Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg kötelező 3 évesen...

Tényleg kötelező 3 évesen oviba vinni a gyereket?

Figyelt kérdés
Ez valóban így van? És ha én nem szeretném? Mire jó ez a hülyeség? Hogyan lehet ezt az ovis dolgot kikerülni? Én 4 éves kora előtt nem akarom oviba adni, minek?
2017. máj. 10. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%

Elmondom nektek, ez a romák miatt lett kitalálva. Hogy a cigány gyerekek integrálódjanak a társadalomba, ugyanis ha már otthon nem, legalább az óvodában lássanak jó példát. Bár szerintem ez hülyeg, inkább ők húzzák le a többi gyereket, és rontják meg az ovis közösségeket.


Akik azt mondják, hogy kell az ovi, hogy szocializálódjon, annak üzenem, régen sem volt óvoda, mégis (szinte) mindenki be tudott illeszkedni a tarsadalomba. Meg az, hogy az anyuka otthon van vele, az nem azt jelenti, hogy mindig a négy fal között ülnek, és nem csinálnak semmit, és sosem találkozik a kortársaival. Hiszen van játszótér, vannak rokon gyerekek...


Szóval én sem értek egyet minden tekintetben ezzel a három éves kortól közelező ovi dologgal, főleg, ha mondjuk kistesó is van, és amúgy is otthon lennr az anyuka.

2017. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%

NEM kötelező vinni. Beíratni kötelező, de ténylegesen oda járnia csak az iskolakezdés előtti tanévben kell. Addig akár otthon is maradhat. A védőnőtől kérsz egy nyomtatványt, a helyi jegyző aláírja.

(tudod a törvényt nem lehetett úgy megfogalmazni, hogy a gyereküket elhanyagoló népek számára kötelező az ovi 3 éves kortól, a többinek meg nem, pedig a lényege ez)

2017. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
szerintem 11es,pont ők azok akik ha tehetnék hétvégén is vinnék-hiszen igy otthon nincs rá gondjuk,és még enni is kapnak,stb
2017. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

A felvételt elsősorban abba az óvodába lehet kérni, amelynek körzetében a gyermek lakik, illetőleg szülője dolgozik.

Kötelező beíratni azt a gyermeket, aki 3. életévét 2017. augusztus 31. napjáig betölti és még nem jár óvodába. A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 2015. szeptember 1-jétől hatályos a 8. § (2) bekezdése szerint: „A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.” A 2017. szeptember 1-jétől óvodai nevelésre kötelezett gyermek szülője, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles 2017. május 15-ig írásban értesíteni a gyermek lakóhelye, annak hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt.

2017. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
Hidd el, hogy a gyermek fejlődésének a szempontjából elengedhetetlen az ovi.
2017. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mivek tudom, hogy évvesztes lesz, emiatt nem szeretném, hogy 4 évet járjon oviba. Nyilván nem úfy gondoltam, h efyáltakán nem járatom, hanem mondjuk ráérünk, ha úgyis évvesztes. A munkahelyem pedig rugalmas, heti 25 órás, és nagyira is számíthatunk. De azt jó tudni, hogy nem csak a lakheky szerintibe kötelesek fölvenni.
2017. máj. 11. 10:52
 17/19 A kérdező kommentje:
Bocs, telefonról írtam...
2017. máj. 11. 10:53
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
10es, ez elvileg igaz, gyakorlatilag meg nem. Úgy zajlik hogy az anyuka bejön, elmondja hogy nem szeretné oviba adni, mert otthon van úgyis, van ideje vele foglalkozni, és ezt látja jónak a gyerekére nézve. Nos ekkor kimegyünk, készítünk egy környezettanulmányt hogy valóban megfelelőek-e a halasztáshoz a körülmények, és ezután kiállítják a felmentést. Az más kérdés mi kerül a papírra..
2017. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Régen nem volt ovi?!

Én 26 vagyok és jártam oviba. Hova tovább,apám 52 és ő is járt,sőt bölcsibe is.

De ha még régebbre gondolsz,akkor a mamák korabeli emberek egész életükbe dolgoztak,már 16 évesen is. Mert kőkeményen ebbe nevelték őket,nem ilyen haszontalanok voltak,mint a mai fiatalok,akiket nem nevelnek,hanem csak adnak,ne hisztizzen.

Annyi szörnyeteg gyereket látok,hogy a hajam az égnek áll,pedig nekem is az egyik ovis már,de ha olyat merészelne,mint némelyik csoporttársa...


Régen nem volt ovihoz még. Régen 6-8gyerekből 5-7 meg sem élte az ovis kort,sőt az egy éves kort se. Régen az anyák otthon tevékenykedtek,ellenben most dolgoznak. Most csak a romák lógnak az utcán gyerekekkel egész nap,mert az ovi inkább örül is,ha nincs ott egy retkes,köpködő,rohangáló,verekedő kis g.rény.

2017. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!