Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai étkeztetés ennyire...

Óvodai étkeztetés ennyire rugalmatlan?

Figyelt kérdés

Kislányom költözés miatt most március elején kezdte az ovit.

Azt mondhatom hogy minden evő, ezzel eddig nem is volt gond.

Ma ebéd után mentem érte és sírt, hogy éhes. Mondta hogy nem evett. Ezt az óvónéni is megerősítette. Sajtos-tejfölös tészta volt ebédre. A reszelt sajt kb az egyetlen amit nem eszik meg, de hiába mondta hogy ő nem kér sajtot, ő csak tejfölt kér, vagy üres tésztát, nem kaphatott.

Érdeklődésemre az óvónéni is annyit mondott hogy ez nem kívánságműsör itt azt kell enni amit adnak.

Nem mást kért a gyerek, csak annyit hogy ehesse inkább üresen a tésztát :(

Ez tényleg ennyire szigorú és szokjak hozzá vagy az óvónéninek volt rossz napja? :(



2017. márc. 29. 13:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,holnap reggel beszélek az óvonénivel :(
2017. márc. 29. 22:30
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van olyan kaja amit nem szeret, gyereknek és felnőttnek egyaránt. Az óvónő is egye meg ha elérakják azt, amit nem szeret.
2017. márc. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
29%
Most 15 vagyok az én tapasztalatom és amit hallottam az az hogy az óvodába ugyebár még elég kis gyerekek járnak ezért az óvónénik úgy érzik hogy nem tudnak tisztán gondolkodni és hogy minden rendben legyen az emésztéssel stb előre kitalált kaját kell enniük. Szerintem ha megpróbálsz beszélni az óvónénivel sem fog megoldódni a probléma de ez az én vélemészem lehet hogy a rossz élmények miatt elfogult fagyok és ugye nekem még gyerekem sincs szoval ennyit segíthettem
2017. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
Utólagos reklamációt nálunk sem fogadnak el. Ha már kiszedték neki, nem variálnak rajta. Gondolom az egész adag kaját nem boríthatja ki, és ilyenkor a többiek is kitalálhatják, hogy nekik is így csinálják.... Ha Petikének lehet, Janikának miért nem? Az enyém sem szereti a reszelt sajtot, egyszer ő is így kapta. Azóta előre szól, nincs belőle probléma.
2017. ápr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 flora08 ***** válasza:
100%
Sziasztok! Látom, nem egy friss kérdés, de azt hiszem, nem ártok vele, ha leírom a gondolataimat :) Én is úgy gondolom, hogy az óvó néninek nem lett volna muszáj rátennie a tésztára a sajtot, ha a kislányod nem szereti. Én is óvó néni vagyok, a kolléganőimmel arra tanítottuk a gyerekeket, hogy szóljanak, ha valamit nem szeretnek. Én se, meg senki sem eszik meg mindent. Igen ám, csak ez az étkezés tényleg kényes téma. Egyrészt azért mert a kiscsoportos rendszerint mindenre rávágja, hogy nem kéri, meg nem szereti, amit nem ismer. Viszont, ha nem szedek neki, nem is kóstolhatja meg. Másrészt, előfordulhat olyan - nem az én csoportomban, de megtörtént eset - hogy az óvó néni nem szedett valamiből, mert a gyerek azt mondta nem szereti, erre a gyerek elmesélte otthon, hogy üres tésztát/rizst evett. A "miért?" kérdésre a válasz "nem kértem" helyett, "nem kaptam" volt...persze jött anyuka felháborodva, hogy miért nem kapott szegény gyerek enni. Ez egy szélsőséges eset, de mint írtam, megtörtént. Én mindig az arany középutat választom. Ma például grízes tészta volt baracklekvárral. Fent említett kiscsoportosom heves tiltakozásba kezdett, hogy bizony nem kér lekvárt. Nem tettem a tésztahalom közepére, hanem csak a tányér szélére egy keveset. (Tudom én is, hogy ha rárakom, és nem szereti, egy falatot nem fog enni.) Mondtam neki, kóstold meg, ha nem kéred, ott hagyod az egészet. Mindig így szoktuk, bevált. A ti óvó nénitek is tehetett volna így. A sajtot is oda lehet tenni a szélére, ha akarja összekeveri, ha nem kéri, otthagyja. Nem értem, ebben mi olyan nehéz. Beszéltetek róla?
2017. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!