Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Túl kevés az étkeztetés az...

Túl kevés az étkeztetés az oviban, szerintetek is?

Figyelt kérdés

Első étkezés 10:30-kor az ebéd (korai ebéd mert ők az elsők akik esznek), utána 15:00-kor uzsonna amit én készítek be neki. 7:30-4:30-ig van az oviban. Reggelit én adok a gyereknek mikor ébredünk olyan 7 körül.


Ráadásul fogmosás nincs, mert fogkefét fogkrémet nem kellett bevinni.


Hozzáteszem méregdrága magánovi.



2016. szept. 13. 09:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8 körül van reggeli, 1/2 12-kor ebéd, aztán 1/2 3 körül uzsonna. És fogmosás is van, ez állami ovi.

Mondjuk ahhoz képest, h magán, elég érdekesen működik az étkeztetés...

2016. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa. A fiam csanába járt, ott volt reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, természetesen nekem semmilyen ételt nem kellett vinni. Most állami oviba jár, itt is van tízórai, ebéd, uzsonna.
2016. szept. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
87%

Azt sulykolják minden vonalon, hogy egy kisgyereknek nagyon fontos a napi 5 étkezés. Úgyhogy így, hogy kimarad a tízórai, igen, ez kevés. Bár ugye az ebéd meg előbb van, csak azt nem tudom, hogy nem kopog-e a szemük a gyerekeknek, mire megehetik az uzsonnát. Azt meg eléggé szánalmasnak találom, hogy neked kell uzsit csomagolni.

Nálunk már a mini csoportnak is kértek be fogkefét, igaz, fogkrém nélkül harcolnak vele egyelőre.

2016. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szintén méregdrága magánovi: reggel 9-ig folyamatosan van reggeli, ki hogyan érkezik. Tízórai fél11 körül. 12-fél1 ebéd. 3-kor uzsonna, 4 után gyümölcs (két falat méretűre vágva, akinek van kedve eszik), fél5 körül pótuzsonna, kicsi szendvicsek, amit játék közben is be tudnak kapni. Szerintem ez a normális.

Fogmosás természetes ebéd után, én se viszek fogkefét-fkrémet, mert kapnak.

2016. szept. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Falusi ovi:

Reggel 9-kor van "tízórai", aztán 12.30-kor ebéd. Utána uzsonna 3-kor. És nem hogy nem kevés, a kislányom kifejezetten elkezdett kikerekedni, külön kérni kellett, hogy ne kapjon repetát.

Fogkefét, fogkrémet kötelező bevinni, minden étkezés után fogmosás van. (Itthon is.)

Mindezt valami napi 400 ft-os összegért. (Havi 8 ezer).

2016. szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Fura tényleg.

Nálunk - állami- itthon reggelizik, az oviban is, mert hát a csordaszellem :) 9-kor, tízórai az mindig zöldség vagy gyümölcs, délben ebéd, ilyenkor megkapja az uzsit is, mert elhozom. De amikor délutánig maradt, akkor 3-kor volt uzsonna.

2016. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hú ne hozzátok rám a frászt! Otthon igen nekem is megvolt a napi 5szöri étkezés.

De mit tudok csinálni? Nem kérhetem, hogy külön az én gyerekem etessék meg... Illetve emiatt cserélni ovit...


Mondjuk reggelit kap 7-kor, utána az oviban 2szer eszik, én 4:30-ra viszek valami ennivalót amit a kocsiban már meg tud enni és este kap vacsit, tehát így is kijön a napi 5 étkezés....

2016. szept. 13. 10:46
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
2. vagyok. Én bizony ezért cserélnék ovit. Most komolyan, ezért fizetsz súlyos pénzeket ennek az ovinak, hogy még enni se adjanak a gyereknek? Na meg fogmosás sincsen? Akkor mégis miért olyan drága???
2016. szept. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Nálunk is pont úgy van a napirend, ahogy 5. válaszoló írja. Szintén falusi, önkormányzati ovi. Annyi még, hogy tízórai és ebéd közt kapnak gyümölcsöt is.

Nekem ez az egész napirend felfoghatatlan. Nem tudom, mekkora a gyerkőcöd. Minél kisebbek, annál könnyebben alszanak még az oviban, de azért nehezen tudom elképzelni, hogy 11-kor elalszanak ebéd után, mint a kisangyal. Vagy ha nem teszik le még őket aludni, akkor elnehezedett pocakkal, jóllakva mit csinálnak velük, és hogyan fektetik le őket később, mikor már kezdenének élénkülni, túlesni a holtponton? Nekem az ebéd és utána a délutáni alvás nagyon fontosnak, mondhatni elválaszthatatlannak tűnik, csak én gondolom így? Ez nem jelent problémát a gyereknek? És továbbra is aggaszt, hogy a gyereked az előrehozott ebédhez képest későn kap uzsonnát. Szóval ezért az oviért pénzt kiadni...

2016. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

3 éves a kislányom. Azért esznek ilyen korán mert ők a legkisebbet és az első csoport aki eszik.

Az a gond, hogy ELVILEG nagyon jó iskola, a legjobb a környéken. Munkahelyemtől 5 percre van, keresztényi iskola. Szóval tényleg a legjobbat igyekeztünk neki megadni...

2016. szept. 13. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!