Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni, ha betegen...

Mit lehet tenni, ha betegen viszik a gyereket az oviba és nem viszik orvoshoz?

Figyelt kérdés
Van egy házaspár, akik betegen viszik a gyereket az oviba és rendszeresen megfertőzi a többi gyereket, köztük a miénket is. Orvoshoz nem viszik, mert minek. Az óvónők, meg a szülők nem mernek szólni nekik, mert rendkívül primitív és agresszív romákról van szó. Én már szóltam volna, hogy vigyék orvoshoz a gyereket, mert nem gyógyszerre keresek, de a feleségem kért, hogy hagyjam. Hol lehetne lépéseket tenni ezügyben?
2017. márc. 5. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Ne hagyjad, és a nejednek is legyen fontosabb a gyerek egészsége!

Biztos van szülői munkaközösség, járuljatok az intézményvezetőhöz, fenntartóhoz, és beszéljétek meg a problémát.

Az óvónőknek ezt már rég meg kellett volna tenni, és nem szabadnak beteg gyereket bevinni!

2017. márc. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Állítólag az óvónők már többször szóltak a szülöknek, eredménytelenül. A gyereknek fáj a füle, sírva fújja az orrát.
2017. márc. 5. 07:04
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát akkor intézményvezető, fenntartó, védőnő, gyerekorvos...
2017. márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Tudomásom szerint minden ovodanak van gyerekorvosa, aki hetente megnezi a gyerekeket. Annak nem tűnik fel, hogy beteg?
2017. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk is van egy család akik állandóan betegen hordják a gyereket oviba. Ha lázas, akkor haza küldik, de ha nem akkor ott fertőz , mert az ovónők azt mondják nincs joguk haza küldeni. A család jómódú, a városban ismert, önkormányzati képviselő anyuka. Úgy látszik intelligenciát nem kapott.
2017. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az ovi/iskolaorvos egy fószer, aki nem vizsgálja meg normálisan a gyerekeket. Csodálkoztunk, hogy nála miért vannak mindig kevesen. Mi hozzá tartoztunk, de átmentünk az én régi gyermekorvosomhoz, ő lelkiismeretes.
2017. márc. 5. 08:16
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk csak akkor küldhetik haza a gyereket, ha lázas, kiütéses vagy hány. Egyébként az óvónő csak annyit tehet, hogy megmondja a szülőnek "Anyuka/apuka, nagyon köhög a gyerek, nagyon fájlalja a fülét, lehet hogy el kéne vinni orvoshoz".
2017. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

4-es, hol? Nalunk ugyan nincs.


Vedono, jegyzo.

2017. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Ugyan ha lázas, vagy rosszul érzi magát a gyerek, fáj valamije, vagy hasmenése van, esetleg hány, én sem viszem, de minden más esetben igen.


Ha köhög, vagy folyik az orra, szemrebbenés nélkül viszem. Novembertől januárig 3 napnál tovább nem volt "egészséges", dolgozni pedig kell. Èn is megyek náthával dolgozni, ha ez nincs hatással a munkámra, senkit nem érdekel. Sokkal rosszabb szemmel néznének rám, ha heteket kimaradnék.


Nekem is szóltak már, hogy a gyerek köhög, észreveszem én is, ha más gyereke köhög. Nem érdekel.


Most pont úgy jártam, hogy engedtem a nyomásnak, és az első száraz köhögésre kivettem a szabit. 4 nap telt el, most kezd hurutos lenni, láza nincs, kevés takony, jól érzi magát, de olyan csúnyán köhög, hogy így nem fogom tudni vinni szerdáig biztosan. Egy hét szünet a semmiért.


Nem zavar, ha fertőz, az sem, ha őt fertőzik, amíg nem veszélyes a dolog. Járunk busszal is, ott is mindenki felszáll. Járunk étterembe is, ott is megfordul pár náthás ember.


Dolgozó ember nem tud heteket kivenni minden apróságra.


Ha egy szinttel fentebb nézzük, iskolás korban hányszor mondták neked, hogy kicsim ma ne menj suliba, mert folyik az orrod? Nekem végig az maradt meg suliban, gimiben, egyetemen, hogy amíg nincs nagy gond, mindenki jár.

2017. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Ja és a legtöbb betegség mondjuk az ibfluenza már a tünetek megjelenése előtt, a lappangási időben fertőz, szóval tök mindegy, kiveszi e a gyereket a szülő, vagy sem.


Persze a fent említett eset teljesen más, hiszen a gyerek közérzete rossz és fájdalmai vannak.

2017. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!