Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagycsoportos gyerekeknek is...

Nagycsoportos gyerekeknek is aludni "kell" a ti ovitokban?

Figyelt kérdés
A lányom abszolut nem igényli már a délutáni alvást. 5 és fél éves. Mégis le kell neki feküdni és azt mondja nem emelheti fel a fejét se az ágyról. E miatt nem akar ott maradni az oviban. Én meg nem tudom elhozni, mert dolgozom. Az óvónők azt mondják kell nekik a pihenés még ha nem is alszanak. A lányom viszont azt mondja túl sokáig kell feküdni. Nem bírja.
2017. szept. 10. 15:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem tud elaludni esténként itthon. Hányingerre panaszkodik napok óta fekvés után vagy ha az ovi szóba kerül. Kihúztuk belőle, hogy mi a baj az oviba? Elmesélte h túl sokat kell feküdni és nem tud. Most kezdte vele a kistesója is. A nagyot 2 évig hazahordtam délben, mert sírva könyörgött h ne kelljen ott aludnia. Mondom úgyis itthon vagyok akkor nem kínzom ezzel, elhozom. Reggel 1 hónapon keresztül minden nap kérdezte, h ugye nem kell ott aludnom. Most pedig ugye muszáj. A kicsi szuperül viseli az ovit. Szeret járni. Eszik, alszik. Erre ismét csak a nagy lányom szenved emiatt az ott alvás miatt. Eygszerűen nem tud csendben feküdni. Itthon sem tudott sosem. Csendben volt míg a kicsi aludt, de nem feküdt. 1 körül teszik le őket és 3kor- negyed négykor költik. Ennyit ki bír egy helyben feküdni ha abszolút nem álmos? Most aludjon szeptembertől meg tanuljon 4ig...idióta rendszer
2017. szept. 10. 21:27
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell aludni, arra senkinek kényszeríti. De képesnek kell lennie csendben feküdnie amíg a többiek alszanak. Azt mondjuk nem értem, hogy ettől miért ne tudná éjjel aludni. Ha szépen elmagyaraznad neki, hogy ő már milyen okos ügyes nagylány, feküdjön szépen, hogy a többiek tudjanak aludni, nyilván megerti, hiszen hamarosan iskolás lesz.
2017. szept. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Baranka ***** válasza:
100%
Nálunk nem "kell" ha nem is alszanak el véletlen akkor is csendben az ágyban kell feküdniük/pihenniük. Az enyémek itthon nem alszanak (max ha nagyon betegek vagy lázasak), de oviban szépen elszoktak aludni. 6 és 4 és fél évesem van.
2017. szept. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%
kell, mert egészen egyszereűen ez a rend. ha nem is alszik, feküdni kell csendben.
2017. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
én meg szoktam engedni a csoportomban,hogy egy kicsit előbb felkelhessen az a két gyerek,aki nem alszik.néma csendben rajzolnak,vagy könyvet néznek.erre nincs ott lehetőség?természetesen le kell dőlni,pihenni fontos-maximum nem másfél órát
2017. szept. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
12es válszoló. Nyilván ezen már túl vagyunk. Elmagyarátam neki miért kell csendben feküdnie. Érti ő csak nagyon nehézére esik 2 óra hosszáig egy helyben feküdni. Neki ez a mumus. 😕 Azért alszik el nehezen este, mert szorong. Látom rajta, hogy emiatt. Mondtam neki már mindent. Hogy neki ez a munkahelye és eddig tart úgy ahogy nekem az enyém..Nem ellenkezik ő csak nekem sír, mert gondolom szégyeli már az oviban. Ez a szorongás fura nagyon nekem és féltem a kis lelkét. Ma nem tudtam beszélni az óvónővel, de holnap megkérdezem van e lehetőség csendes tevékenységre a másik helyiségben.
2017. szept. 11. 18:00
 17/19 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, szinte biztos, hogy nem fognak kivetelezni a gyerekeddel. Ha neki lehet csendesen játszani máshol, a többinek is lehetne, arra pedig kizart, hogy lenne lehetőség. Értse meg a gyerek, hogy ez van. Ha nem sikerül, akkor oldd meg az elhozatalat. De nem kellene ám engedni neki, mert az iskolában elég sok problémája lesz
2017. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked ezt csak azért csinálja mert otthon akar lenni és igy akarja kikényszeriteni belőled h hazavidd ebéd után, mivel egyszer ezt már sikerült igy elérnie.

Szerintem ne keress kibúvókat, egyszeruen magyarázd el neki, hogy dolgoznod kell, nem tudsz érte menni, próbálja meg megszokni, a többi gyerek is tud feküdni 2 órát, kell is nekik a pihenés.

Mondd hogy jövőre iskolás lesz, ott nem kell feküdnie, viszont napi 6*45 percet kell egyhelyben ülnie, és akkor sem fogod tudni hazahozni ha ez nem tetszik neki...

2017. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Szia!

Mint óvónő írok most.

Nálunk is van olyan nagycsopis, aki simán elalszik még az elején. És van sajnos olyan is, aki csak fetreng. A gyerekek is mások, van, aki még iskola után is lefekszik otthon alundi, és van, aki ezt kevésbé igényli. Nagycsoportban ez már természetesen rendben van, de azt egy kiscsoportosról se állítsák nekem, hogy nem igényli a délutáni pihit.

Visszatérve: Sajnos tényleg az a helyzet, hogy a nagyok a legtöbb helyen nem kelhetnek fel. Ugyanis amint a kicsik ezt észre veszik, nem csak az a 2-3 nagy lesz majd fent, hanem a fél csoport is.

Az ágyban pedig elég nehéz csöndben maradni, könyvvel, színezővel is. Ugyanis ha be van sötétítve, a szemük romlik, ha ezeket csinálják.

Ha pedig felkelnek, akkor már nem lesz csend.

Másik teremben való elhelyezéshez pedig nem csak hely, de munkaerő is kell, hiszen a gyereklétszámtól függ, hogy hány pedagógus is kell 10-20-30 gyerekhez. Egy nagyobb oviban ez a szám akár 40 is lehet. Annyi gyereknek meg nem is elég egy terem.

Szóval tényleg nem egyszerű... 😐

2017. okt. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!