Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mikor vinnétek óvodába? A...

Ti mikor vinnétek óvodába? A legjobb megoldást keresem a három lehetőség közül.

Figyelt kérdés

A kislányom január végi születésű, most 2 éves és lassan 2 hónapos. Bölcsis, és nsgyon szereti. Egy rövid sírdogálást leszámítva könnyen ment a beszoktatás. Sztem sokat segített Neki, hogy a lassan 4 éves bátyja is akkor kezdte az ovit, Ő is épp beszokott, én pedig visszajöttem dolgozni. Egymást támogattuk az új helyzetben.

A fiam ovija, a lányom bölcsije és a munkahelyem egymás közvetlen szomszédságában vannak, állami intézmények szerződésben a munkahelyemmel. Imádjuk, ezeknél jobb ovit, bölcsit nem is kívánhatnánk. A kislányom a fiam ovijába fog majd továbbmenni.

A kérdésem az lenne, hogy Ti mikor adnátok oviba.

1. Korkedvezménnyel (persze, meg kell érdeklődnöm, van-e ilyen lehetőség) most szeptemberben, ha addigra szobatiszta lesz? Akkor lesz 2 év 9 hónapos.

2. Januárban, ahogy betölti a 3-at? Ezzel nekem az a bajom, hogy egy jól összeszokott ovis csoportba csöppenne be a tanév kellős közepén.

3. Jövő szeptemberben, amikor 3 év 9 hónapos lesz? Addig lehetne baba a bölcsiben, de nem lenne-e unalmas Neki közel a 4. szülinapjához?

Egyébként a kislányom nagyon érett gyermek, folyékonyan beszél, barátkozik a vécével, a gondozónénije szerint abszolút oviérett lesz, bár a bölcsiből nem tennék ki, sőt, nagyon szereti bent mindenki. Most is vannak a csoportjában közel 3 évesek.

Minden véleményt örömmel fogadok.


2017. márc. 13. 10:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
48%

Elvileg az elsö megoldást tartom jónak, de megkérdezném a gondozónök és föleg az óvónök véleményét is, nekik van a legtöbb tapaszatalatuk.


Azt meg egyáltalán nem tartom rossznak, ha a gyerek/ek) egy évvel tovább vannak az oviban, a "nem elég érett az iskolához" nem leminösítés, és nagyon sok gyereknek nem lenne annyi problémája a késöbbiekben, ha a szülök nem ragaszkodtak volna a mielöbbi beiskolázáshoz. Mert azzal ugyan lehet dicsekedni, hogy X már 6 éves kora elött mehetett iskolába, de a gyereknek ez nagy fizikai de föleg lelki megterhelés. Ha egy évvel késöbb kerül be az iskolába, a mindennapos tanulás-kényszerbe, azzal csak érettebb és elllenállóbb lesz nemcsak fizikailag, hanem pszichikailag is.

2017. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

Ha az 1es nem lehet akkor a 2es.

3as semmiképp.

De inkább 1.

2017. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Mivel októberi, így majdnem 4 éves volt, mikor a kiscsoportba került. Nem bántuk meg.

A bölcsiben elvolt, nem tapasztaltunk visszaesést, bár azt el kell mondani, hogy szuper bölcsink volt, ahol sokat mondókáztak, énekeltek, táncokat tanultak, jókat kézműveskedtek (nemcsak színes ceruza, hanem ujjfesték, ragasztás, stb).

A 2 barátnőjével ment így oviba tovább, ott is nagy az egyetértés köztük. :)

Kiegyensúlyozott, okos kislány, bár oviérett volt már egy évvel korábban is, jó döntést hoztunk.

2017. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, az én második kislányom is januári, igaz még csak 1 éves múlt, de már ezen filózom én is.

Ha megoldható lesz majd és persze a szobatisztaság is kialakul, meg persze ha gyerek is "alkalmas" lesz rá én is az 1-es verziót szeretném.

A barátnőm kisfia decemberi, simán beilleszkedett, úgy hogy előtte bölcsis sem volt. A szobatisztaság persze nála is feltétel volt, de megoldódott szeptemberre. Azt nem tudom az év közbeni beszokás mennyire lehetséges, szerintem nálunk semennyire, de lehet ez is ovifüggő, ha ezt szerepelteded a lehetőségek között. Szóval a sorrend 1, 3, 2.

