Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Törvényes-e, hogy bármíféle...

Törvényes-e, hogy bármíféle kereskedő az óvodában kihelyezze kínálatát a gyermekek számára elérhető (és csábító) módon? Kötelezhető-e a szülő, hogy ennek következtében óvodáskorú gyermeke által okozott "kárt" megtérítse?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 11:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%

nálunk is minden hónapban vannak ruhaárusok, persze jó drága mesehősös ruhákkal.


pontosan milyen összegű kárt tett a gyereked? szerintem azt valóban meg kell térítened :/

2016. szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%

"Utolsó: ugyanez megfordítva: attól még mert te nem tudod megnevelni a gyereket, hadd áruljon egy árus azt amit akar"


Nagy tévedés. Az óvoda nem kereskedelmi célra van. ha beengedik az árust (ami már önmagában kifogásolható), akkor saját felelősségére megy be.

Egyébként 3-4 éves gyereknél simán előfordulhat, hogy eltör vagy elszakít valamit véletlenül, vagy fogja magát, és nekiáll a kirakott kifestőben színezni. ez nem azt jelenti, hogy neveletlen, vagy talán a te gyereked vigyázzban ül az óvodában, egész nap?


Én is rühelltem annak idején, hogy vitték a csicsás, 80-90%-ban hulladék mesekönyveket, kifestőket, a gyerek kezébe nyomták az (egy főre) kedvezményes belépésre jogosító kupont az épp aktuális sátoros, gagyi cirkuszba, és még sorolhatnám. Mi is jártunk rendszeresen könyvesboltba, színezni nem is szeretett, sátoros cirkuszba egyszer mentünk el, az is elég volt, a Csodák palotájába a kétórás út ellenére viszont viszonylag gyakran, mert azt imádta. Mégis kényelmetlenül érezte magát, ha kapott kupont, vagy odadöntöttek eléjük egy tonna könyvet, mert az óvónénit utasítjuk vissza, ha nem kérünk belőle.

Egyszóval: én nem engedném, hogy az óvodán, pláne a csoporton belül kereskedelmi vagy reklámtevékenységet folytasson bárki, ha megteszi, akkor viszont csak a saját felelősségére, vállalva a kockázatot.

2016. szept. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%

8as: árulhat, de ha egy szakadék szélén teszi, akkor majd csodálkozni fog, ha lezuhan?

Az óvodai berendezés is a gyerek miatt olyan, amilyen: lásd műanyag poharak, vagy vitrin nélküliség. Ismétlem: bejuboda joga van járni és senki meg nem tilthatja, még a magadfajta sem. Egy kereskedő pedig számoljon a gyerekkel, ha már óvodába eszi a fene.

Majd biztos a háromévesen fogom leverni, ha neki kára lesz, mi? Vagy akkor addig ne vigye az eleven gyereket oviba, míg a kereskedő kiárulja magát? Vagy ezt hogy képzeled?

Azt látom, hogy te is olyan vagy, aki azonnal személyeskedik és a gyereket akarja megneveltetni bármilyen háttérismeret vagy ész nélkül, sok ilyen van.

2016. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%
Meg kell nézni, mi van az óvoda házirendjében, ill. az SZMSZ-ben. Ha politikai jellegű rendezvényeket, anyagokat nem tarthatnak oktatási-nevelési intézményben (nagyon helyesen), akkor kereskedelmi jellegűt sem, kivéve, ha az óvoda saját szervezésben rendez vásárt pl. Azt viszont csak olyan módon, hogy a szülő is jelen van, és eldöntheti, részt kíván-e venni rajta, ez esetben valóban az ő felelőssége, ha a gyerek kárt okoz. A boltba se megy be önállóan a 3 éves gyerek, nem kell összekeverni a dolgokat.
2016. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
37%
Nemcsak joga, hanem kötelessége is oviba járni, 5 nap igazolatlan hiányzásnál már bünti van az óvodákban is.
2016. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
65%
Amikor az eset tortent,a gyereked az ovonore volt bizva,akar az o felelossege,o felel a gyerekert. Ha a kereskedo be akarja vasalni a kart,az ovonon tegye. Ha te ott lettel volna,nem okoz kart, ennyi.
2016. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

Az,hogy törvényes-e azt nem tudom, de hogy etikusnak nem etikus az biztos. Az meg semmiképp nem a szülő felelőssége, ha a gyereke ily módon kárt okoz. Miért lenne az? Ha a kereskedő vagy az óvoda azt akarja, hogy a gyerek ne férjen hozzá, akkor tegye olyan helyre, ahol nem érik el, vagy figyeljen, hogy gyerek ne tegye tönkre. Én már azt se értem miért kell őket beengedni? Vagy az óvónőnek odadobott pár ingyen kacatért cserébe már mindent lehet? Egy ovisnál nincs is pénz könyörgöm.

Döbbenet, hogy mit meg nem engednek maguknak egyes óvodák. Én jártam már úgy, hogy a meghirdetett szülői értekezleten termékbemutatót tartottak, és egy szó sem esett a gyerekekről vagy az oviból. Ez a pofátlanság teteje.

2016. szept. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, miért pontoztátok le a 15-ös válaszomat, ti nem olvastok-hallgattok híreket?


[link]

2016. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
40%
18as olvasd már el a kérdést! Miről beszélsz egyáltalán?
2016. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
56%
Megmondanám a kereskedőnek hogy oké, kifizetem,de csak akkor, ha megmutatja a szerződést, amelyet az önkormányzattal kötött, hogy neki joga van ott árulni. Minden más esetben megy a feljelentés.
2016. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!