Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha novemberben tölti be a 3...

Ha novemberben tölti be a 3 évet akkor utána év szeptemberben kezdi az ovit?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan következő szeptemberben kell kezdenie, de ha beíratod, és van hely, nálunk felveszik az őszi gyerekeket 3 éves korukban is.
2017. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez lesz a helyzet idén 2017-ben tölti okt-jèn a 3-mat a pici fiam , és én is úgy tudom hogy csak köv az az 2018 szeptemberétől oviköteles!😉😉

Mondjuk teljesen mindegy mert én akkor is csak 4 évesen adnám be mert olyan kicsi ,picike,nem véletlenül irtam😕😯

2017. febr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan óvodák, ahol a két és fél évest is felveszik, ha nincs egyéb akadálya, de el is utasíthatják. Ellenben ha betölti a hármat, kötelesek felvenni.


Más kérdés, hogy én szakemberként azt látom és tudom, hogy a négy év alatti gyermekek legalább 80%-a nem való nevelési intézménybe, ennek egészen egyszerűen életkori (pszichés) sajátosságok az okai.


(Hosszú-, vagy rövidtávon) többet árt nekik, mint használ a többi gyermek társasága, négy éves kor alatt - de tehát vannak kivételek is.


A vonatkozó törvényt egyébként se idevágó szakember hozta meg. Javaslom keresni a "kiskapukat" és várni kb 4 éves korig oviba adni - hacsak nem kényszerül mégis ettől korábban oviba / bölcsibe adni a gyermeket a szülő (pl munkába járás miatt).

2017. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk-Bp.egyik külső kerülete-úgy működik,hogy az a kicsi,aki adott év dec. 31.-ig betölti a 3. életévét,elkezdheti,amint 3 lett.Konkrétan:az én kislányom szeptember végi-2012-en született-2015 májusában a beíratáskor írattam be,és október 1.-én mehetett is az oviba.Nem is tudom mi lett volna Vele,ha közel 4 éves koráig nem kerül oviba...mivel van 2 nagyobb tesója hozzá volt szokva a gyerektársasághoz.
2017. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mienk márciusban töltötte be a három évet, és utána kezdte, nem vártuk meg a szeptembert, év közben is lehet kezdeni. Ő élvezte a gyerektársaságot :)
2017. febr. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
35%
Ha van hely, előbb is felveszik az oviba. Viszont én nem gondolom, hogy 4 év alatt nem való a gyerek az "intézménybe". Az én kisfiamat 2 év 9 hónaposan beírattam (bölcsi után) és ki sem lehet robbantani a közösségből. Tapasztalatom szerint (és nem az irodalom alapján írom) nem annak függvénye, hogy való-e, vagy sem oda, hanem az ott dolgozóktól függ, hogy éli meg a gyermek az ott töltött éveket az elejétől fogva!! Áldom a napot, mikor bekerültünk nemrég a mi kis csoportunkba 3 év alatt is!! Példaértékű óvónénikhez és dadusokhoz, akik miatt élmény oda járni :) Ezen múlik minden!
2017. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Tapasztalatom szerint

(és nem az irodalom alapján írom)"


Kedves előző, sajnos azt kell mondjam, hogy tévedsz előző.

Túláltalánosítasz.


Megírtam korábban itt, hogy mi a realitás:

a 4 év alattiak KISEBB HÁNYADA az, akinek való rendszeresen a gyermektársaság, akár a szülő nélküli gyermektársaság.


A többségnek viszont NEM való, 4 éves kor alatt.


Én se irodalom alapján mondom, hanem én is tapasztataltból.


Csak hogy én óvodapedagógus vagyok, aki KÜLÖNFÉLE és (relatíve) NAGY SZÁMÚ kisgyermekekkel foglalkozom.


Mindenesetre nem csupán egy-két kisgyermek esetéből indultam ki, ellenben veled, kedves előző. Szinte csak a saját gyerekedből indulsz ki. Emiatt látod torzan a valóságot.


Sajnálom, hogy ezt el kellett mondanom ilyen megközelítésből is, de nem hagyhatom, hogy bárki, aki olvassa a hozzászólásokat, téves infók téves irányba befolyásolják.


Az egy más kérdés, hogy ha már olyan gyermek van az óvodás csoportban, akinek inkább még inkább csak anyuka szoknyája való -és ebben semmi rossz nincs 2-3 évesen-, neki is szeretetet nyújtok, és képben vagyok, hogyan tudok a fejlődésére a lehető legharmonikusabban hatni.


De én avval is tisztában vagyok, hogy a legharmonikusabban a legtöbb 2-3 éves akkor fejlődik,

ha nem hagyják szülő nélkül gyermektársaságban!

Hanem főleg anyuval, apuval van! Az jelenti neki a legtöbbet, még akkor is, ha valamilyen szinten bántás éri őt a szülőtől.


Igaz, sajnos a fejlődésére torzan hat a rossz szülő, de ha csak nem lép át egy bizonyos határt a szülő, addig nem küldhetjük rá a gyámhatóságot...


De vegyünk egy viszonylag normális esetet: a szülő, tegyük fel, elfogadhatóan bánik a gyerekével.


Ez esetben a 2-3 évesek minimum 80%-ának az érzelmi-, és minden irányú fejlődésére harmonikusabban hat,

ha nem szülő nélkül van naponta, pl gyerekcsoportban, vagy akárhol,

hanem ha alapvetően a szülőjével lehet!


Sőt, nem egy óvodai (pszichológiai-pedagógiai) vizsgálat volt, mely során mellékesen arra is felfigyeltek, hogy a legharmonikusabb óvodai légkörben is a NÉGY-ÖT(!!) évesek számára tudod mi a legjobb az oviban??


Ha érte jön anyu / apu!


Ennyit erről.


Én a gyermekpszichológiát a tapasztalatból tudom elsősorban, legalábbis 2-7 évesekről.


Ettől még persze nem mellékes a szakirodalom se, mert az remek sűrített infó és remek irányadó a neveléshez, bár nyilván NEM receptkönyv, de ettől még a jó szakirodalmat szintén GYAKORLOTTak, TAPASZTLATak írják!


Mégis, nekem magamnak is van elég szakmai TAPASZTALATom a kisgyermekekről. Amit persze a végtelenségig lehet továbbfejlesztenem, de régóta megütök egy szintet benne, ezt bizton állítom, tapasztalatból, kedves előző.


Kérlek, tartsd szem előtt a többesszámot is. KisgyermekEKről van tapasztalatom.

Nem csupán 1-2 kisgyermekről.


Ergo nekem van összehasonlítási alapom erről.


Mondom még egyszer:

csak azért bátorkodtam kifejteni ezt, és ilyen módon,

nehogy megtévedjenek a minket olvasó emberek, a hozzászólásod hatására.


De ha figyelmesen olvastad volna múltkori hozzászólásomat, kifejtetem, hogy a kisebb hányaduk kivétel.

De az nem a többségük! A többség szülőjét mégis miért kellene megtéveszteni...?

2017. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
...és elnézést az elírásaimért. Gondolom nem ilyen fajta mellékkörülmény okán fogsz fennakadni.
2017. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!