Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogy szolnátok ebben az...

Ti hogy szolnátok ebben az esetben az óvónőnek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 éves, középsős . Tegnap mikor mentem érte,az óvónő kijött, és elkezdte mondani, hogy nem tudja mi történt a fiammal a nyáron,de nagyon szétszórt, és hogy kajlálkodtak ebédnél az egyik kisfiúval.(eddig soha nem volt ilyen gond)Ez az óvónő egyébként egyfolytában üvöltözik a gyerekekkel, több szülő is tudja/hallja, már idős is, jövőre elvileg nyugdíjba megy. Azért nem szóltam erre semmit,mert az én fiam soha nem panaszkodott,annyit szokott csak mondani,hogy kiabálós,de szereti. Szóval meghallgattam amit mondott,de csak annyit mondtam rá,hogy hazafelé majd megbeszéljük mi történt a fiammal... A fiam mondta hogy rosszalkodtak, és hogy azt mondta nekik az óvónéni,hogy nem kapnak majd ebédet, és hogy mindkettőjüket fejbe "legyintette"!Na mármost... Addig rendben van,hogy rájuk szól,vagy adjon nekik valami büntetést,de nem kéne a gyerekek fejét ütni! Persze tőlem is kapott fejmosást hogy tudja hol a helye,de őszintén,amilyen kis dolgokon kiborul ez a óvónő, kételkedem benne,hogy olyan nagyon rosszak voltak!A másik óvónő,meg a dadus múlt héten ép dicsérték, hogy milyen ügyes,ha valami nagy gond lenne vele,csak szóltak volna! Nem védem a fiamat se,tud kajla lenni igen,meg néha rosszalkodni mint bármelyik gyerek!De miért kell fejbe vágni? Többször rákérdeztem tőle, hogy biztos így volt e, és mindig ugyanúgy adta elő ahogy először! Gondoltam megkérdezem a kisfiú anyukáját,neki mondott e valamit a fia,de ma reggel már nem volt ott,mire mi mentünk.Ma 4-kor lesz szülői,szerintetek hogyan tegyem ezt szóvá? Természetesen négyszemközt!
2016. szept. 22. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
A legyintés NEM fejbeverés! Mef sem érzi a gyerek. Beszélj a másik anyukával először.
2016. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekek tudnak ferditeni, az biztos. Nem mondom, hogy a tied is, de szerintem ne szolj, max. kerdezd meg a dajkat.
2016. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, mit rosszalkodtak, de gondolom, nem olyasmi történt, ami miatt ki kell végezni a gyereket. Az óvónő le fogja tagadni a "legyintést", az ezer %. Délután mindenképp beszélj a másik szülővel (vagy nincs meg véletlenül a telefonszáma vagy e-mail címe vagy fb csoportban nem tudsz neki írni?) és kérj időpontot az óvónőtől, mikor ér rá beszélgetni. Persze ne támadd le, csak kulturáltan, kedvesen, inkább kérdésekkel rávezetve a mondandódra.


A szétszórtság alatt például mit kell értei konkrétan? Én sajnos úgy tapasztalom, hogy minden pedagógus kiabál. Lehet, csak nekünk nincs szerencsénk, de még ha nem is hallod, előbb-utóbb kiderül, hogy mindegyik kiabál. Még aki egy tündérnek láttatja magát, az is.

2016. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát első... Nekem senki ne legyintse fejbe a gyerekemet! Lehet nálatok ez a szokás, nálunk nem... Utolsó! Köszönöm a választ,arra én is gondoltam,hogy beszélek előbb a másik kisfiú anyukájával, remélem ott lesz ma a szülőin. Nyilván nem balhét akarok rendezni,mivel a fiam szeret oviba járni,de azért nem szeretném,ha ebből rendszer lenne!A kiabálás annyira engem sem érdekel hogy ügyet csináljak belőle,viszont látszik, hogy nincs türelme a gyerekekhez.
2016. szept. 22. 11:26
 5/15 anonim ***** válasza:
12%
Én feljelenteném az óvónőt az biztos. Beszélj az óvodavezetővel. Az ilyen pedagógusok miatt költhetsz később százezreket a pszichológusra.
2016. szept. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
+ lemaradt.A szétszórtságot sem tudom mire értette,mert ennyit mondott csak,meg a kajlálkodást az ebédnél.A héten kezdett egyébként,mert beteg volt, múlt héten a másik óvónő sem mondott semmit, hogy probléma lenne a fiammal, sőt! Mint írtam, dicsérték is.
2016. szept. 22. 11:34
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Feljelenteni? Miert?
2016. szept. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélnék a másik anyukával, hogy az ő gyereke mit mondott ezzel kapcsolatban.

Illetve megkérdezném a másik óvónőt, meg a dadust, ők mit tudnak a gyerekek viselkedéséről, mi történt ebéd közben.

2016. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#5 Amíg nem ismerem az óvónő verzióját,nem fogom megkerülni, és egyből az óvodavezetőhöz rohanni.Mint írtam,nem balhét akarok,feljelenteni végképp nem.Persze,ha többször előfordul nem fogom hagyni,nyilván! Bár én is kétlem, hogy beismerné ha történt ilyen,nem tudom a kollégái mennyire szívesen vállalnák be.. Mindegy,szerintem először beszélek a másik anyukaval, abból már úgyis több minden kiderül.
2016. szept. 22. 12:05
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

egy legyintés akkor sem a világ vége! elég nagyot tudnak nagyítani is, ha tényleg ütött volna akkor a gyerek azt mondja hogy megverték...

nem a gyereked ellen, de ők így értékelik azt, ha fájt volna neki.

az ovónőt meg lehet kérdezni amúgy, ha tényleg nem történt komolyabb legyintés" elmondja majd ő is.

de tényleg nem baj ha tudják hol a határ.nem verés kell neki de ezekre a mozdulatokra jobban figyel egy olyan gyerek, aki megszokta az üvöltözést és azt semmibe veszi már.

amúgy ha az ovónő tagadja érdemes ott előtte megkérdezni a kisfiút. akkor már kétszer is meggondolja, hogy hazudjon-e(nagyítson-e).

de amúgy érdemes letisztázni nyugiba az ovónővel, hogy hogyan gondolod a nevelést, mi az amit mondjuk megengedsz neki.

2016. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!