Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 2018. januárjában...

Kisfiam 2018. januárjában tölti a három évet mikortól muszály mennie oviba?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 27. 20:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Azt mondták ma az oviba hogy januártól vinnem kell csak kérvényezhetem indokkal ha 2018. szeptembertől szeretném.Úgy terveztem ha minden jól megy nem vinném januárba de most nagyon megleptek.
2017. ápr. 27. 20:57
 12/27 A kérdező kommentje:

Egy óvodavezető ezt hogy nem tudja ?

Református oviról van szó ,de gondolom a szabályok itt is érvényesek.

2017. ápr. 27. 21:01
 13/27 anonim ***** válasza:
59%
Egyet nem ertek, hogy egy ilyen jellegu kerdesnel mi ertelme a lepontozasnak?? A sajat tapasztalatomat irtam le, hogy en mikor vittem a gyerekemet az ovodaba, ki az, akinek ez nem tetszik?
2017. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt."

Szerintem egyértelmű, hogy szeptember 1-étől kötelező. Nem értem, sok óvodavezető miért nem így tudja.

2017. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.Én is így mondtam neki de ő kijavított hogy rosszul tudom.Nem tudom miként tudom bizonyítani hogy én tudom jól s ráérek 2018 szeptemberétől beadni oviba a kicsim.

Nem én pontozok , én minden választ köszönök szépen.

2017. ápr. 27. 21:14
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

A 2011. évi CXC. Nkt. rendelkezései értelmében a gyermek abban az évben, amelyben augusztus 31-ig a harmadik életévét betölti, az óvodai nevelési év első napjától, vagyis szeptember 1-től kezdődően napi négy órát óvodai nevelésben köteles részt venni.

Az óvodai nevelés a gyermekek neveléséhez szükséges, a teljes óvodai életet magába foglaló játékos foglalkozások keretében folyik. Az óvodai nevelés a gyermek hároméves korában kezdődik, és addig az időpontig tart, ameddig a gyermek a tankötelezettség teljesítését meg nem kezdi (Nkt.8.§.).

A szülő az óvodai nevelésben történő részvételre jogszabály alapján kötelezett gyermekét köteles beíratni az önkormányzat által közzétett közleményben vagy hirdetményben meghatározott időpontban a lakhely/tartózkodási hely szerint illetékes óvodába.

Az óvodába a 2017-2018-os nevelési évre a 2014. augusztus 31-ig született gyermekek beíratása kötelező.

Az ezen határnapig született gyermekek 2017. szeptember 1-től óvodakötelesek.

(A 2014. szeptember 1. után született gyermekek óvodakötelezettsége 2018. szeptember 1-től kezdődik.)


Csak annyit kellett beírni a Google-be, hogy "óvodakötelezettség 2017". Marha nehéz volt, nem is értem, nekem hogy sikerült... :)

2017. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó.Marhára köszönöm.
2017. ápr. 27. 21:23
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
Az én kislányom is januári, jövő év januárjában tölti a 3-at. Én be sem irattsm, mi azt szeretnénk, hogy maradjon még egy teljes évet a bölcsiben. Tehát jövő tavasszal kell beiratni, és jövő szeptembertől lesz oviköteles.
2017. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget !
2017. ápr. 27. 23:06
 20/27 anonim ***** válasza:
49%
Jól mondják előttem.Az én lányom is januárban lesz 3,és én is azt terveztem,hoigy 2018 szeptemberétől viszem.De a bölcsödében azt mondták,amint betölti a 3-at,vigyem át,mert nem tesz jót neki majd a csoportba érkező kisebbek.Szóval én beíratom.
2017. ápr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!