tavasszal lesznek a beíratások, akkor mindenképpen írasd be.
2016. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!