Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mikor vinnétek óvodába? A...

Ti mikor vinnétek óvodába? A legjobb megoldást keresem a három lehetőség közül.

Figyelt kérdés

A kislányom január végi születésű, most 2 éves és lassan 2 hónapos. Bölcsis, és nsgyon szereti. Egy rövid sírdogálást leszámítva könnyen ment a beszoktatás. Sztem sokat segített Neki, hogy a lassan 4 éves bátyja is akkor kezdte az ovit, Ő is épp beszokott, én pedig visszajöttem dolgozni. Egymást támogattuk az új helyzetben.

A fiam ovija, a lányom bölcsije és a munkahelyem egymás közvetlen szomszédságában vannak, állami intézmények szerződésben a munkahelyemmel. Imádjuk, ezeknél jobb ovit, bölcsit nem is kívánhatnánk. A kislányom a fiam ovijába fog majd továbbmenni.

A kérdésem az lenne, hogy Ti mikor adnátok oviba.

1. Korkedvezménnyel (persze, meg kell érdeklődnöm, van-e ilyen lehetőség) most szeptemberben, ha addigra szobatiszta lesz? Akkor lesz 2 év 9 hónapos.

2. Januárban, ahogy betölti a 3-at? Ezzel nekem az a bajom, hogy egy jól összeszokott ovis csoportba csöppenne be a tanév kellős közepén.

3. Jövő szeptemberben, amikor 3 év 9 hónapos lesz? Addig lehetne baba a bölcsiben, de nem lenne-e unalmas Neki közel a 4. szülinapjához?

Egyébként a kislányom nagyon érett gyermek, folyékonyan beszél, barátkozik a vécével, a gondozónénije szerint abszolút oviérett lesz, bár a bölcsiből nem tennék ki, sőt, nagyon szereti bent mindenki. Most is vannak a csoportjában közel 3 évesek.

Minden véleményt örömmel fogadok.


2017. márc. 13. 10:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
69%
off: egyáltalán nem álatlános, h 6 évesen mennek iskolába! Lányomék osztályában 1 kezemen megtudom számolni hány 6+-os van! A legtöbb gyerek értsd a 25 ből, kb. 20 7 ill. 7,5 évesen elsős!A többi évfolyamon is hasonloan az arányok!
2017. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A januárt választanám. Szeptemberben sok az új, beszokó gyerek. Januárban talán több figyelmet kapna pl. Az én fiam sokat sírt és igényelte pár hétig, hogy a dadus ölében legyen, szeretgesse stb. ez könnyebb, ha nincs mellette még 4-5 sírós kisgyerek.
2017. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Most különösen azokhoz a válaszadókhoz intézném a kérdésem, akik az év közbeni, tehát ez esetben február eleji beszoktatásra voksolnak (január 30-án tölti a kislányom a 3-at). Anyukám nem javasolja a februári váltást, mert, hogy akkor tombol a betegséges időszak, a kislányom addigra nagyjából megszokja a bölcsis bacikat, amelyekkel a közvetlen csoportjában találkozik. Ha ekkor átviszem az oviba, hirtelen idegen gyerekek bacijai támadják majd. Ha leesik a lábáról pont a beszoktatás idején, az nagyon hátráltathatja a gördülékeny beszokást (most január-februárban pl. alig járt bölcsibe, volt, hogy egy huzamban két hetet otthon volt tüszős mandulával). Anyum szerint ha lehet, kerülni kellene a téli beszoktatást. Mit gondoltok?
2017. márc. 13. 15:20
 24/27 anonim ***** válasza:
70%

Saját tapasztalatom a 2. verzióval van, lányom szintén januári, akkor ment oviba, amikor betöltötte a 3. életévét.

Nem volt még összeszokott a csoport, eleve nem egyszerre mennek oviba a gyerekek, hanem apránként megy a beszoktatás, egyszerre csak egy gyerekkel. (Nem tudom, szeptemberben hogy oldották meg). Szóval mikor mi mentünk januárban, akkor a többség még csak 1-2 hónapja járt oviba, aki a legjobb barátnője lett, ő például novemberi, szóval ő se szeptemberben kezdte.

A következő évben pedig már amúgy is teljesen újrarendeződött a csoport, folyamatosan jöttek újak (költözés miatt például).

A 3. ovis év végén a 28 fős csoportból összesen hatan mentek iskolába, de a többségük akkor még ugye nem volt hat éves és akik már betöltötték, azok között is voltak, akiket visszatartottak. Így a csoport nagy része egyszerre ment suliba.

2017. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
56%
# 23: Kiscsoportban, sőt még középsőben is tök átlagos volt, hogy minden gyerek 2 hetet járt oviba, kettőt meg nem a bacik miatt, mégis beszokott mindegyik. De akik már jártak bölcsibe, azok immunisabbak szoktak lenni. (Bacik ősszel is vannak, ez tapasztalat.)
2017. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
63%

Szia, nálunk 2 eset volt a 2 kislányomnál:

1. Első gyerekem, márciusi, januárban kezdte az ovit, 3. szülinapja előtt, egy "jól összeszokott" társaságban ( szeptembertől folyamatos volt a beszoktatás)semmi gond nem volt, hamar beilleszkedett.

2. Második kislányom, január végi és ő szeptemberben kezdte, 2,9 évesen, ő nme volt előtte bölcsis, de ugyanugy , mint nálatok, kísértük a tesót, mindenki ismerte, nagyon várta már, hogy ő is ott maradhasson :)

Én a 3. variációt teljesen kizárnám, nagyon nagy lenne már a bölcsihez

2017. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 2. szavazok.
2017. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!