Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagy gond lesz ez kisfiamnak?

Nagy gond lesz ez kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam most fogja majd tölteni a 3 évet és már 2 hete kezdődött volna neki az óvoda, de sajnos sok pobléma adódott, ami miatt nem tudtam vinni. A héten megbetegedett és emiatt nem megy. Mennyire lesz nehéz neki úgy elkezdeni az ovit, hogy azért többieknek már van benne részük milyen is az óvoda?

2017. szept. 21. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Csak jó lesz neki.


Mo-n sajna ezek a kiscsoportos beszoktatások elég lélektelenek. Ordít az egész csoport...


Èn külföldön élek, és max 2 újgyerek egy nap, és egy héten úgy max 4-5 új gyerek...

Az ovonönek is könnyebb és a gyereknek is jobb, ha végig az új gyerekre tud koncentrálni, ha baj van akkor csak nagyjából egy gyerek ordít.

Az elválás a szülötöl úgy megy, hogy kiépít a gyerek egy biztos pontot egy másik személlyel(ovonövel).


Szerintem ne aggodjál, csak jobban jár, hogy már egy nyugodtabb környezetbe megy.

2017. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz gond. Legalább az óvónők kicsit jobban tudnak figyelni az egyetlen "picire".


A lányom októberben tölti a hármat, akkor csatlakozik a csoporthoz, addig csak hetente 1x "bekukkantunk 2-3 órára". Vegyes csoport, csak 6 új gyerkőc van, így az újak összeszokott bandába csöppennek. Úgy tűnt, mindenki remekül érzi magát, a lányom is gyorsan feloldódott, talált játszótársakat.

2017. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es, már nem mindenhol kapkodnak. Barátnőm lánya 26 fős tiszta csoportba jár. 3 hete tart az ovi, de még csak azok járnak, akik bölcsisek is voltak. (10-12 gyerek) Október közepéig eltart a beszoktatás.
2017. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2,5-től 7 éves korig 1 csoportban vannak a gyerekek, a beszoktatás pedig egyszerre max 2 gyereknek van.

Nem úgy megy, hogy szept. 1. és betódul a sok gyerek, mert legalább a csoport fele nyáron is csak abban a 3 hétben nem járt mikor nagytakarítás volt.


Szerintem nem lesz gond, nálunk inkább arra hívták fel a figyelmet, hogy reggelente ne későn érkezzen a gyerek, mert addigra a többség bent lesz, meglesz hogy ki kivel és mivel játszik, ne legyen az, hogy ez miatt nem veszik be a játékba pl

2017. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Megnyugtattatok :)
2017. szept. 21. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!