Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Februári születési kisfiatok...

Februári születési kisfiatok megy/ment 6 és fél évesen iskolába, vagy maradt még egy évet (ha lehet)? Nálunk maradhatna..

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
6 és fél évesen, mint minden iskolaérett gyerek. Még az aspergeres is. Mi a francnak maradjon még oviban ? Nagyon hülye szokás ez a magyaroknál. Máshol ilyen nincs. Mármint, hogy valódi ok nélkül hadd játszon a gyerek 8 éves koráig.
2017. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Ez gyerekfüggő. Látod rajta, hogy érett az iskolára, vagy nem? (Ne most döntsd el, majd mikor itt lesz az ideje a beiratkozásnak!)
2017. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk is ez a dilemma. Mivel egyre többen visszatartják (ami rossz kifejezés, mert inkább inkább azt kellene mondani, hogy aki 6évesen viszi, ő viszi korán), az osztály nagyrészéhez képest kicsinek számít 6 évesen. Oskolánként változik, mi a trend.
2017. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Kislányom nem ment 6 és fél évesen suliba, februári gyerek. Most kezdi az sulit.

Tavaly még minden délben igényelte az alvást, és rengeteget játszott, olyan kisgyerek volt. Na de most, most látom rajta, hogy igenis megérett a sulira. Nagylány. Nem bántam meg ezt az egy évet. Semmit nem vesztett, persze, tudom, idősebb lesz a többieknél, és akkor mi van? Semmi!

Ne engedd, habár ezt már most szerintem késő eldönteni.

2017. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


nézd, ez volt az én hasonló kérdésem. Nálunk is majdnem mindenki maradt, de ok nem igazán volt, vagy derült ki azóta sem.

a fiam januárban tölti a 6-ot, és ősszel menni fog. Ír, olvas, teljes biztonsággal felismeri a 3 jegyű számokat, 10-es számkörben otthonosan mozog. sztem őrültség lenne, ha marasztalnám.

2017. aug. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem áprilisi a fiam.

Az óvónők bizonytalankodtak, a nevelési tanácsadóban azt mondták, hogy a tanárok álma lesz. Így mentük suliba, most lesz hetedikes, azóta is minden évben kitűnő.

2017. aug. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Februári fiam van. 7,5 évesen ment suliba. Nem bántam meg egy percre sem, mivel nagyon érzékeny volt, nem jól élte meg ha kudarc érte, ha valami nem sikerült neki úgy ahogy a többieknek, vagy akkor amikor a többieknek. Eszével nem volt gond, attól mehetett volna suliba. Kitűnő tanuló lett, szorgalmas, szereti a sulit. Nem gond neki ha "kudarc" éri, és nem úgy sikerülnek a dolgok ahogy eltervezte. Az osztály 90%-a betöltött 7 éves. Mondta is tanító néni a2. féléves szülőin, hogy nagyon jó érett 7 évesek. lehet velük dolgozni, kitartóak...
2017. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egyenlőre 2 lányom jár suliba. Az egyik márciusi, a másik júliusi. Mind a kettő ment 6 évesen. Bár a sok 7 éves miatt a tornasor végén állnak, de az eszük megvolt ahhoz, hogy suliba járjanak. A júliusit még oviban akarták tartani, noha minden rendben volt, az óvónő arra hivatkozott, hogy ...leegyszerűsítve lusta a leányzó, de mindenki tudta, hogy a létszám miatt kellene a gyerek az oviba. A "lustaságához" képest elsőben és másodikban is kitűnő volt (a nővére is) és már szótagolva olvasott nagycsoportban (a nővére a számolásban volt jó nagycsoportban, és most is szereti, matektanár akar lenni)

A harmadik lányunk szeptemberi, így ő 4 évig jár oviba. A fiam (februári) ha érett lesz,engedjük 6 évesen. Majd látjuk.

2017. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nálunk januári februári gyerekek mentek iskolába ,inkább ,lányom májusi és most 7 évesen megy suliba.
2017. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Februárban töltötte a fiam a 6 évet, és megy suliba.

Ovónők, logopédus egyöntetű véleménye alapján, nem volt kérdéses.

Egyértelműen iskolaérett.

A kislányom szintén téli, ő is menni fog 6,5 évesen. Értelmes , iskolaérett gyerekeket oviban aszalni általában az éppen aktuális trendnek köszönhetően butaság.

A kedvencem, hogy anyuka büszkén ujságolja , hogy az ovis gyereke már szinte folyékonyan olvas, számol, aztán kiderül, hogy 7,5 éves nagycsoportos ovis. Hát pacsit nekik

2017. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!