Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor "írják" a nagycsoportoso...

Mikor "írják" a nagycsoportosok a difer tesztet?

Figyelt kérdés
5,5 éves nagylányom nagycsoportba jár, nem tudom még hogy engedem-e majd suliba szeptembertől, nyilván a teszt eredménye is segít majd a döntésben. Tavaly az óvónők azt mondták, hogy december környékén lesz a difer teszt, viszont most olvasom és hallottam mástól is, hogy már egyes ovikban meg is történt...Azért is lenne jó, ha már letesztelnék őket, mert nemsokára kezdődnek az iskola előkészítők és így azt se tudom, oda beirassam-e? Egyáltalán lehet hogy egyes ovikban tényleg így elhúzzák a tesztet? az oviban nem tudom megkérdezni, mert az óvónők sajnos semmire nem tudnak válaszolni (kérdezünk valamit, azt válaszolják hogy nem tudják miközben másnap kiderül hogy nagyon is tudták, nem értem miért jó ez nekik...)
2016. szept. 16. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a difert szeptember végétől kezdtem iratni és eltartott novemberig, mivel több, mint száz gyerekkel kellett megcsináltatni és csak kettesével tudtam őket vinni, egy nap alatt pedig négy csoport tudott kijönni.

Difert csak szakember végezhet és nem elhúzza, hanem úgy csinálja, ahogy kell, az pedig idő.

2016. szept. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
már most kezdik-de valóban eltart,mert nagyon hosszú idő egy gyereknél is
2016. szept. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk már elkezdődött.

Suliba ismerkedni elviheted akkor is, ha esetleg visszatartjátok majd.

Van suli, ahol csak egy alkalom van, máshol 4-5-6 alkalom ismerkedés is van. De egyik se kötött és egyik se kötelező.

2016. szept. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a pedagógus, akkor sorban veszi fel az 5. év betöltése sorrendjében. Ilyenkor már el szokták kezdeni.
2016. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én kimondottan arra emlékszem hogy azt mondták az óvónők tavaly, hogy majd télen fogják írni. Akkor lehet, hogy már el is kezdték (múlt héten nem volt a lányom, mert beteg).
2016. szept. 18. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!