Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ottalvás óvodában később?

Ottalvás óvodában később?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdi az ovit, bölcsibe nem járt. Van egy 8 hónapos testvére akivel itthon vagyok, ezért úgy gondolom ebéd után hazahozom majd, legalábbis kiscsoportban. Az alvásidő 13-15:00 között van utána nincs már semmilyen foglalkozás amiről lemaradna, amúgy sincs az oviban különprogram helyhiány miatt.

Beszélgettem egy ismerős anyukával erről, és megkérdezte, hogy nem tartok-e attól, hogy később majd nem akar majd ott aludni, amikor már nem tehetem meg, hogy elhozom

Bevallom erre nem gondoltam. Igazából az egyetlen okom az elhozatalra, hogy jelenleg megtehetem, de nem akarom hogy később sokként érje, hogy ott kell aludnia. Meg az is lehet, hogy már most ott akar majd aludni.

Esetleg aki hasonló helyzetben volt a nagylánya/fia annak nem okozott a későbbiekben ez problémát?



2016. szept. 17. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamat ebéd után visza haza a nagymamája, nagy csoportos és alvás után nincs foglalkozás csak kiterelik őket az udvarra mindegy milyen az idő.

Szerdán és csütörtökön úszó edzésre megy 14:00-16:00ig magán úton.


Amíg megtudod oldani vidd nyugodtan haza, ha ott akar aludni akkor engedd meg.

2016. szept. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hazahoztam amíg tudtam, utolsó évben a munka miatt már nem. Elég nagy volt ahhoz hogy megértse, nem volt ebből probléma.
2016. szept. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Határozottan az a válaszom, hogy ha otthon vagy, akkor addig vidd haza ebéd után, ugyanis vissza fogod sírni ezt az időszakot, amikor majd munkából beesel értük oviba vagy suliba és azt se tudod, hol a fejed.

Az ismerős anyuka gondoljon csak szépen a saját gyerekére és a saját gondjára.

MOST vagy otthon, nem később, tehát MOST hozd haza, főleg ha feltetted a kérdést, akkor nem is éreznéd jól magadat, ha bent aludna a gyermek.

A gyerekek amúgy rugalmasak, lehet hogy most 1 v 2 évig otthon fog aludni ebéd után, lehet hogy utána majd bent az oviban, de ahogy egyre nagyobb, egyre jobban fogja viselni a változást.

Nekem 3 gyerekem van, mindig meg tudtam velük beszélni, hogy most akkor hazajárunk ebéd után, most meg már bent alusztok, nincs ezzel semmi bajuk.

Most már csak 2 ovis, én már dolgozom, tehát bent alszanak, de anyukámmal meg van beszélve, hogy heti kétszer elviszi őket ebéd után. Tök jól megszokták ezt a gyerekek és tudják, hogy mikor van szerda és péntek :) :) én meg sírom-zokogom vissza a gyes időszakot.

És még megjegyzem, iszonyatosan haragszom azokra az anyákra, akik bent altatják a gyereküket, pedig otthon csücsükéznek. Ráfogják arra, hogy de hát a gyereknek ez az igénye. Elég szomorú, ha a gyerek nem akar otthon lenni, hanem oviban akar maradni. Na jó, ez csak egy mellékvélemény.

2016. szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Hasonlo a helyzetunk.

Pici fiam most kezdte az ovit, hugival itthon vagyok, o 9 honapos.

Mivel a fiamnak nehezen megy a beszokas,ugy dontottuk, fokozatosan szoktatjuk. Eddig meg hazahoztam ebed utan.

Igy azonban egy nagy rohanas a delelottom. Reggel oviba el, haza, fozes, takaritas, kicsivel foglalkozas, altatas, etete, ujra kocsiba vagodas es indulas a nagyert. Es akkor meg bevasarolni nem is voltam.

Kb 10 percre van az ovi, kocsival.


En ugy tervezem, h bent fog aludni. Ennek az is az oka, h most, amiota ovis, mikor hazajovunk tisztara fel van porogve, kb ketto, fel harom az az ido mikor vegre elalszik. Igy viszont az esti lefekves is tolodik. Amig nem volt ovis, szepen, ebed utan aludt.


Mar bennem is megfordult a gondolat h minel tovabb húzom a beszoktatas miatti nem-ottalvast, annal rosszabb lesz neki akkor amikor elkezd majd ottaludni.


Hat, nem egyszeru....

2016. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha úgyis otthon vagy, nincs is szükség rá, hogy foglaljanak neki egy teljes óvodai helyet azért, hogy fél napot ott lehessen. Tartsd otthon a gyereket és add át a helyet másnak, olyannak, akinek valóban szüksége van rá, akiben fel se merül, hogy elhozza a gyerekét korábban, ugyanis egyszerűen nem teheti meg a munkája miatt, és akkor neked sem kell ilyeneken filóznod.
2016. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó! Három éves korától minden gyerek óvodaköteles!
2016. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Micsoda utolsó? Ne haragudj de nem értelek. Szerinted rajtam kívül hány anyuka lesz még aki elhozza a gyerekét ebéd után? Az összesre haragszol emiatt? Miért is írattam oviba? Ja várj megvan, talán mert kötelező? Tudom, mindjárt idekommenteled, hogy lehet mentességet kérni az ovibajárás alól. Ha ebéd után elhozom akkor végülis minek jár egyáltalán oviba? Azt mondom ha bölcsiről lenne szó még meg is érteném az érvedet, hogy ne vegyem el más elől a helyet, de így?

Amúgy az óvónők azt mondták hogy ha gondolom hazahozhatom ebéd után, ők nem haragszanak érte.

2016. szept. 18. 15:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, közben érkezett egy komment.
2016. szept. 18. 15:06
 9/10 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy elképzelhető, hogy beleesünk mi is abba, hogy 1 hét ovi 2 hét itthon betegség miatt. Akkor már vegyem ki az oviból, hátha másnak a gyereke egészségesebb és jobban bírja?
2016. szept. 18. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet! Nemrég kezdtük az ovit, és ebéd után megyek érte. Még legalább 2 évig itthon leszek tesóval, így haza fogom hozni! Később ha vissza kell mennünk dolgozni, akkor már nagyobb lesz, egy jól összeszokott csoportban és nem lesz probléma az ottalvásnál. A kicsinél már nem fogom tudni megtenni hogy hazahozzam alvás előtt.
2016. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!