Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-14 éves korú gyerekednek...

12-14 éves korú gyerekednek mi a feladata otthon?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, anyámmal beszélgettem a múltkor és megjegyeztem, hogy a gyerekemnek linkelt takarítania a szobáját, ha haza ér az iskolából. Ez portörlést , ruhák elpakolását, rendrakást és porszívózást jelent. Anyám szerint ez az én dolgom, a gyerek még kicsi hozzá -13 évesen. Nálatok hogy van?
2017. júl. 3. 07:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
13 évesen már nem kicsi hozzá. Csak a mindennapi porszívózást tartom túlzásnak, meg a portörlést. Az, hogy elpakol rendben van.
2017. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

A lányom 11. Mosogatógépet ki- be pakol,ruhàt tereget,behoz,zoknit-fehérneműket behajt,pàrnákat felhúzza,a takaró még túl nagy neki,teraszt leseper,néha felmos,kutyának macskának ételt,friss vizet ad. A szobàjàt,játékait rendbe tartja,cipőit maga mossa.

Néha segít a főzésben,ha kedve tartja.

2017. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem kell mindennap porszivoznia meg port törölni. A ruhák elrakasa és az osszepakolas a mindennapos program, porszivoznia hetente kell, port törölni meg amikor szükséges.
2017. júl. 3. 07:39
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Ugyan, dehogy nehéz dolog. A 9 éves fiamnak is ez a dolga, simán megoldja. Annyi, hogy a porszívózásnál kicsit segítek még.


Egy kérdés: Neked mit kellett csinálni ilyen idősen? Mert esetleg ezzel vissza lehet vágni a beszólásokért. Ha ennél több volt a dolgod, akkor azért, ha pedig kiszolgáltak, akkor azért. :)

2017. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nekem semmit nem kellett csinálnom. Nem volt külön szobám, a testveremmel voltunk közösen és anyám takarított -még a szekrenyeinket is o rendezte át... Engem nagyon zavart akkori és megfogadtam, én nem leszek ilyen. A gyerekem szobája az övé, ha otthon van, akkor bekopogok, hogy bemehetek e, ha nincs otthon, akkor csak kivételes esetben megyek be. A szekrenyeibe nem nyúlok be, csak ha nagyon muszak8-pl amikor meglepetesbol kifestettuk és attapetaztuk a szobáját, ki kellett pakolni a szekrenybol, hogy arrébb tudjuk tenni.
2017. júl. 3. 08:22
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Mosogatás (ez csak hétvégén suliidőben), terítés, saját szobájának rendben tartása. Most, hogy otthon van egész nap, heti 1x porszívózni az egész lakásban.


Kb napi 15-20 perc munkája van, ennyit szerintem bőven el lehet várni egy 13 évestől.

2017. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Én ennyi idősen már vasaltam is, sőt a tesómmal takarítottuk hétvégente az egész házat amíg anyu főzött, apu meg a kertet tette rendbe.
2017. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%
Ez a te feladatod, mivel a te háztartásod. Sose dolgoztatnám a gyereket.
2017. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
13 évesen én már simán takarítottam a szobámat, ez sztem alap kellene, hogy legyen (min. porszívó és rendrakás). Mellette teregettem, asztalt terítettem, vásárlásban segítettenm, cipekedtem.
2017. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
9-es! Ez nem dolgoztatás,hanem nevelés. Nem azért csinálja,mert nekem nincs kedvem.
2017. júl. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!