Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Logopédia foglalkozás reggel...

Logopédia foglalkozás reggel 7-kor?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy reggel 7-re be kell vinnem a fiamat az oviba, mert akkor lesz a logopédia órája. Nekünk ez nagyon korán van, és totál szétszabdalja a reggelünket, mert a nagyot meg ugye 7:50-re kell vinni az iskolába. Az óvónénik csak a vállukat vonogatják, hogy igen, másnak sem tetszik, de ez van. Beszéltem a logopédussal is, azt mondta, hogy ez nem is az ő körzete lenne, csak úgy rábízták, és 3 faluba kell eljutnia busszal, így muszáj a menetrendhez igazítania az órarendet, tehát nincs választása, ha még máshová is oda akar érni. Én ezt értem, de a helyzet akkor is nonszensz. Lehet egyáltalán egy 5 évesnek ilyenkor órát tartani? Tehetek én valamit? A fejlesztés sajnos fontos lenne.
2016. okt. 13. 10:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a lepontozást. bírom, hogy mindig a szakembert pontozzák le a csoportban, aki egy kicsit legalább hozzáértő. Ha nincs nagy gond egy kis pöszeséget elég 6 évesen korrigálni, ha jövőben még nem lesz iskolás.


Ha más gond van akkor esetleg lehet kezdeni, különben nem érdemes az 5 évest "kínozni".

2016. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11. válaszoló:valószínűleg nem véletlen,hogy 5 évesen el kell kezdeni....az én középső gyerekem is 5 évesen kezdte,és ne gondolj óriási problémákra(kicsit vastagabb a nyelve,ezért bizonyos hangzók elsajátítása gondot okozott Neki).8 éves koráig(vagyis a suliban 2. osztályáig)szüksége volt rá.A legkisebbem 4 éves,és azt állapították meg,hogy megkésett a beszédfejlődése.Ezt ne úgy képzeld el,hogy nem beszél,hanem úgy,hogy pl. nem mondja k,az r,a ty,h hangzókat,ezért sokan nem értik amit mond.Voltam Vele különböző helyeken,ahol felmérték.Kiderült,hogy az értelmi szintje egy 6 évesének felel meg....Mivel a logopédiához még kicsi,TSMT-re jár,illetve speciális fejlesztésre,ami a beszédet hivatott beindítani.Jövőre-vagyis 5 évesen-már elkezdheti a logopédiát is.Hangsúlyozom,mint laikus bárki(én magam is,holott a 3. gyerekemről van szó)azt mondaná,hej,ráérünk arra még(a logopédiára),attól,hogy pár hangzót nem mond,nincs gond,majd beérik.Hát nem.Még valami:azért is kell a lehető leghamarabb elindítani a logopédiai foglalkozást,mert minél később kezdik,annál nehezebben korrigálhatók a rosszul rögzült hangzók,illetve megtanítani azokat,amelyeket nem tud kimondani.Az 5 éves kor egyáltalán nem olyan korai.Létezik olyan logopédiai foglalkozás,ami 2-3 évesen elkezdhető,ezt beszédindító terápiának hívják.
2016. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
97%

11-es válaszoló!

Nem tudom, milyen szakember vagy. Én logopédus.

Törvény szabja meg, hogy 5 évesen kötelező a gyerekek szűrése, és a logopédus szakember dönti el, hogy szükség van-e a gyerek fejlesztésére vagy sem.


A reggel 7 óra embertelen mind a gyereknek, mind a logopédusnak. Úgy rossz a rendszer, ahogy van, de ezen változtatni sajnos nem tudunk, ehhez mi kicsik vagyunk.

2016. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 11 biztos hogy szakember vagy ? Mert elmondanám hogy sulyos esetben 4 évesen is elkezdik logopédiát nekem 3 gyerekem van abbol 2 fiam megkésett beszédfejlödésü ők 4 éves koruktul napi szinten jártak logopédushoz ,

Lányom meg 5 éves korátol jár heti 2x logopédiára délután .minél előbb elkezdik logopédiát annál jobb gyereknek .

2016. nov. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Tudtok olvasni a sorok között? Azt írtam, hogy ha nem egyszerű pöszeségről van szó, akkor lehet még hagyni. Nem a súlyos beszédhibákról beszéltem

Ezek szerint nálatok mások a törvények én nem Magyarországon vagyok logopédus. Nálunk 6 év alatt csak súlyos esetben van fejlesztés.


Kedves logopédus kollega, meg visszavehetsz magadból. köszi.

A lényegen nem változtat, hogy reggel hét az brutál időpont.

2016. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ja és normális, hogy nem a megkésett beszédfejlődésről beszéltem.
2016. nov. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
...azt irtam "HA NINCS NAGY GOND". a megkésett beszédfejlődés elég nagy gond :D
2016. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A 13-as logopédus válaszoló vagyok.

Nem tudom, miből vegyek vissza, a jelenleg Magyarországon érvényben lévő tényeket írtam le. Mivel nálunk 6 éves korban tankötelezett egy gyerek, így 5 évesen kezdődik a beszédhibák javítása. Ha általános pösze, akkor jó esetben még előbb is. Nagyon sok iskolában már nincs logopédus, a szülőknek kell megoldani a szakszolgálatba a behordást. Jó esetben az óvodákban helyben kapják meg gyerekek a fejlesztést.

Úgy tűnik más országban mások a szokások, nincs ezzel semmi gond, de ezen az alapon nem szabad a szülőket félre tájékoztatni!!!

2016. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!