Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért esznek ennyire sokszor...

Miért esznek ennyire sokszor a gyerekek az óvodában?

Figyelt kérdés

Reggeli 1/2 kilenc-kilenc között.

Tízórai gyümölcs 3/4 10-10.

Ebéd 3/4 12-től 1/4 1-ig.


Gyakorlatilag bő három óra alatt 3-szor látnak neki enni.


2016. szept. 2. 22:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

mert hivatalosan a napi 5 étkezés a normális.

és felnőttnek is az lenne, csak letojják.

2016. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Mert sok gyereket reggeli nèlkül visznek be :(
2016. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
A reggeli és az ebéd rendjén is van, a tizórai pedig azért fontos, mert gyümölcsöt kapnak, és a tapasztalat szerint a falkaszellem húzza a rosszabbul evő gyermekeket is, hogy egyenek. Tehát szükséges beiktatni egy gyümölcsevést is. Ráadásul a gyümólcs hihetetlenül könnyű, pikk-pakk megemészti a szervezet. Az ovisok brutál sokat mozognak, egy felnőtt ember energiáinak a sokszorosát égetik el a napi játékuk során. Szval kell a tápanyag.
2016. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Mert folyamatosan nőnek és olyan fizikai megterhelés éri a szervezetüket, mint egy olimpikonnak.


És ebéd utàn alszanak utàna pedig rögtön esznek megint :-)

A fiam pl pluszban evett itthon reggelit, aztàn az oviban mindent, itthon plusz egy uzsonnàt és vacsoràt. Tehàt 7x evett egy nap. 12 óra alatt.

2016. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem akartam mondani, hogy ráadásul én még reggelit is adtam neki, tehát 4 óra alatt 4-szer evett, ami le is ment délig, holott normális esetben 5-ször eszünk egész nap.


A befizetéskor azt mondták, hogy 2 kisétkezés van, ami a tízórai és az uzsonna, valamint egy főétkezés (ami értelemszerűen az ebéd).


Így vagy a reggeli időben adott tízórai, vagy a gyümölcs teljesen fölösleges (inkább az utóbbi az időbeosztás miatt). Egyáltalán nem egészséges, hogy csak délelőtt ennyiszer esznek. (Mert gondolom, nemcsak én vagyok, aki reggelivel indít itthon.)

2016. szept. 2. 22:38
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Viszont sok gyerek nem reggelizik otthon. A gyümölcsöt pedig ne étkezésnek számold.
2016. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Mi egy bögre kakaóval vagy tejjel.indítunk itthon.vagy nesquik tejjel.


S ők 8kor reggeliznek.utána tornaterem,tízórai ami nálunk zöldség is.,udvar,ebéd 12 ill fél1. Alvás és 3kor ill fél4kör utak,udvar és ott inni lehet

2016. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Itthon tízóraira vagy uzsira nagyon sokszor csak gyümölcsöt esznek, tehát az egy rendes kisétkezés.


De nem is ez a baj, hanem hogy gyakorlatilag a délelőtt elmegy az evéssel, és ahogy írtam, egyáltalán nem egészséges, a gyomor még ki sem ürül, jön a következő (teljesen mindegy, hogy gyümölcs, nem gyümölcs). Nem látom értelmét, hogy 9-kor befejezik és 3/4 10-kor újrakezdik. Egyszerűen borzasztó aránytalanul van elosztva. (Főleg, hogy az lenne a normális, hogy reggelizik otthon az a gyerek, más kérdés, hogy sokan nem, de nem a nemnormálist kellene alapul venni. Plusz nem is így "hirdették" az étkezéseket.)

2016. szept. 2. 22:56
 9/27 A kérdező kommentje:

Ez sokkal jobb beosztás lenne, hogy 8-kor van reggeli, aki beér, kap, aki nem, eszik otthon. Így is kicsit zsúfolt a délelőtt, mert még így is kétóránkén kapnak enni (mert akkor oké a gyümölcs).


Meddig tart, hogy ennyire korán van az ebéd?

2016. szept. 2. 23:00
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

De ezt miert nem az ovodavezetovel beszeled meg ?

Itt nekunk hiaba haborogsz ezen, hogy nem egeszseges.

Nalunk egyebkent 8:15- 8:30 kor van reggeli, 10 kor uzsonna es delben ebed. Ha felkelnek 3 kor uzsonna, aztan meg otthon gondolom 6-7 korul vacsora, tehat ez 5 etkezes.

Max annyit tudsz ha ennyire nem tetszik, hogy ne egyen otthon reggel, vagy vidd be 9 re , mikor mar befejeztek az evest.

2016. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!