Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányom nem szeret óvodába...

Kislányom nem szeret óvodába járni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4,5 éves a kislányom szeptemberbe indult óvodába.Elsö két héten gond nélkül ment aztán lebetegedett 3 napig itthon volt,aztán kezdödtek a gondok.Azota minden nap sirva vittem.Az óvonöt kérdeztem hogy meddig sir,azt válaszolta tiz tizenöt percig és megnyugszik.Nehezen társul a többi gyerekhez,nehezen barátkozik.Kicsit már kezdte elfogadni hogy óvodába járni kell,hát most megint lebetegedett már egy hete nem voltunk óvodába.Minden nap megkérdi hogy ugye ma még nem kell óvodába menni?Mit tegyek hogy neki is és nekem is könyebb legyen az elvállás?
2017. okt. 13. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Vannak gyerekek, akik sosem szoknak be, én is ilyen voltam, pokol volt az a pár év. Az oviban unatkoztam, mert fele annyi programot, élményt sem adtak mint amit anyával csináltunk, ráadásul féltem a sok, hangos, sokszor agresszív gyerektől.
2017. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Ennél többet nem tehetsz.


Te ne mutasd, hogy bánt, amiért sír, mosoly, puszi, szia és elmész.

Ha már nem lát, kesereghetsz :)

2017. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Probálom tartani magam ameddig lát pedig a szivem majd meghasad ugy sir.Arra panaszkodik hogy nagyon hangosak a gyerekek és van egy kisfiú aki verekszik a kislányom pedig nagyon fél tölle.23 gyermek van egy csoportban,elhiszem hogy hangosak.
2017. okt. 13. 18:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, mint a kislányod. Minden reggel sírtam, nem akartam menni, bent egész nap a sarokba ültem. Féltem a többiektől, ha gosak voltak, némelyikük agresszív is. Sajnos nincs rá jó módszer. :(
2017. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

mi is így vagyunk.

a fiam 3 éves, az első hét nagyon jó volt, azt hétvége plusz két nap betegség és azóta sírás. kicsit javult hogy az utat nem ordítja végig de itthon és ahogy beérünk az oviba sír. de mikor már bent van jó. többnyire játszik mégha nem is nagy társaságban. eszik rendesen...stb. ez van sajnos. engem annyi nyugtat hogy ha már ott van "jól érzi magát".

2017. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
5ös vagyok... nm sokat tudsz tenni. én pozitívan állok hozzá. mi mindent tanul, sok kis barát..stb. a búcsuzkodást nem húzom puszi és beterelem. szoktam hallgatózni de kb 2 percen belül már nem hallom sirdogálni.
2017. okt. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Én elgondolkodnék másik ovin, egyszerűen nem hiszem el, hogy ez normális. A lányom csoportjában még nem hallottam sírni reggel egyetlen gyereket sem. A szülőin is mondták, hogy egy kiscsoportos sem sírt beszoktatáskor. Ha minden reggel sírna a gyerekem tuti tennék valamit. Csana, magánovi, másik ovi, bébiszitter, akármi.
2017. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi is hasonló cipőben jártunk, vagy talán még a nálatokénál is rosszabb volt a helyzet. Nem csak elváláskor, hanem napközben is többször sírt.

Én végső elkeseredésemben és tanácstalanságomban elmentem egy gyermekpsichológuhoz (gyereket nem kellett vinni). Egyetlen egy alkalom alatt pár hasznos kis tanáccsal, apró trükkel látott el, amiket alkalmazva, pár nap alatt hihetelen változás következett be.

Nem mondom, hogy innentőla kedvenc helye lett az ovi, vagy, hogy kiugrana a bőréből örömében reggelente. De már sem napközben, sem elváláskor nem sír. Délután benn alszik, eszik, és kicsit barátkozik. Mi pedig megnyugodtunk:)

Ha érdekel privátban szívesen megadom a pszichológus elérhetőségét. (Azt ne kérd légyszi, hogy írjam le miket mondott, mert nem tudnám hitelesen úgy visszaadni,ahogy ő mondta, na meg minden gyerek és probléma más)

2017. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
másik ovi
2017. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom hogy az óvodaváltás megoldás volna.vannak gyerekek akik sirnak aki azt mondja hogy nincs olyan hogy beszoktatós gyerek sir az téved.a kislányom csoportjában rajta kivül 5 gyermek nap mint nap sir az óvoda kezdés ota,és épp ugy a másik csoportban is vannak siros gyerekek.Egy ismerösöm kisfia második éve jár óvodába és még mai nap is sir.Ez amit én nem szeretnék hogy a kislányom igy élje meg az óvodás éveket.Lehet hogy nem tudok tenni ellene semmit de mindent megpróbálok hogy minél jobban éreze magát.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. okt. 15. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!