Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Menjen oviba, maradjon bölcsib...

Menjen oviba, maradjon bölcsibe, érkezik a kistesó, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kisfiam nyáron lesz 2,5 éves, oviba be van iratva, itt nálunk van un. mini csoport oda megy majd ősztől. Most bölcsibe jár. Kistesója augusztusban születik meg. Tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. Amikor megszületik a kistesó kivegyem a bölcsiből és legyen itthon velünk pár hetet amíg nem kezdi az ovit? Az oviba legkésőbb szeptember közepén el kell kezdeni a beszoktatást. Vagy járjon addig bölcsibe és bölcsiből menjen az oviba? Eredetileg januárban ment volna oviba, amikor betölti a 3-at, de vagy elkezdi most ősszel vagy csak 2018 szeptemberben. De addig nem szeretném bölcsibe járatni, hosszúnak tartom és rajta kívül nagyon sok 2,5 év körüli gyerkőc lesz még, tehát tényleg mini csoport lesz vele egykorú gyerekekkel. Mi lenne neki a legjobb, mármint a nagytesónak? Ki hogyan csinálta, ha volt ilyen helyzetben?

2017. ápr. 29. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én vinném szeptembertol az oviba.Kell neki a közösség.És teis jobban tudsz az alatt az ido alatt az ujszülöttel foglalkozni.Legfeljebb többet elhozod majd ebéd után,azt az ovónők nagyon értékelik :)
2017. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Én hagynám egy évet bölcsiben, legalább az nem változzon, a tesó érkezése magában is nagy változás.
2017. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Biztosan megy oviba ez nem kérdés ahogy írtam be van iratva csak azt nem tudom hogy kivegyem e a bölcsiből mikor megszületik a tesó vagy járjon addig is bölcsibe amikor már itt a kicsi és még nem kezdjük az ovit.
2017. ápr. 29. 16:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kivenném bölcsiből a tesó érkezése után, hogy egy kicsit otthon legyen velünk, együtt összeszokjunk, és ősszel folytatnánk az oviban.
2017. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, ezen átsiklottam, ha be van íratva akkor mindegy (én hagytam volna böliben, azért jutott ez eszembe).

Én megkérdezném, hogy mit szeretne

2017. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Én sztornóznám a beiratkozást a helyedben. Nincs az kőbe vésve! Odaszólsz, hogy nem kéred a helyet, az ovi pedig felvesz valakit helyette.

Persze, ezt csak akkor csinálnám, ha éreznék magamban annyi erőt, hogy a két kicsivel elboldogulok, és minőségi időt tudok velük tölteni.

Ugyanis a verziók: kiveszed a bölcsiből augusztusban, marad otthon veletek szeptemberig, és akkor jön a beszoktatás. Sztem ez a legdurvább: megszületik a tesó, ezzel egy időben kiveszed a megszokott közösségéböl, és alig egy hónap múlva beteszed egy vadidegen közösségbe. Rettenetes sok változás egy hónap alatt, biztosan valamilyen szinten negatív hatással lenne a gyermekre.

A második verzió szerint marad bölcsiben, majd egy huszárvágással átteszed az oviba ősszel, és még időt sem adsz neki, hogy a tesó születését földolgozza. Ez is elég cudarul hangzik.

Ezért írtam, hogy hagyjátok az ovit, elég neki jövőre oviba menni. Mindkét gyermekem bőven betöltötte a 3,5 évet, amikor oviba ment.

És mindezt tapasztalatból írom. Két gyermekem van kis korkülönbséggel (21 hónap). A fiam nem volt bölcsis, itthon volt velünk. Ő is mehetett volna közösségbe, de nagyon jól döntöttem, hogy itthon tartottam. Rengeteget foglalkoztam velük, voltaképpen abból állt a napom, hogy a két gyermek igényeit kielégitsem, és ezt nem tudtam volna akkor, ha a fiam nincs itthon velünk, vagy ha csak egy hónapunk lett volna összecsiszolódni (ez sokkal több időt igényel). Ezért írom, hogy ne add oviba.

Én komolyan vettem azt, hogy minőségi időt adjak a gyermekeimnek. A kislányom pár hónapos volt, amikor elkezdtünk járni ovielőkészítőre éa fiam akkor volt 2 éves pár hónapos). Heti kétszer 3 órában. A kislányom is jött velünk, az elején végigaludta a foglalkozásokat a hátamra kötve. Aztán Ő is beleszokott, amint kúszott-mászott, nagyon aktívan elvolt. Jó döntés volt. A fiam szokta a közösséget, de én is Vele voltam. Talán valamikor a tanév végére állt össze úgy a csoport, hogy kipróbáltuk, hogy szülők nélkül elvannak-e a gyermekek. És szuperül elvoltak. De ekkor már több, mint 3 éves volt, és az egészet hárman (a fiam, a lányom és én) csináltuk végig. Nagyon összeszoktunk.

2017. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kivennem a bölcsiből.Nekem is itthon volt a kislanyom amikor az öccse született.élvezte hogy segìthet.És jol összeszoktak.
2017. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot.
2017. ápr. 29. 20:49
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

2es vagyok, egyetértek a hatossal.

Óvónéni

2017. ápr. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Beszélek az ovival mik a lehetőségek. Valószínű kistesó születésekor kivesszük a bölcsiből és majd csak kb idén október-novembertől megy oviba és akkor is csak fél napra jövő őszig. Teljesen nem szeretném kivenni a közösségből mert szereti a bölcsit is és a gyerekeket, jól érzi magát. De az elején mindenképp itthon lesz velünk pont azért hogy ne legyen olyan sok változás az életében egyszerre.
2017. ápr. 30. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!