Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem vették fel a fiamat abba...

Nem vették fel a fiamat abba az oviba ahová tartozunk területileg, hanem a tagovodába ami 2 kmre van. Kihez lehet fordulni fellebbezéssel ha az igazgató elintézte 2 perc alatt annyival hogy nincs hely?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 19:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
26%
Jaj jaj jaj... akinek nincs autója, de még biciklije se, és olyan helyen lakik, ahol még busz se jár (ilyenből nem sok van, főleg óvodák környékén), gyalogolni meg nem bír, az minek vállal gyereket? Tán építsék a házuk köré az ovit, az iskolát, a kórházat meg a boltokat, hogy nekik ne kelljen 1 km-t se megtenni?
2017. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%
A területileg illetékes óvodának köteles felvenni, akkor is, ha nincs hely!!! Ha hivatalosan ehhez az ovihoz tartoztok, nem a tagóvodához, akkor fel kell vegyék. Milyen alapon döntik el, hogy kinek a gyereke megy másik oviba, ha mindenki körzetileg oda tartozik. Én együttérzek. Nem is a távolság miatt. Mikor 7 éve a fiamat irattam be a körzetes oviba, visszautasítottak helyhiány miatt (ugye akkor még lehetett). Székesfehérváron lakunk és azt mondta a körzetes ovi vezetője, hogy Szabadbattyánban (szomszéd falu) van még hely. Na, persze, a szabadbattyáni protekciós gyereket meg behordják a körzetes ovinkba én meg menjek 20 km-t helyközi busszal a gyerekkel nem? Tudtam is protekciós nem körzetes gyerekről, lett is helye a fiamnak. Kérdező, ne hagyd magad. Nézd meg, hogy hivatalosan az utcátok melyik ovihoz tartozik, oda köteles felvegyék a fiadat!!!
2017. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
63%
Azért 12-es azt érzed ugye, hogy 2km és 20km között van egy elég nagy különbség. Ráadásul a kérdező esetében ugyanazon településen van mindkét intézmény.
2017. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%
Az én kiscsoportos gyerekemmel 2 km gyalog kb egy óra :-) Majd számolj be mire jutottál!
2017. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
58%
Kötelesek felvenni, ha a körzrtbe tartoztok és a gyerek betölti aug.31-ig a 3 évet. Ha pl. Csak szept. 5-én lesz három, hiába vagy körzetes, nem kötelesek felvenni. Szóval na két dolognak együtt kell teljesülni.
2017. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Igen érzem a különbséget, mint írtam is, nem a távolság a lényeg. A lényeg, hogy a Kérdező utcája amelyik ovihoz tartozik hivatalosan, abba kell felvegyék. Több körzetes gyereket is felvettek, nem tehet különbséget a gyerekek között. Mi alapján dönti el, melyik körzetes menjen a másik oviba? Születési idő nem lehet mérvadó. Az más, ha nem tölti be a 3 évet aug. 31-ig, akkor valóban nem kötelesek felvenni.
2017. jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
12. válaszoló.De ha nincs hely,nem köteles felvenni!Van egy maximális csoport létszám,ami fölé nem mehet!Te mit szólnál,ha a gyereked csoportjába 40 gyerek lenne,holott a max. létszám 32,és még úgy is zsúfolt lenne a dolog?Kiakadnál,nem?Fellebbezhet,de nem biztos,hogy sikerrel jár.Mellesleg szabályosan jártak el,mivel ugyanazon intézménybe(vagyis a körzetesbe) került,csak egy másik telephelyére(tagovijába).
2017. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Na akkor: a körzeti óvoda nem azt jelenti, hogy csak kizárólag a Napsugár utcai ovodaba kerülhet a gyerek. Kecskemét Pl ott a SZOVAL -na 8 óvodába van. Jelentkezel mondjuk a Forradalom utcaiba, mert ott laksz vele szemben. Tuljelentkezes van, későn értél oda, a gyerek oda már nem fér be, így felveszik egy masik tagintezmenybe, mondjuk a Juhar utcára. Teljesült a törvény szava, mivel ez körzeti óvoda, hiszen az óvoda SZOVAL, körzeti óvoda, aminek több tagintezmenye van.
2017. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 érdekel0 ***** válasza:

A mi ovink 1,5kmre lesz.

Én egy kőkemény,"20onkmestúrákat" könnyen lenyomó anyuka vagyok,de egy 3 évessel gyalog tuti nem indulnék el.

Útközben van kb 100 állat,ami "húdecuki",patak "csakmégegykavicsot holahalacska" stb.

2017. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A lányom anno 2 évesen az 1,8 km-re lévő bölcsiből hazasétált/motorozott. Természetesen megnézhetett dolgokat útközben (park, kertváros fákkal, bokrokkal, állatokkal, szóval rengeteg izgalmas dologgal), de abba nem mentem bele, hogy órákat álljunk, így mindig szépen odaértünk. Szerintem ez következetesség kérdése...
2017. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!