Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogszabály szerint mi az...

Jogszabály szerint mi az óvodák feladata?

Figyelt kérdés

Mármint a gyermekek felügyeletén/ellátásán kívül.

Milyen tevékenységeket kötelesek napi szinten elvégezni? Mennyit kell foglalkozniuk a gyerekkel?


2017. szept. 14. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez engem is érdekelne, mert a honlap enyhén ferdít a valósággal, lassan már inkább megőrző.
2017. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
nincs olyan
2017. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Az óvoda "gyerekmegörzö" hely, nem pedig "oktatási intézmény", az az iskola.
2017. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Valamiert mégis "óvodapedagogus"-ként vannak iktatva


Talán a munkakörre kell rákeresni. Munkakori leirasban

2017. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3.

És szerinted az iskolára való felkészítésben nem kéne közremükődniük?

2017. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről
2017. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most végeztem óvónőként, szóval van rálátásom a dolgokra. Az óvoda nem éppen gyermekmegőrző hely, és nem is oktatási intézmény. Valahol a kettő között. Igaz, Szlovákiában élek, tehát csak az itteni rendszerről tudok beszélni. Minisztérium által előírt állami oktatási program van, amelyben szépen fel van sorolva, hogy a gyermekeknek, milyen teljesítményi standardokat kell elérniük az óvoda befejezéséig.


Meg vannak határozva a hivatalos tevékenységformák is, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy az óvodák ki tudják alakítani a rutint. (ezek a következők: Játékok és a gyermekek által szabadon választott tevékenységek, Szabad levegőn való tartózkodás, Életvitelt megalapozó tevékenységek, Művelődési tevékenységek és Egészségfejlesztő gyakorlatok).


Az állami oktatási program pedig külön művelődési területekre és azok alterületeire tagolódik. (Nyelv és kommunikáció, Matematika és információkezelés, Ember és a természet, Ember és a társadalom, Ember és a munka világa, Művészet és kultúra - zenei és képzőművészeti nevelés, Egészség és mozgás + az összes alterületei)


És mindegyik témakörhöz/művelődési területhez van elég sok tartalmi és teljesítményi standard rendelve.


Tehát ezzel csak azt akartam mondani, hogy az óvoda nem csak abból áll, hogy bejön a gyermek és egész nap elvan magában.


Remélem, valamennyire hasznos volt a válaszom. :)

2017. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm, ilyesmire gondoltam.

Nem kifejezetten fejlesztésre (egészséges gyermek esetén), de irányított játék, közös éneklés, rajzolás, stb... Ezeket hiányolom...


Bölcsődében sokkal többet foglalkoztak velük. Ragasztottak, színeztek, tehát koruknak megfelelően szórakoztatták is őket, ráadásul csoportosan.

2017. szept. 15. 16:14
 10/14 A kérdező kommentje:

A linket is nagyon szépen köszönöm!

Igen, erre gondoltam, ezt hiányolom. Továbbkattintottam az óvodapedagógusok feladatainak leírásához.

Hát, akkor nálunk nem követik a szakmai irányelveket :(


A bölcsődében aktív, mosolygós gyerek elsejétől fásult, vonakodva indul, míg a bölcsődés időben már kora reggel lógott a kilincsen, hogy induljunk. Saját bevallása szerint nem szereti az óvonőket, míg a bölcsődei gondozóit emlegeti és visszavágyik. Ott sok aktív tevékenységet végeztek és a dolgozók is láthatóan szívből végezték a munkájukat. Az óvónők kiégettnek tűnnek, passzívnak, szenvtelennek.


Mennyire reális még most óvodát váltani?

(Budapesti óvoda)

2017. szept. 15. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!