Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miről szól a magzatvédők...

Miről szól a magzatvédők "feladata"?

Figyelt kérdés

Kik ők? És segítenek e személyesen ha kérik? Foglalkoznak e már megszületett babákkal is? Ha kérdezni-kérni akar tőlük egy rászoruló család, azoknak ingyen segítenének vagy pénzért? Ha a rászoruló kismama nem vallásos, és a magzata down kóros az tényleg baj náluk? Mert azt meg a párom mondja rájuk.


Keveset hallottam róluk. De azt mondja a barátnőm, keressem fel őket, mielőtt abortusz mellett döntenék.


Volt már valakinek bármiféle jellegű pozitív-negatív tapasztalata velük?



2017. máj. 10. 05:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
58%

Ne az itteni magzatvédőket vedd alapul!! Ő nekik senki és semmi nem számít, csak és kizárólag a pár hetes embrió/magzat. Számukra az az embrió egyenértékű a már megszületett, élő, önálló akarattal és döntéssel rendelkező emberrel vagy épp még többet is jelent.

Lehetsz bármilyen szar helyzetben, megfelelő anyagi helyzet nélkül, stabil párkapcsolat nelkul, lehet beteg a magzat, lehetsz 13 éves is stb stb, ők akkor is azt fogják bőszen javasolni, hogy szuld meg. Nem gond, ha nem tudod majd miből etetni/itatni, pelenkazni. Ahogy az sem, ha pl szülőknél élsz még és az ő nyakukra szülnél.

Tehát a lényeg szamukra, hogy MINDEN körülmény között tartsd meg, egyéb esetben el leszel hordva mindenféle gyilkosnak, kegyetlen, önző szar embernek, aki nem rendeli alá magát és az egesz életét egy pár hetes sejtkupacnak, majdan gyereknek..

Tehát, ha jót akarsz magadnak ne itt kérj tanácsot, a sok hittérítő szentfazektol, hanem elsősorban te döntsd el mit akarsz, aztán ha mégis szükséged van más tanácsára, akkor az mindenképp olyan személy legyen, aki mindenekelőtt a TE érdekeidet veszi figyelembe és a jelenlegi helyzetednek megfelelően racionális (!! és nem érzelmektől és személyes véleményétől túlfűtött) javaslatot/tanácsot tud adni!

2017. máj. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
73%

Nekik egy feladatuk van, rádumálni a nőket a gyerek megtartására. Alapvetően abortuszellenes vagyok, és önmagában az ideiglenes rosszabb helyzetet vagy a stabil párkapcsolat hiányát nem látom bajnak. Ha egy kis segítséggel ki tud jönni a bajból, akkor inkább én is a gyermek megtartása mellett vagyok (ha az anya is szeretné).


De a 17-18 éves lányok, a mélyszegénységben élők kritikátlan szülésre buzdítását nem tartom helyesnek. Kevés szomorúbb dolog van, amikor a babának az induláshoz való pelenkát is tarhálni kell, és esély sincs arra, hogy az a gyerek normális háttérrel nőjön fel.


Nagy segítséget pedig SENKI nem tud nyújtani, maximum ideiglenesen anyaotthont, anyagi és lelki segítséget. Hosszabb távon az anyának magának kell megoldania a helyzetét, ha normális életet akarnak. Egy csomag pelenkától meg egy doboz száraztésztától nem fog megoldódni semmi. Mondom, áthidalásnak ezek a megoldások jók, de azt az anya tudja eldönteni, hogy képes-e magától kimászni a bajból vagy sem.

2017. máj. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
61%

Én abortusz ellenes vagyok,de akkor isis sok esetben nincs más. Fiatal,szegény,erőszak által lett várandós... Beteg magzat...

És hiába vagyok ellene,a magam esetében vagyok ellene. Nekünk most fog kiderülni lassan,hogy egészséges-e a harmadik. Ha nem,akkor el fogjuk vetetni,pontosabban meg kell szülnöm,mert mire minden engedély és papir meglesz,20-22 hetes leszek. Hát szomorú egy rendszer ez itt nálunk.

De ettől még én senkit nemnem beszélnék rá a megtartásra.

2017. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen egyetértek hármassal. Magammal szemben elfogadhatatlan lenne, de azért beszélek ilyen könnyen, mert a korom, párkapcsolatom és anyagi helyzetem tökéletesen rendben van. Így nem is kérdés.


De ha egyedül lennék, nincs segítségem vagy a másik három nagyobb gyerekemet is csak nehezen tudom etetni, akkor sajnos árnyalódhatna a helyzet. Inkább megpróbálnék minden megtenni, hogy ne legyen gyerek.

