Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Törvényes-e, hogy bármíféle...

Törvényes-e, hogy bármíféle kereskedő az óvodában kihelyezze kínálatát a gyermekek számára elérhető (és csábító) módon? Kötelezhető-e a szülő, hogy ennek következtében óvodáskorú gyermeke által okozott "kárt" megtérítse?

Figyelt kérdés

2016. szept. 12. 11:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

Jogszabályellenes, mert az óvoda nem lehet a cèg telepgekye,ahol a szolgáltatást végzik. A telephelyet be kell jelenteni a cégbírósághoz , nav is tud róla hisz ott tudják ellenőrizni stb...

Semmit ne fiess nekik és tégy bejelentést a NAV-nál.Önkormányzatnál is!

2016. szept. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%
A lányom ovijában fejlesztő könyvek és füzetek voltak kirakva, lehetett rendeli és vásárolni. Ezekben a gyerekek nem okoztak kárt, mert olyan helyen volt elhelyezve, hogy nem érhették el.
2016. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
24%

Ez nettó hülyeség, utolsó 2. Az óvodában -legalábbis nalunk- nem árul a kereskedő. Bevisznek pár mintapeldanyt, amit helyben meg lehet nézni és még kell rendelni az adott dolgot, többnyire az ovononel leadva a papírt.

De ez mindegy is, mert ha a gyerek bárhol, bármit tönkretesz, azért a szülő a felelős és neki kell akart megteriteni. Mindegy, hogy focizott és véletlenül betörtek a szomszéd ablakát, vagy direkt vegigkarcolta a kocsiját, a szülő felelős érte, ő fizeti meg a kárt. Az oviban meg a felszerelés nem azért gyerekbiztos, hogy nehogy tonkredit tegye a gyerek, hanem azért, higy ne érje baleset. Egy könyv, vagy színező nem balesetveszelyes, semmi akadálya annak, hogy azt kihelyezzék

2016. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
37%
Miért is lenne nettó hülyeség? CSak mert nálatok nem úgy van utolsó? Képzeld, nálunk meg vannak kirakva könyvek, ruhaneműk, kisautók, babák, és felnőtteknek szóló könyvek is. És nem rendelni lehet, hanem ott, helyben megvásárolni, és az óvónőnek kell fizetni.
2016. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
57%

Google-t nézegetve találtam csak pár (állami) óvodai házirendet, és mindben olyasmi van, hogy vezetői engedéllyel lehet árusítani (valahol kiegészítik azzal, hogy csak az óvoda profiljába illőt), tehát gyanítom, törvényes. És ha az, akkor ebből sajnos logikusan következik, hogy ha a te felügyelted alatt csinálta, akkor meg kell térítened a kárt.

De szerintem sem etikus direkt úgy kihelyezni terméket, hogy a gyerek villámgyorsan hozzáférjen, amíg te épp megkérdezed a délutáni tumultusban, hogy ma evett-e vagy hova tűnt a sapkája vagy pláne nehezített, ha egy-több kistesót is kergetned kell. Ha nem is tesz benne kárt, csak naponta hisztizik/szomorú miatta, az is elég bosszúság. Amennyiben riasztó méreteket kezd ölteni nálatok a gyerekekre apelláló kirakodás, szólnék a vezetőségnek, ha nincs foganatja, körbe kérdeznék, hátha más szülőt is zavar és közösen tudtok fellépni.

2016. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

A fő gondom nem az a pár ezer forint, még ha valami elveimmel nem egyező, gyermekem fejlődésére véleményem szerint káros, valamit is kellene megvennem.

Furcsa volna olyasmiért felelősséget vállalni amire az embernek nincs befolyása, ami nem az ő döntése. Ha valaki a boltba magával viszi a gyereket azaz ő döntése, ha kényszerűség is ott van vele. Én pl. nem lehetőség szerint nem viszem magammal. Nem azért mer "nem jól nevel" (apropó: mi számít annak? Van jogi értelmezése a kifejezésnek?)

Az óvodához nem csak jogom van, de kötelező is. (fordított sorrendben is igaz!) Az óvoda a gyermek felügyeletét látja el vállaltan a szülők jelenléte nélkül. Ha az otartozkodása idelyére az óvoda nem vállal felelősséget gyermekemre, akkor, hogy lehet kötelező? Ismétcsak: az "óvoda alkalmassági" felmérésen túl van jogi értelmezése a "jólneveltségnek"?

Az árrúsításról szintén nem én döntöttem. Tehát az egész helyzetet nem én teremtettem, de kötelezően el kell fogadnom és viseljem a felelősséget?

Egyébként ami ennél aggasztób, hogy reklámnak teszik ki a gyermekeket. Még csak médiatörvényben találtam a kiskorúak reklámmal való veszélyeztetéséről passzust, de a reklám nem csak a TV-ben reklám!

Üdv!

2016. szept. 14. 08:34
 27/28 anonim ***** válasza:
57%
ez olyan, hogy ha rábizom az óvodára a gyerekemet akkor fizesse ki az óvoda a kárt hisz ők engedték be a könyvkereskedőt, és a gyerekemért is vállalják a felügyeletet, és nem ügyeltek eléggé rá igy eltépte a könyvet, ugyh. akkor az óvoda sara
2016. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
45%
Még egy ócska Mekiben is az a szabály, hogy gyereknek nem kínálhatnak semmit! Nálunk az oviban is ilyen, kereskedő kirakja a 150 szórólapját, aztán kérek, ha akarok. A mintapéldányok el vannak zárva. Bár vitrinben, de a folyosón! A gyerek meg ugyebár nem hagyhatja el a csoportszobát, ami a szobából, a mosdóból és az öltözőből áll! Szóval, ha elhagyta a csoportszobát a gyerek, akkor feljelentem az óvónőt gondatlan veszélyeztetés miatt!!! Mert hol volt a gyerekem, ha ő nem látta. Ha látta miért nem tett semmit?!
2017. ápr. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!