Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy jóformán nincs egészséges gyerek az oviban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet mindenkit minden orrfolyással otthon tartani. Télen csoportonként 3-4 köhögős gyerekkel találkoztam. Úgy gondolom, ez még belefér. De vége a télnek és egy egészséges gyerekkel sem találkoztam, egyik jobban köhögött, mint a másik. De nagyon csúnyán! Ez mindenhol így van?

Tényleg ez a normális?


2017. máj. 22. 08:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A szösztől nem köhögsz, azt csak látod, de nem lélegzed be.

Viszont beköszöntött a pázsitfűpollen szezonja, aki arra allergiás, folyik az orra, viszket a szeme, rosszabb esetben asztmája van.

A legpechesebbek pedig egész évben taknyosak, mert pl. háziporra allergiásak.

2017. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Most felső leguti fertőzéses járvány van. Nálunk is joparan betegek. Orvos mondta. Kisfiam is hazahozta, ugyanúgy aznap harom másik is beteget jelentett.
2017. máj. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban most hányós-hasmenős vírus van, viszont az egyik lányom fülgyulladást kapott (sajnos hajlamos rá), a másiknak sima torokgyulladástól lett a héten 39 fokos láza, de ő meg nem rég kezdte az ovit.

Sajnos ez tényleg ilyen, egy hét ovi, két hét otthon.

Biztos a nagy csoportlétszámok miatt is van ez.

2017. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Felső légúti járvány, persze. 2 hetet voltunk itthon, antibiotikumot is szedett. Most egy hetet járt, de már megint kezd köhögni. És nem csodálkozok rajta. Már bocsánat, de az egy fertő, ami ott van. Jobban hasonlít egy tudőbeteg gondozóra, mint óvodára. Legszivesebben jelenteném az ántsz-nek, ha lehetne. Nem a gyerek immunrendszere gyenge, hanem az az állapot nem normális, hogy ekkora helyre ennyi beteg gyereket bezsúfolnak.
2017. máj. 27. 16:25
 15/16 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum még jobban legyengíti a védekezőképességét, az én gyerekeim antibiotikum kúra után általában hamar beszednek valami újabb betegséget sajnos.
2017. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ugyanazt kapta vissza most megint. Már 3 hónapja kinlódnak vele. Már mindenkit kivettek 1-2 hétre 2-3 alkalommal, de folyamatosan visszafertőződnek.
2017. máj. 27. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!