Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is tapasztalt mulasztást...

Más is tapasztalt mulasztást az óvónők részéről?

Figyelt kérdés
A kislányomat 39 fokos lázzal vittem az orvoshoz, az óvoda után. Amikor érte mentem, az óvónő csak annyit mondott, hogy lázas a gyerek. Az én telefonszámom, a feleségemé, meg a nagyszülőké is le van adva, mégsem hívták fel egyikünket sem, hogy menjen el a gyerekért. Mit tehetek ebben a helyzetben?
2016. dec. 9. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Valószínűleg fél órával az érkezésed előtt vették észre, hogy,lázas. Ha délelőtt lázasodott volna be, biztos, hogy felhívtak volna.
2016. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
De te se kérdeztél semmit? Beszéld meg utólag az óvónővel, kérdezd meg, miért nem telefonált! Nálunk ilyen nincs, durvább tünetnél (pl. láz, hányás) telefonálnak. Enyhébb esetekben (köhögés, kisebb fájdalom stb.) a nap végén szólnak.
2016. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy óvodás korú gyerek - ezt neked is illene tudni -, fél óra alatt be tud lázasodni 49-40 fokra minden elöjel nélkül.

Az óvónö valószínüleg azért nem telefonált, mert mire jogos lett volna, addigra úgyis ott volt az ideje, hogy hazavidd.

2016. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

basszus,maszturbálást olvastam:D


3-as,49 fok? o.o


Kérdező,már ott helyben kérdőre kellett volna vonni az óvónőt,hogy miért nem szólt,ha legközelebb mentek én mindenképpen beszélnék az óvónővel,hogy legközelebb azonnal hívjon.

Egyébként ha más probléma nem volt eddig,akkor előfordulhat,hogy olyan hirtelen szökött fel neki a láza,hogy az óvónő csak akkor vette észre,amikor már mentél érte.

Sajnos a gyerekek gyorsan lázasodnak,ez életkori sajátosság.

2016. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan hol van itt a mulasztás? Az óvónő nem méri egész nap a gyerekek hőmérsékletét. Ha a gyerek viselkedese nem változott, ránézésre elég nehéz észrevenni, hogy lázas.
2016. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
A 3-as vagyok és gondolhattad volna, hoyg csak mellényúltam a billentyünek. Szóval 39-40 fokot akartam írni!
2016. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Mit mondtak, mióta lázas? Nálunk olyan eset volt, hogy mentem a lányomért és azonnal feltűnt, hogy tele van az arca kiütésekkel. Azt hittem, bárányhimlő, mutattam a dadusnak , azt mondta hogy szerinte nem bárányhimlő de hogy nem vették észre. Fogalmam nincs, hogy ez miként lehetséges mert nagyon piros kiütések voltak, ezek szerint egész nap rá se néztek a gyerekre? Nem szóltam ott és akkor, hétvége következett és hétfőre elmúlt úgyhogy végülis annyiban hagytam, de nagyon rosszul érintett. Ja meg még olyan is volt, hogy beütötte az arcát a csúszdába, tiszta kék-zöld lett és a dadus azzal fogadott hogy "nem láttunk semmit anyuka!" Mondjuk ez eleve egy borzalmas ovi, semmi jót nem tudok rá sajnos mondani.
2016. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Ez miért mulasztás?!Nem azért alkalmazzák,hogy hőmérővel a kezében rohangáljon,és sorra mérje a kicsik hőjét.Kérdezted,hogy mikor érzeték először,hogy lázas?Esetleg a délutáni alvásból felkelvén?Erre nem gondoltál?A legkisebb(3.) gyerekemnél volt olyan,hogy ebéd után hívtak,mert belázasodott.Lehet,hogy már délelőtt is lázas volt,ám akkor az udvaron voltak,jöttek-mentek,utána vetkőzés,mosdó,stb.Ám amint észlelték,hívtak.Most vádoljam Őket?Ugrottam volna Nekik?Csakis első gyerekes lehetsz,ellenkező esetben tisztába lennél azzal,hogy a gyerekek egyik percről a másikra képesek belázasodni,nem pedig felelősöket keresnél!Ha meg ez már a többedig eset,hibás vagy,amiért eddig nem tettél semmit!
2016. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos egyre többször lehet hallani, hogy az óvónők nem figyelnek a gyerekekre. Verik a gyereket a társai, összetöri magát a gyerek, erre azzal jönnek, hogy nem vészes vagy, hogy ők nem láttak semmit. Olyanról is hallottam, hogy több gyerek vert egyet és az óvónő meg hajrázott nekik. Egy konkrét eset, a gyerek mínuszokban, egyszál pólóban volt kint az udvaron. Az óvónők az egyik sarokba beszélgettek. Az anyuka vette észre a szomszéd ház 7. emeletéről. Lement és szóvá tette, hogy hogy nem veszik észre, hogy a gyereken nincs kabát és nem értették a szülő felháborodását.
2016. dec. 10. 05:41
 10/13 A kérdező kommentje:
*sarokban
2016. dec. 10. 05:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!