A nagyobbik lánykám most júliusi, ő tavaly szeptemberben kezdett, nem volt bölcsis, de nem volt probléma a beszokással, viszont nála a szobatisztaság nagyon neccesen lett meg ovira.

2017. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

én a 3.-ra szavazok. A nagylányom 15 hónaposan ment bölcsibe, ő áprilisi, de voltak januári születésű csoporttársai is, szóval 3 év 5 hónaposan kezdte az ovit. Én és ő is nagyon szerette a bölcsit, ott sokat szeretgették őket, megtanultak szépen enni, meg picit szabályokhoz szokni, szobatiszta pedig már 2,5 évesen volt, tehát azzal sem volt gond.

Nálunk az ovi a volt bölcsi mellett van szintén, itt is korosztályos csoportok vannak (kicsi, közép és nagy). Egyrészt sokkal többen vannak az ovis csoportban (kb 25), és nem is jut annyi figyelem rájuk, pláne megértem a gondozónőket, hiszen ketten vannak ennyi gyerekre, de nálunk folyamatos a rendszer. Értsd, hogy mindig szigorúság van, sokkal több, mint a bölcsiben. Rendre vannak szoktatva rendesen....nem volt gond azokkal a gyerekekkel, akik még pelusosak voltak, de karácsonyra "illett" elhagyni. Szerintem egy 2 év 9 hónaposnak még jó a bölcsi, ott mégis szabadabbak, szerintem.

Szóval épp a minap mondta a nagylányom, hogy anya, én visszamegyek a bölcsibe, mit szólsz? Kérdeztem, hogy miért, azt mondta, azért, mert ott nincs sorakozó és "dolgozni szaporán" :)

2017. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a 15. válaszolóval. Mi ezek miatt tartottuk a lányunkat tovább bölcsiben. Semmi visszaesés nem volt. Fél éve ovis. Mindig dícsérik, nagyon ügyes, önálló.
2017. márc. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Az enyém decemberi. Januárba kezdi majd az ovit. Nagyon kicsi létszámú fizetős a bölcsi, így a kis létszám miatt nálam előnyt élvez ezért marad ameddig tud és itt csak 3 éves korig maradhatnak a gyerek. Egy épületbe van az ovival , sokszor vannak a bölcsisek a kis+kis középső csoportosakkal (2 ovis csoport van a másik a nagy középsősök+nagy csoportosok). Jól ismeri az oviba dolgozókat a gyerekeket stb szóval probléma nem lesz abból,hogy félévkor csatlakozik be. Ami nagy változás lesz neki,hogy fiam idén még a kis középsőbe jár,tehát a kiscsoportosokkal együtt, így amikor össze engedik a bölcsiseket a kisebb csoporttal akkor ott a tesó,de jövőre már nagycsoportos lesz így az oviba már csak az udvaron lesznek együtt.
2017. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

2-es verziót választanám.

Előnye, hogy szeptemberben egyszerre kezd sok új gyerek, egyszerre szoktatnak be több gyerkőcöt.. Év közben több figyelem jut rá, mert kevés esélye van annak, hogy éppen aznap kezdi más gyerek is az ovit.

AZ egyik gyerekem januári, a másik decemberi, mind2 akkor kezdte az ovit, amikor éppen betöltötte a 3-at. Sok sikert!

2017. márc. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A lányom májusi, de hasonló dilemma volt, bár nincs idősebb testvére. A gondozók mondták, hogy ők a szeptembert javasolják, mert egyszerűen jobb a gyereknek, ha kisebb létszámú csoportban van (bölcsődében 14 gyerekre kell két gondozó, oviban ez duplázódik). Így vele megvárjuk a szeptembert, hiába lenne óvodaérett már májusban is.


Szerintem bölcsőde/óvoda között még nincs akkora különbség. Ovi/iskola között már igen, ott már nem szeretnénk visszatartani, hacsak nem kifejezetten jelzik a szükségességét a szakemberek.

2017. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
69%
3-ast választanám. Az oviban azért már elvárások vannak, nem dédelgetik úgy őket, és te sem kapsz annyi infot majd a gyerekedről. Vissza fogod sírni...Legalábbis nekünk nagy sokk volt bölcsiről ovira váltani, de a kislányom gondozónője mondta is hogy az elballagott gyerekek anyukái sokszor írnak neki, hogy mennyivel rosszabb az ovi.
2017. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!