2017. máj. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
49%
Szia! A magzatvédők célja, hogy minden egyes megfogant embriónak emberhez méltó életet biztosítsanak, de emellett törődnek az anya testi-lelki egészségével is. Igen, segítenek, foglalkoznak örökbeadással is. További információt ezen a honlapon találsz: [link]
2017. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
36%

Szia! én magzatvédő vagyok, mert az emberi élet a fogantatástól kezdődik, és nem tartom a kisebbik rosznak megölni egy pici, ártatlan embert azért, mert a körülmények nem megfelelők. hisz a körülményeken változtatni lehet. és ebben tudok segíteni, ha kell, anyagiakban is.

ingyen segítek, vallástól függetlenül. nem a "rábeszélés" a feladatom, hanem a segítségnyújtás. én személy szerint eddig 2 anyukával tartom a kapcsolatot, akinek a babája nekem köszönhetően menekült meg az abortusztól. bármikor kérnek segítséget, szívesen intézkedem és segítek.

a gyakorin magzatvédőket szidalmazó emereknek üzenem: nem láttok a kulisszák mögé, nem tudjátok, mennyit segítünk valójában. úgyhogy le lehet szállni a magas lóról, mert nem csak a szánk jár. és már bocs, ha nem küldünk nektek csekket arról, mivel is segítünk. nem nektek tartozunk elszámoással ;)

2017. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
53%

Komoly, utoljára 2013-ban frissített honlap, 2013-as eseményekkel, 2014-ig élő adományvonalas számmal, nem működő Face, és kint lévő IWIW linkkel, több menüben nulla tartalommal...:)

Azért remélem, a kint lévő telefonszámok még valósak:(


Kérdező, szerintem jobban jársz, ha azt mondod a nőgyógyásznak, hogy abortuszt szeretnél, és kérsz egy beutalót a családvédelmis védőnőhöz. Az ugyanis nem kötelez semmire - nyugodtan meggondolhatod magad - biztosan ingyenes, biztosan szakember, és biztosan nem egyházi intézmény, ahol nagy eséllyel tényleg válaszolni tudnak az általatok feltett kérdésekre (evidensen mehettek a pároddal együtt is).

2017. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
57%
Nem volt még velük negatív tapasztalatom. A gyermekéért mindenki maga felelős elsősorban és amint a gyermek kézzel foghatóvá válik, a család is odafordul általában. (Ez tapasztalat) A magzatvédők szerintem krízishelyzetben, amikor mindenki megijed és fél, akkor állnak segíteni, karöltve a családvédelmi szolgálattal és egyéb szervezetekkel a gyermekekért és az édesanyákért. Mindig van, aki segít, ruhával, babakocsival, akár pelenkával is. Nem nagyon értem ki miért szidja őket.
2017. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, neked kell dönteni, nem másnak!

A felelősség és a döntésed következménye mindenképpen a tied lesz, nem másé, nem a párodé, nem a barátnődé és nem a magzatvédőké, akárhogy is döntesz, akár az abortusz mellett, akár a baba mellett.


Ha az abortusz mellett döntesz, neked kell elszámolni később a lelkiismereteddel és viselni az esetleges szövődmények következményét (pl. meddőség - de ez ma már ritka), nem másoknak. Ha a baba mellett döntesz, akkor pedig neked kell őt felnevelni, a magzatvédők sehol nem lesznek, amikor nem lesz pénzed kajára vagy bármilyen segítségre szorulnál.

Ha Down-kóros a baba, ez fokozottan érvényes: egy beteg baba mellett nem nagyon lehet dolgozni, viszont nagyobbak a kiadások, ráadásul mi lesz vele, ha te meghalsz. (Otthonba adni kegyetlenség, testvérre hagyni meg önzés, mert az ő életét is tönkreteszed, mert nem hagysz neki választást.)


Szóval ezek sokkal keményebb döntések annál, mint hogy mások véleménye befolyásoljon, főleg olyanoké, aki nem az érdekeidet nézik, hanem egyoldalúan hajtogatnak valamit.


A barátnőd meg jobban tenné, ha nem uszítana rád magzatvédőket, hanem mondjuk megkérdezné, te mit szeretnél vagy hogy tudnád megoldani babával az életedet.

Egy biztos, ha segíteni kell a babánál, rá nem számíts. Köd előttem, köd utánam - most mondom.

2017. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
62%
#7 Ne dátumok alapi próbáld eldönteni, hogy egy szervezet működik-e vagy sem. Én ismerem a munkásságukat és tiszta szívvel tudom ajánlani.
2017. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!