Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok van ilyen?

Nálatok van ilyen?

Figyelt kérdés
Egyik szülő szólt szülőin, hogy sok a havi 1500 Ft csoportpénz, mert mire megy el. Mindent visznek szinte az anyukák és minden program plusz pénz. Az óvónő közölte, hogy ő ebből játékokat stb. vesz a csoportba. Nem sajnálom a pénzt, csak kicsit már sok, hogy fejlesztésre magánba vigyem, mert nincs már se fejlesztő, se logopédus, viszek tisztasági csomagot, hetente gyümölcsöt stb. Miért az én dolgom, hogy xy gyereke összetört egy polcot és az csoportpénzből javítsák.

2017. szept. 11. 19:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nem nálunk az óvónők szedik. Minden másra külön fizetünk, mint mikulás, ajándék az óvónőknek, kirándulás stb. A papírt általában szülő viszi, mert használt papírra rajzolnak. Kreatív tárgyat havonta kb. 2 db-ot csinálnak.
2017. szept. 11. 20:36
 12/24 anonim ***** válasza:
76%
Szia, nálunk 500 Ft-ot a csoport pénz. Szmks szülő szedi. Nekünk most is maradt tavalyról pedig évzáróra ajándékot vettünk az óvónőknek, dadusnak. Mikulás, pedagógus nap minden ebből van fizetve. Adventi vásárból befolyt pénzből van vásárolva játék. Valamit az önkormányzat is ad pénzt. Tisztasági csomagot minden negyedévben viszünk.
2017. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Nalunk a bolcsiben igy nezett ki: havi 500 Ft, de te vitted a pelustol a wc papiron at mindent. Negyed evente kb. csaladi nap, ahova a szulok vittek sutit es uccsit, amit visszavasarolhattal, mert mindenert fizetni kellett. Ja, utolso felevben minden kedd gyumi nap, amit mi vittunk. 1,5 ev alatt nem sok uj dolgot fedeztem fel a csoportszobaban...

Oviban most lesz szuloi. Tisztasagi csomagot mar beadtuk. Kivancsian varom. A bolcsiert az 500-at is sokalltam. Relemem, egy ezrestol nem lesz tobb havonta.

Szoval az 1500 igy elsore nem keves, am de rohadt sok.

2017. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szóval nem csak mi csoport szülők találjuk soknak.
2017. szept. 11. 21:18
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

Álmélkodva olvastam a nyitókérdést és a válaszok többségét is!


Nálunk ugyanis EGYÁLTALÁN NINCS HAVI CSOPORTPÉNZ!


Ha van konkrét program, akkor annak a díját be kell vinni. Ezen kívül csak az ebédpénz van.

Ja, és WC-papírt és papírzsebkendőt sem kell vinni, azt is az óvoda ad. Igazából a WC-papírt így is érzem természetesnek, hisz én is nagyot néznék, ha munkahelyemre nekem kéne vinnem a WC-papírt.


Szóval ebből a nézőpontból nézve igenis sok!

És egyetértek azzal, hogy ha konkrétan egy gyerek tönkre tesz valamit, akkor az ő szülein hajtsák be, ne mindenkin.

2017. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk nincs csoportpénz, csak havi 1 cs. pzs-t és évi 3 tubus fogkrémet kell bedni.

Mikulás/nyuszi csomagra szoktunk 1-1 ezrest beadni (ez el is megy rá az utolsó fillérig, tudom, mert szmk szülő vagyok), évi egy jótékonysági bált szervezünk, a bevételből pedig gyereknapot tartunk és karácsonyi ajándékot kapnak (új kinti és benti játékok a csoportoknak).

2017. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
12%
Nyilván bárki tud válaszolni egy ilyen kérdésre, az is akinek nem óvodáskorú a gyermeke, ha máskor csak ovis gyerekek szüleinek a válaszára vagy kiváncsi írd bele a kérdésbe. Amúgy meg tök egyértelmű szerintem mindenkinek, hogy ha valakinek havi 1500 gondot okoz az vagy nagyon szegény, vagy nagyon sóher, ehhez óvodának a közelébe se kell menni. Ha voltál már bevásárolni akkor tudod, hogy milyen sok dolgot tudsz ennyi pénzből venni, egy fél vacsora sem jön ki belőle.
2017. szept. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez sok. És mire költik? Csak számoljuk össze, ha egy csoportban mondjuk 20 gyerek van, akkor 30000 Ft havonta. Ha a tanévet nézzük, akkor 270000Ft egy évre(mondjuk).És ez csak egy csoport. Mit vesznek ebből, ha a tisztasági csomagot te viszed, és minden pluszért fizetni kell. Nálunk egy félévre 1000 Ft. Mi visszük a tisztasági csomagot. A plusz foglalkozást és a kirándulást külön fizetjük.
2017. szept. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

68%-os

Nem, nem vagyok sóher, lehet az állad leesne, hogy mennyit költök havonta a gyerekemre. Viszont olyan dologba okoskodsz, amiben nem vagy benne. Ez a havi 1500 forint 10 hónap alatt majdnem 500 ezer forint a csoport részéről és nálunk sok szülőt érdekelt, hogy mire is megy el, mert semmit nem látunk belőle. Az pedig, hogy játékra, hát én év elején az óvodának csekken befizetek 15000 forintot, ahogy a többi szülő is, minimum az 5000, azért, hogy az óvoda ezt felhasználja felszerelésre stb. Kérték, mert nem kapnak annyi pénzt az önkormányzattól. Szóval, ha még a csoportpénzt is arra akarják használni, akkor szerintem jogos a kiakadásom.

2017. szept. 12. 14:51
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

68%-os nem adja fel :D

A kérdés totál egyértelmű, hogy óvodások szüleinek szól. Majd ha neked annyi idős lesz, gyere vissza válaszolni.


Nálunk 500 Ft volt, és egy tanévben egyszer kellett tisztasági csomagot vinni. Ezen felül a sószoba volt 300 havonta. Ajándékot az óvónők csak ballagáskor kapnak.

Picit sokallom a tiéteket.

2017. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!