Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg kötelező 3 évesen...

Tényleg kötelező 3 évesen oviba vinni a gyereket?

Figyelt kérdés
Ez valóban így van? És ha én nem szeretném? Mire jó ez a hülyeség? Hogyan lehet ezt az ovis dolgot kikerülni? Én 4 éves kora előtt nem akarom oviba adni, minek?
2017. máj. 10. 21:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Kötelező, de lehet felmentést kérni alóla.
2017. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
S ha nem veszik fel? Mert mi vidéken lakunk, oda meg nem akarom és nem is tudom beiratni, mert Budapesten dolgozunk, és a testvérei is Budapesten járnak iskolába. Így nem tudnám a helyi oviba elhordani és hazavinni. A kerületibe meg nem biztos, hogy felvennék, ilyenkor mi van???
2017. máj. 10. 21:42
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Az év szeptemberétől kötelező az ovi napi négy órában amelyik évben betölti a hármat.

Jegyzőtől kérhetsz felmentést.

2017. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen pontosan a 3. életévének betöltését követő szeptembertől kötelező, tehát,ha mondjuk novemberi születésű,akkor is csak a következő szeptembertől köteles oviba járni,amikor már közel 4 éves.
2017. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

A munkahelyed szerinti körzetes oviba, ugyanugy kotelesseguk felvenni, mint a lakohely szerintibe.


Ha a gyermeked, iden, augusztus 31.-éig betolti a 3. Eletevet, akkor szeptembertol koteles vagy oviba adni.

Ugy tudom h orvosi javaslatra kaphattok felmentest, pl ha meg nem szobatiszta.

2017. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
Szerencsére kötelező. Szoknia kell a gyereknek a közösséget, nemcsak anyuci szoknyája mellett üllni. A játszótér nem egy kategória az ovis foglalkozással.
2017. máj. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%
A gyereknek kell a közösség. Nem egy burokban kell felnőnie anya mellett.
2017. máj. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

" Budapesten dolgozunk " , akkor ki van napkozben a gyerekkel ?

Kotelezo, felmentes indokolt esetben, pl. szobatisztasag

2017. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Ha dolgozol,fogod és pesten a munkádhot legközelebbibe viszed. Mert kötelező és kell is. Te már nem tudod eléggé lekötni.
2017. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Több helyen olvasom hogy olyan indokokkal kérjen az anyuka felmentést ha pl Gyet-en van mert ilyen esetre van kitalálva a felmentés meg simán az anyuka kérheti. Ez nagy hülyeség. Csak is kizárólag orvosi indokkal kaphat a gyerek felmentést maximum 5 éves koráig azaz középsőig. De ehhez nagyon nyomos érv kell. A szobatisztaság meg alapfeltétele az óvodai befogadásnak ergo ha nem szobatiszta az óvodás koru gyerek nem veszik be. Ha meg nem viszed az év szeptemberétől oviba amikor is kötelező lenne elveszik a családi pótlékot utána és kapsz egy csomó gyámügyes, gyermekvédelmis ellenőrzést. Családi Napköziben dolgoztam volt benne tapasztalatunk.
2017. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!