Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kellemetlen helyzetbe hoztak...

Kellemetlen helyzetbe hoztak az oviban. Ezt a helyzetet hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Magánóvodába írattam a lányom. Az egyik nyomós érv emellett az volt, hogy a szomszédban a 2. ház az ovi. Még tavasszal elkezdtünk átnézni, beszélni a vezetővel. Nagyon kedves volt, többször is említette, hogy-bár fél napra fizettem be a csemetét, alvás után nyugodtan visszavihetem, hadd játsszon a többiekkel.Hangsúlyozom, ő ajánlotta fel és többször említette. A gyereket ennek tudatában készítettem föl az ovira.

És akkor eljött a tegnapi nap- délután visszasétáltunk, mert kellett vinni ruhát, gondoltam beteszem a szekrénybe. A vezető-aki ajánlotta a dolgot- szó szerint elzavart. A lányom látta, hogy a többiek uzsonnáznak, kért ő is. Nem kapott, emiatt sírdogálni kezdett, úgy húztam ki onnan kézen fogva. Leforrázva érzem magam, mert úgy tűnhet, hogy én vagyok a nyomulós. Ráadásul a gyerek előtt mondták, hogy ne menjünk, így hiteltelenné tettek előtte- mivel sokat hallotta, hogy visszamehet.

5 napja járunk oda-tehát legalább 5 alkalom lett volna, hogy szóljon: bocs, mégse gyertek.

Szóvá tennétek neki ezt? Miként?



2016. szept. 8. 08:40
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%
Miert nem kérdezted meg a vezetőtől? Szembesítve azzal, hogy o ajánlotta. En eleg forró fejű vagyok, szoval valoszinuleg eljönnek onnan.
2016. szept. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
72%

Biztosan beszélnék vele négyszemközt, hogy elnézést, de akkor ti itt most félreértettétek egymást.

Illetve nálad az oviválasztásnál fontos szempont volt a hozzáállásuk és a rugalmasságuk.


Azt még csak-csak értem, hogy uzsonna esetleg nem jut. De azt nem, hogy miért kell elzavarni, ha ő ajánlotta fel, hogy délután viheted játszani. Ráadásul nem őket terheled, hisz te is ott voltál a gyerekkel.


Egyébként a helyedben elgondolkodnék a váltáson. Egy-egy ilyen konfliktus nagyon rá tudja nyomni a bélyegét a további kapcsolatra az ovi és a szülő között, és még van pár év, ami alatt elfajulhat a dolog. És ennek mind-mind a gyerek issza a levét. :(

Az tény, hogy a vezető nem korrekt!

2016. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

De ott nem említetted h azért mentetek vissza mert ő ajánlotta többször is?

Azt mondjuk megértem h az uzsiból nem jutott, ha nagyon ki volt számolva. Vagy nem az volt a baj hogy akkor mentetek amikor épp ettek? Nálunk az étkezéseket nagyon komolyan veszik és olyankor nem szabad szülőnek vinni vagy hozni gyereket mert azt mondják az megzavarja őket és akkor nem fogják rendesen megenni a kaját.

Lehet ha uzsi után mentek szívesebben fogadtak volna benneteket.

2016. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
67%
Azonnal vidd a legközelebbi nem magánóvodába! Ekkora tahóságot! Egy gyerekkel egy nevelő így bánik??? Alapvető, hogy gyerek előtt semmilyen nevelési dologról sem beszélünk - az a felnőttekre tartozik. De hogy még így ki is toljon vele, hogy ott látja és szeretne velük lenni? beszoktatás alatt???
2016. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy elhozzam -e onnan.Rutintalan vagyok ovis körökben. Nem akarom, hogy a gyerek sérüljön az önérzetességem miatt. Ráadásul ma lesz szülői is. Természetesen ott nem említem a dolgot, nem vagyok kretén, hogy kellemetlen helyzetbe hozzam. Az fáj, hogy az 5. napon ilyen konfliktus van, pedig ezt az ovit 4 évre választottuk (évvesztesség miatt)
2016. szept. 8. 09:15
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Tisztazzuk: fél napot fizetsz, de egész nap kellene nektek az ovi?

Tavasszal nem azért ajánlgatta, mert pár alkalom nem oszt, nem szoroz, de valójában ezzel akart rávenni, hogy fizess egész napra (beetetes)?

2016. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
76%
Az én gyerekeim is magánoviba járnak(tak), nálunk is volt ilyen lehetőség, hogy délutáni foglalkozásra visszamenjünk vagy játszani. Sosem éltünk vele, mert miért? Amikor fél napot fizettem, ebéd után elhoztam a nagyot, amikor egészet akkor meg leghamarabb alvás után. Szerintem tök felesleges 3 körül visszamenni. Amúgy sem szoktam akkor rohanni a gyerekért, inkább csak fél4-kor mire végeznek az uzsonnával, a napirendjüket neked is figyelembe kellene venni a visszamenetelnél.
2016. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
35%

"Nem tudom, hogy elhozzam -e onnan"

Azért hoznám el, mert nem pedagógus, hanem egy üzletember, aki ilyet tesz. A pedagógia lényege: hogy minden helyzetben intuitíve kell dönteni - mert minden helyzet más és más -nem lehet előírások szerint kezelni, mert az torz. Tehát ha hibáztál is, mert visszavitted, akkor is adott egy helyzet, amit úgy kell kezelni a nevelőnek, hogy ne sérüljön a gyerek. A gyerek most a te nagy bánatodat, megalázottságodat is vette - azt anya érzéseit nagyon "veszi" a kisgyerek az antennáival. A vezető úgy lépett fel, mint egy hivatalnok, aki a papírjai-előírásai szerint beszél, a hivatalnok esetében ez elfogadható, neki mindent be kell tartania és nincs szüksége intuitíve figyelni és aszerint cselekedni. Priviben még írok, ha érdekel.

2016. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az anyuka hibája volt hogy uzsonnakor vitte oda a gyereket. MÉgis mit várt? Nyílván a gyerek megkívánja a kaját amit a többiek esznek és mivel nem fizette be nem kötelesek adni neki (lehet h nem is marad), már eleve ott a konfliktus h a gyerek sír miatta stb. Játszani meg megint csak nem játszhat addig mert akkor a többi gyerek is abbahagyja az evést.

Tanulság: máskor ne evés időben vidd oda a lányodat játszani és akkor nem szerzel magadnak kínos pillanatokat!

Azokat meg nem értem akik azt tanácsolják h emiatt vegye ki az oviból a gyerek. Ennyivel soha sehol nem fog beszokni mert mindenhol lesznek kisebb-nagyobb dolgok ami nem tetszik.

2016. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó vagyok:szerintem túldramatizálod, meg a többi válaszoló is. Ez nem a világ vége, máskor nem viszed oda kajakor ami nektek nem jár, vagy befizeted egész napra és akkor nem lesz gond.
2016. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!