Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodában (esetleg iskolában)...

Óvodában (esetleg iskolában) már nem kötelesek a komolyabban sérült gyereket orvoshoz vinni a pedagógusok?

Figyelt kérdés

A bölcsődéből tegnap hívtak, hogy elindultak a gyerekkel a kórházba (nagyon közel van), ott találkozunk, mert elesett és szétnyílt az ajka. A gondozónő meg is várta a vizsgálatot velem. Utána megköszöntem és elnézést kértem, hogy hosszabb időre távol kellett ezért lennie. Mondta, hogy semmi gond, ez az előírás, ha olyan a sérülés, akkor röntgent, varrást, stb is megvárnak.


Amikor hazajöttünk, a szomszéd kérdezte, hogy mi történt. Elmondtam, ő meg elmesélte, hogy a nagyobbik gyerekének még ovis korában egy mászókabalesetben szétnyílt az álla. Felhívták, hogy menjen el érte, vigye el orvoshoz. Több öltéssel kellett összevarrni, de mire odaért az oviba, még a homok, kavicsok, törmelék is a nyílt sebben volt. Nem hogy nem vitték el orvoshoz, még ki sem mosták a sebet.

Nem lenne ez kötelező ott is?


2016. jún. 23. 05:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is én vittem oviban orvoshoz.


Btw hol volt a gondozónő, mikor ez történt?

2016. jún. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pár méterre. Felbukott egy másik gyerekben és valamiért nem tette ki a kezét, ezért arccal kapta el a betont.
2016. jún. 23. 05:50
 3/13 A kérdező kommentje:
De hasonló esetben vitted orvoshoz? Mert kifejezetten traumás sérülésre gondolok. Nem lázra vagy vírusos jellegű betegségre, amikor csak telefonálnak, hogy haza kell vinni a gyereket.
2016. jún. 23. 05:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nyílt sebnél, törésnél ne várja már meg a kedves gondozó, óvó, tanárnéni amíg anyuka a város másik végéből busszal átcaflat a tett helyszínére! Mentőt hívni, anyukát értesíteni és anyuka majd a kórházba befut. Szerintem ez a normális és persze a pedagógus kísérje a gyereket! Teljesen más amikor csak beteg a gyerek és felhívják anyut, mert akkor nyilván az ő dolga orvoshoz vinni. Egyszer kisiskolás koromban az egyik gyereknek leszakadt a középső ujja mert valami hülyeséget játszottak és pont nem látta a tanár. Szép is lett volna ha megvárják míg az anyja oda tud érni..
2016. jún. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk még nem volt hasonló eset, de a gyerekeim óvodájában el szokták mondani az év eleji tájékoztató szülőin, hogy ilyen esetben nem várják meg a szülőt, hanem hívják az orvost/mentőt.
2016. jún. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém falun jár oviba (a kórház kb 5-10 percre van), de ott is az van, ha ilyen nyílt sérülés, törésgyanú van, akkor hívják az orvost/mentőt és persze a szülőt, de nem a szülőtől várják, hogy ha majd sikerül odaérnie a munkából még utána ő vigye a gyereket akárhová, hisz addig is bármi történhet.
2016. jún. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk merlegelnek.szuloin nalunk is mondták,hogy szerencsere olyan eset nem volt még,mikor mentot elobb kellett hívni,mint a szülőt...de az pl. Egyértelmű szerintem,hogyha megserul a gyerek,kezelik es leultetik...a szomszedod esete azért durva szerintem,mert ez nem tortent meg.
2016. jún. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A bölcsödei gondozó eü végzettségű. legalábbis valamikor régen az volt (elég nagy baj, hogy manapság már nem), az idősebbek azok, tudják mit kell csinálni. ÉS ketten vannak a csoportban, így van, aki ilyen esetben pesztrálja a gyereket.

Az oviból is nyilván elviszik kórházba, ha nagyon muszáj... artériás vérzésnél mentőt is hívnak, nem várják meg anyukát, hátha elvérzik a gyerek... de kisebb sérüléseknél bizony nem lehet otthagyni a csoportot.


amúgy a "szétnyílt az álla" és a "több öltés" simán lehet egy másfél centis seb is... nálunk is van, aki végzetes balesetként állította be, hogy letört a gyereke foga :o

én speciel csak nyugtáztam, hogy aha... oké.

2016. jún. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bp.A gyerekeim ovijában/sulijában mentőt hívnak,illetve a dadus/tanár kíséri el a gyereket ha ilyen traumás sérülésről van szó.Természetesen a szülőt azonnal értesítik,de nem várnak!
2016. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az én lánykámat mindkét gondozó elkísérte az orvoshoz, amikor szaladgálás közben nekiugrott az asztal széle...jó kis seb lett a homlokán, még mindig látszik sajnos, de a dadusok rögtön ugrottak a kocsiba és irány az orvos, engem már csak utána hívtak fel, hogy menjek érte és vigyem haza megfigyelésre (elmondták miket mondott az orvos)
2016. jún. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!