Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kereskedésben egy autó 690ezer...

Kereskedésben egy autó 690ezer forint! Elvileg külföldi papíros és a kereskedő azt mondta h pappirozassal meg van 740ezer forintba! Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Ha külföldi az autó akkor hogy állhat meg 60ezer forintból a papírozás?

A szélvédőn levő hirdető papírra az volt írva hogy 2017ig van rajt műszaki !

De viszont magyar rendszám nem volt rajta !

Mikor el vittük próba útra akkor is P s rendszámot rakott a kocsira !

Nem furcsa ?



2016. aug. 18. 00:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Válaszolhatnék hosszan, de most valahogy nem teszem.

Nézz inkább egy tisztább ügylet után.

2016. aug. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Ha megnézted volna a forgalmiját kiderült volna minden.

A külföldi műszaki vizsgát is lehet honosítani ha még érvényes, de az is lehet, hogy friss magyar műszaki vizsgát intéz rá. Ha mondja, hogy lesz rajta két év, akkor meg tudja csinálni, ebből él.

A honosítás nem biztos, hogy megáll 50 ezerből, de ha ennyiért elvállalta, akkor azt is megcsinálja és még így is meg lesz rajta a kellő haszna, ezzel nem kell foglalkozni. Ha kicsit ütöd a vasat, akkor az is lehet, hogy el tudod hozni 650-ből honosítva, csak bátran kell alkudozni!


Nekem januárban 73 ezerből volt meg a teljes honosítás, megkaptam az összes papírt a neppertől. 13 éves autó 490 ezerért volt meghirdetve, magyar vizsgával 550-ért. Még bele alkudtam egy garnitúra téli gumit felnistől.

Később megkaptam még a német hirdetés kinyomtatott képét is, amin gondosan ki volt húzva fekete filccel az ár, de hátulról megvilágítva látszik, hogy kint 799 euróért árulták. Gondolom elhozta vagy 750-ért, ami kb. 230 ezer forint.

Szóval így is meg volt rajta ami neki kell.

2016. aug. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Mivel a kocsi típusát véletlenül sem írod le, ezért nehéz megmondani, hogy valóban belefér-e ennyibe. De minden költségre találsz kalkulátort. Nincs semmi trükk ebben. Bejáratott csatornákon keresztül, gyorsan és könnyen tudnak ügyintézni a kereskedők.

Hülye lenne vizsgáztatni, forgalomba állítani biztosítást fizetni stb, amíg csak áll a kereskedésben. Nem ezzel fognak átvágni

2016. aug. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

98 as vw passat kombi 1.8 benzin !

Ma néztem a papírt amit adott hogy ugye le kellet tennem 200 vagy 300ezret aztan le tettem 300at és a papírra az van írva hogy adtam 300ezret regisztrációs adóra meg műszakira !

A kocsiert jövő pénteken kell mennem és akkor le teszem a maradék 440 ezret es mar csak a biztosítást kell kiválasztani !

2016. aug. 18. 14:14
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mi a kérdés? El van intézve minden, mehetsz a kijelölt időpontban a kocsiért a pénzzel, aztán irány a szerelő az első szervizre
2016. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 veterán vas ***** válasza:
100%

Mi furcsát találsz abban, hogy egy külföldről behozott -magyar papírokkal nem rendelkező- autót, "P"-s rendszámmal visznek próbaútra?

Menjen rendszám nélkül, vagy tudsz valami jobb, legális megoldást?

2016. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Akkor jöhetek a nagyon negatív és rosszalló válaszommal? Akiket ismerek autóbehozókat, azok az ilyen autókat 250-300 ezerért veszik meg kint (de inkább a 250 ezres verzió a jellemzőbb). A vevőnek hatszor jobb állapotot festenek le mint amilyen az autó, ezért elhiszi, hogy tényleg ér 650-700 ezret (ezek az autók igaziból már a végüket járják). Ők máris kerestek rajta 350-450 ezret (amiből valamennyi a költségük, de egyszerre több autót szoktak hozni így költség nem vészes). Erre jön még neked rá a többi költség. A végén van egy drága romod.

Ezért ne vegyél ilyen kereskedőtől autót.

Ha magad kimész és magadnak veszel kint 650-ért egy autót, akkor még találomra is sokkal jobbat találhatsz (Passatból főleg) és jól jártál.

Nem túlzok, nem fotelszakértek, hanem ez tényleg így megy. Mondhatod, hogy neked az megér 350-450 ezret, hogy ne neked kelljen kimenni az autóért és utánajárni az ügyintézésnek, de szerintem ez azért nem kevés pénz. Lehet mondani, hogy demagóg géczi vagyok, hogy ezeket leírtam, de nem két forint a különbség.

2016. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kocsik németben 500-600 €-ért cserélnek gazdát. Helmut rájön, hogy többe kerülne a javítás, mint amit maga a vas ér, meg egyébként se mehet be vele semelyik nagyvárosba, ezért gyorsan túlad rajta. A magyar nepper németben élő "figyelője" lecsap rá. Itthon a 3-4 menthetetlen járgányból kicserélnek rajta pár nagyon árulkodó elemet, és már mehet is 700 ezerért a magyar kiscsávónak.
2016. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Szegény 7-es és 8-as válaszolót jól átvághatták. Nyilván azért megy így sokaknál, mert így bele lehet húzni a csőbe az embereket.

Nem az első külföldről behozott autóval járok, a fentiek szerint sokat adtam érte, és idióta vagyok, ennek ellenére több, mint 100.000 km-t már nálunk futott mindegyik probléma nélkül.

Ha nincs műszaki érzék, hozzáértővel kell menni, és nem beleszerelmesedni kép alapján az első autóba amit meg akarsz nézni.


A kereskedő pedig abból él, hogy haszna van a vételi és eladási ár között, ha ez fáj, akkor süssön magának kenyeret is az illető, mert a péknek is haszna van a kenyéren, de még a kemence gyártójának is.


(Kapcsolatok nélkül ilyen értékű autót egyszerűen nem éri meg saját erőből behozni, a járulékos költségek elvisznek mindent)

2016. aug. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk hozni autót külföldről eladásra. Úgy van ahogy a 7-es és 8-as válaszadó leírta. Megvesszük künt 500 euróért. Itthon meg eladjuk minimum 500 ezer forintért átírás nélkül. Ezért csináljuk. Jól keresünk vele. Figyelőember se kell mert ilyen olcsó lehajtott autókat bárhol össze tudunk szedni. Hozzuk aztán a sok gügye megveszi és örül milyen jó dojcs autót vett.
2016. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!