Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem gondolta kicsit túl az óvónő?

Nem gondolta kicsit túl az óvónő?

Figyelt kérdés

A 3 éves lányunk rajong a pénzért (érmékért), ezért állandóan kunyerál. Egyik nap is a zsebében maradt 3-4 érme, úgy 60 ft értékben.

Vidáman mondta bent - mert elkérték tőle az érméket biztonsági okokból - hogy vigyázzanak rá, NEKI nagyon sok pénze van.


Délután az óvónő elkapott minket, hogy micsoda dolog, hogy a gyerek az anyagi helyzetünkkel kérkedik, rossz példa a többi gyereknek és ő is rosszul érzi magát tőle.

A "sok" a lányom szemszögéből az érmék számát jelentette. Felnőtt szemszögből meg 60 forint...


2017. okt. 9. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlgondolta, mert ugyanúgy dicsekedhetett volna, ha üveggolyókat visz be. A 3 éves dicsekvése és a kérkedés azért merőben más. Ezt azért érzékelhetné, hogy egy 3 éves, ha dicsekszik, azt nem rossz indulatból teszi, a kérkedés meg rosszindulatú (mondjuk ezt már nagyobbak csinálják).

De ő is nyugodtan leülhetett volna vele megbeszélni játékosan, az ő nyelvén, hogy oké, hogy szépek az érmék, de ezzel fizetnek, vigyázni kell rá, jobb helyen van otthon a perselyben stb. És ha erre ti is rákontráztok, akkor nem viszi be, mindenki boldog.

2017. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolta. Nem értem mindek kell ekkora feneket keríteni ennek a dolognak. Szerintem inkább aranyos lehetett a jelenet.
2017. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, a lányom annyit ért, hogy a pénzzel fizetni lehet.

Az érmék tetszenek neki, mert csillognak, arany- és ezüstszínűek (pl 10 és 20 ft-os érme). Néha játszunk boltosat, akkor 1 vagy 2 érme a dolgok ára.


A tényleges értékével nincs tisztában, számolni is csak tízig tud. A mindennapi életben előforduló vásárlásoknál meg végképp fogalma sincs, hogy mit jelent az, hogy valami 400 ft vagy tízezer.


Szerintem is inkább olyan, mintha üveggolyói lennének. Szépek, "értékesek" és az ő számfogalma szerint sok van belőle.

2017. okt. 9. 09:37
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja, még az is elhangzott, hogy anyagiassá tesszük a gyereket, nem szabadna pénzt adni a kezébe.

Szerintem meg a korához képest értsen hozzá. Most még játék, nekünk meg na bumm, belefér, ha eldugdos 50-100 forintot és nem kapjuk vissza. Ennyi még nem borítja a családi költségvetést.


Azt viszont tudja, hogy csak a neki adott érme az "ő pénze", amikor boltban fizetünk, az a mi pénzünk (szülőké), mert a munkáért adják és ő még nem dolgozik.

Egyszer a szüleimnél talált egy dobozkát, amiben az utazásaikból megmaradt "már nem is tudom melyik országé volt" érméket tartották. Egy jó maroknyit kapott, rettentő boldog volt, hogy milyen sok pénze lett. Mondjuk átnézegetve az se ért többet 1-200 forintnál átváltva.

2017. okt. 9. 09:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éves honnan tudná milyen a család anyagi helyzete?

Kisfiam is érme rajongó nem olyan rég az unokatesója adott neki eurót de minden fém centból 1 darabot. Gondolhatod milyen öröm volt neki, az oviban azzal fogadtak, hogx a fiam pénz mániás anyagias gyerek.

2017. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is túlgondolta. Az én kisfiam (4 éves) is "pénzmániás", egy kis perselybe gyűjti az 5 forintosokat. Van neki kb. 20-25 db, azokkal szoktunk boltosat játszani. Ő is dicsekedett vele az óvónéninek, milyen sok pénze van, de a miénk szerencsére vette a lapot.
2017. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Látná a 21 hónapos lányomat. Meghallja az apró pénz csörgését. Már nyújtja a kezét, és mondja hogy "pénzet".. Ha boltba megyünk a saját pénzét költi. Most van kb 10-12 ezer aprója, mert mindig beválltom neki hogy csak 200asa legyen. De ő csak annak örülök hogy sok darab van neki..Fogalma nincs hogy mennyit ér.
2017. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!