Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoport vagy azonos...

Vegyes csoport vagy azonos korosztály előnye hátránya? Oviválasztás miatt

Figyelt kérdés
Persze több szempontot is figyelembe veszek, csak a fenti kérdésben még támpontom sincs hogy melyik jobb/rosszabb.
2017. ápr. 25. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk bejött a vegyes csoport. Kisebbként sokat tanul a nagyoktól,később büszke rà,hogy ő taníthatja a kicsiket. Mint egy nagy család,természetesebb. Sok testvérpár is van a csoportban. Amúgy a lányom egyke.
2017. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a korosztályos a jó, vegyesbe semmiképp nem adtam volna a gyerekem.
2017. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém vegyesbe jár, de nagyon nem tetszik. Kiscsoportban még elment, tényleg tanult a nagyoktól. De következő évben jött a sok kicsi és inkább visszafejlődött. Az óvónénik a kicsikkel foglalkoztak, újra azokat tanulták, amit a nagyok már tudtak, nem is szeretett oviba járni. A kicsiket amúgy sem szereti pátyolgatni, inkább kerüli őket...sokat sírtak, nem lehet velük úgy játszani, mint a korosztályával. A vegyes csoportnak hála, kevés vele egykorú van, pláne egynemű, akivel barátkozhat. Szóval a korosztályosra szavazok. A kicsik miatt kirándulni se viszik őket, hagyják sokáig aludni őket ebéd után. Én úgy látom több a hátránya.
2017. ápr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Annó az első gyerekem korosztályos csoportban kezdett. Ami jó volt benne, hogy könnyebb volt nekik való programot szervezni. Első évben pl. ki sem mozdultak az oviból. Nagycsoportban viszont már mindenki bírta a nagyobb túrákat.

Aztán lassan bevegyesedett a csoport, a gyerkőcöm évvesztes volt, kétszer járta a nagycsoportot, de akkor mér voltak kicsik is. Többek között a húga is, ami mindenkinek nagy könnyebbség volt. A kicsi könnyen beszokott, a nagy szívesen egyengette az útját, nekem meg csak 1 szülőire kellett eljárnom.

A nagyok nem butultak el egyáltalán, amennyit kellett készültek a sulira, viszont megtanultak figyelni a kicsikre, meg segíteni nekik.

Összességében azt mondom, egyke gyereknek szuper a vegyes csoport, akinek meg vannak testvérei, annak tök mindegy. Csak az óvónéni legyen jó.

2017. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: egy hátrány jut ott eszembe a vegyes csoportból: nagyobb valószínűséggel haverkodik össze a gyerek olyannal, akivel nem egyszerre mennek iskolába... Bár ez sem biztos, hiába ballagtak együtt a lányomék 15-en, az összes barátja másik suliba ment.
2017. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi vegyes csoportba járunk, igaz itt nem is volt választási lehetősé. Szerintem jobb, mert így minden gyereknek lehetősége van megtalálni a saját fejlettségi szintjének megfelelő társaságot.
2017. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Korosztályos csoport,
2017. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!