Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem vették fel a fiamat abba...

Nem vették fel a fiamat abba az oviba ahová tartozunk területileg, hanem a tagovodába ami 2 kmre van. Kihez lehet fordulni fellebbezéssel ha az igazgató elintézte 2 perc alatt annyival hogy nincs hely?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 19:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%
17-es, ha nincs hely, akkor is fel kell vegye, mivel helyhiány miatt nem lehet visszautasítani körzetes gyereket. Ki kell bővíteni az óvodát. Nálunk is így csinálták. Megyeszékhely külvárosi részén lakok 1 óvodával, 8 csoport volt, építettek plusz 2 csoportot, mivel körzetes gyereket nem lehet visszautasítani. Ha nem lenne tagóvoda, akkor mit csinálnának? Nem tudom, miért olyan nehéz megérteni, hogy 3 éves körzetes gyereket nem lehet helyhiány miatt visszautasítani. Az óvodákhoz utca szerint tartoznak a körzetek, tagóvodákhoz is be vannak osztva és nem ugyanazok az utcák. Ezt be kell tartani. Mint írtam, mi alapján választják ki, hogy körzetes és körzetes gyerek közül melyiket nem veszik fel? Ez diszkrimináció, mivel nem lehet különbséget tenni. Legalábbis mi a Dunántúlon már így gondoljuk. Helyhiány miatt már nem lehet körzetes gyereket visszautasítani, ez törvény. Ki kell penderíteni a nem körzetes protekciós gyerekeket és máris van hely!
2017. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Alapvetően igazad van 21-es, de a stílusodat én, "hátrányos" Budapest melletti kicsit bicskanyitogatónak érzem. A Dunán túl már más időszámítás van? Vagy az már tiszta Nyugat-Európa? :-P
2017. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

21. válaszoló,a 17. vagyok.NEM köteles abba az oviba felvenni,ha nincs hely!Ugyanazon-tehát területileg illetékes-ovi MÁSIK tagovijába vette fel.Nem értem mi a gond?Messzebb van,oké.A gyerekeim körzetes ovijának 3 tagovija van.A lányomat sikerült a legközelebbibe(ami az utcánkban van)beíratni,de amikor a középső bátyja ment,nem volt itt hely,így a kb. 5 utcával odébb lévő tagovijába járt.És?!Eszembe se jutott kibővíttetni az ovit....

Itt nem arról van szó,hogy a körzetes oviba nem vették fel,hanem az,hogy a legközelebbi körzetesbe nem volt hely!Szóval teljesen jól írtam,amit írtam.

2017. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A 23. vagyok:HA nem lenne tagovija,nyilván más lenne a helyzet.De van!Így nincs is miről beszélni.És egyáltalán nem biztos,hogy protekciós külsősök miatt nincs hely!Mint írtam,a fiaméknál se volt(Bp. egyik jó kerülete).Olyan sok a körzetes gyerek,hogy nem csak telítik,de túltelítik az ovit,és valamennyi tagovit is.Ide már sok sok éve nem jut be külsős.Van olyan ovistársa a lányomnak,akinek a tesóját nem tudták felvenni(igaz,csak januárban tölti a 3. életévét),mert olyan sok az a kicsi aki dec. 31.-ig betölti a 3-at(nálunk Őket kötelesek felvenni).
2017. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

21-esnek üzenném, hogy a mi városunkban nincsenek is körzetesítve az ovik. Ez biztos, mert több helyen utánakérdeztem.

Tavaly volt olyan h az egyik oviba 5-en jelentkeztek, míg van ahova 30-an. Nem nehéz kitalálni, hogy a túljelentkezős oviból több gyereket is áttettek abba, ahová csak 5-en jelentkeztek, akkor is ha az a gyerek lakóhelyéhez messzebb van.

Nem fognak egy ovit kibővíteni mert épp abban az évben többen jelentkeztek oda, ilyenre hely sincs vagy csak több milliós beruházás után valósulhatna meg. Ha van ahol van még hely inkább átteszik oda a gyereket, ennyi.

2017. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!