Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Logopédia foglalkozás reggel...

Logopédia foglalkozás reggel 7-kor?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy reggel 7-re be kell vinnem a fiamat az oviba, mert akkor lesz a logopédia órája. Nekünk ez nagyon korán van, és totál szétszabdalja a reggelünket, mert a nagyot meg ugye 7:50-re kell vinni az iskolába. Az óvónénik csak a vállukat vonogatják, hogy igen, másnak sem tetszik, de ez van. Beszéltem a logopédussal is, azt mondta, hogy ez nem is az ő körzete lenne, csak úgy rábízták, és 3 faluba kell eljutnia busszal, így muszáj a menetrendhez igazítania az órarendet, tehát nincs választása, ha még máshová is oda akar érni. Én ezt értem, de a helyzet akkor is nonszensz. Lehet egyáltalán egy 5 évesnek ilyenkor órát tartani? Tehetek én valamit? A fejlesztés sajnos fontos lenne.
2016. okt. 13. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyit, hogy magán úton viszed a gyereket logopédushoz. Tényleg borzasztó kevés az óvodai logopédus, van olyan gyerek, aki a neki kiírt foglalkozásokat se kapja meg mindet, mert nincs ember.
2016. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

az borzasztó korán van tényleg! nem is értem hogy ezt hogy találhatták ki így..

nálunk 9től van

2016. okt. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Koran van, ez igaz.

De orulj neki, hogy van. Mi csak varjuk, hogy legyen. Meg igeret sincs ra...

2016. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

A lényeg az utolsó mondatodban van: a fejlesztés fontos lenne.

Innentől döntsd el, hogy neked az a fontos, hogy a gyerek megkapja a szükséges fejlesztést vagy az hogy ne szabdalják szét a reggeledet?-.mert ez az egyetlen kifogásod volt ellene :(

2016. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, utolsó, tökéltesen igazad van, sajnos ha kell a fejlesztés, ez az ára. Mondjuk nem csak a reggeli rutin felborulása zavar, hanem az is, hogy a kisfiam fáradt. Ma volt az első nap, de egész reggel azon ment a hiszti, hogy nem akar indulni, amíg a bátyja itthon van. Talán majd megszokja, azt mondta, tetszett neki az óra, ez legalább valami. A magánlogopédus nekem is eszembe jutott, de falun lakunk, be kéne hordani a városba, és 6 előtt nem tudnánk odaérni, ami meg ugye már késő.

Szóval ennyi, köszönöm a megerősítést, igyekszem annak örülni, hogy van logopédusunk.

2016. okt. 13. 20:42
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha reggel van csak logopédusnak idelye mert falun laktok ,akkor reggel kell vined,fejlesztés muszály ,gyerek meg megszokja ,gondolom nem minden nap kell logira járnia.
2016. okt. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5%
5 éves gyereknek nem is kell még logopédiai foglalkozás. Nagy baj van, nem lehet 6 évtől kezdeni? 5 évesen még pici.
2016. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
5 éves-tehát nagycsoportos-szerintem,legalábbis. A jövő évtől tanköteles-ezért szűrte a logopédus.mivel azt állapitotta meg,hogy fejlesztés kell neki-ill te is látod,én a helyedben mindenképp vinném.valóban korai az időpont,de biztos sok gyerek van,és be kell osztani.én biztos felkelnék,felkelteném őt.ez a gyerek érdeke
2016. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, nagycsoportos, de augusztusi, úgyhogy nem tervezzük, hogy szeptembertől iskolába megy, de félek, hogy jövőre esetleg egyáltalán nem lesz logopédus. Amúgy amennyire én tudom, 5 évesen, nagycsoport elején mérik fel őket, nálunk legalábbis a nagynál is így volt.

Valóban nem kell minden nap vinni, csak egyszer egy héten, ami kibírható, csak örültem volna, ha van kényelmesebb megoldás, félek, hogy használhatatlan lesz ezeken az órákon. Remélem, hogy pár hét alatt belerázódunk.

2016. okt. 14. 20:51
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Többen irtátok hogy örülni kell hogy egyáltalán van.. Ez tényleg igy van..DE!

Az én lányom is pont nagycsoportos igy ő is jár ezert jol tudom hogy igencsak oda kell figyelni es koncentrálni kell. Igy viszont nem vagyok benne biztos hogy egy ilyen idős gyereknél ilyen korán ez mennyire hatékony.


Még annyit tehetsz-hogy ha ti logopédusotok is kért füzetet akkor abba beleirja hogy miket kell csinálni igy te is gyakorolhatsz vele. A mienk mondta is hogy a heti 1 alkalom nem sokat ér otthoni gyakorlás nélkül.


A nagyobbik lanyom tavaly volt elsős.pár gyerek kivételével mindenki járt logopédushoz. Rengetegen kezdték beszédhibásan az évet. Szoval ne ijedj majd meg ha tied sem beszél majd még tökéletesen

2016. okt. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!