Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagycsoportosok már nem...

Nagycsoportosok már nem alhatnak alvókával (plüssel) az oviban? Nálatok ez hogy van? Szólnátok miatta?

Figyelt kérdés

Lányom nagycsoportos, még nincs 6 éves, ma az óvónő kitalálta, hogy már túl nagyok ahhoz h alvókával aludjanak és senki nem alhat plüssállattal, aki azzal alszik az "megy a kiscsoportba". Állítólag már egy ideje mondogatta ezt az óvónő hogy majd hamarosan nem lesz már alvóka és ma tényleg senki nem alhatott vele, pedig az egyik kislány sírt is miatta és be akarta csempészni magához de az óvónő nem engedte.

Én ezen most eléggé kiakadtam, a lányomnak is van egy kedvenc alvókája, és MINDIG azzal szokott aludni, fel nem fogom h ez most miért probléma és mért kell elvenni tőlük. Ha jövőre iskolába mennek akkor már úgysem alszanak nappal akkor úgysem lesz ott az alvóka vele.

Nálatok ez hogy van, nálatok is elveszik a gyerekektől ha már nagyok? A lányom egyébként januárban lesz 6, de ő a kisebbek között van a csoportban.

Szólnátok emiatt az óvónőnek h alhasson a plüssel a gyerek?



2017. okt. 19. 17:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

"mert ezt a kategóriát általában nem olvassa férfi, nincs ki előtt bevágódni az "én rendes nő vagyok és felnézek a férfiakra" dumával :D"


Ez az 51%-os nem is nő hanem egy 15 éves nőgyűlölő hülyegyerek, aki már "nagyon érti az életet". tud mindent, bizony. :) Így vedd komolyan.

2017. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
Már az ovisoktól is elveszik a gyermekkort? Komolyan nem értem, hová halad ez az ország...érzelmileg sivár, elsivatagosodott gyermekeket akarunk nevelni, akik majd felnőtt korban keresik a gyermekkorunkból hiányzó dolgokat? Miért lenne gond egy ártatlan plüss alváskor? Amúgy én még általános iskola 1-2 osztályában simán betennék egy kis alvást (úgysem aludnak már olyankor órákat, akkor sem, ha otthon vannak, közben meg teljesen le vannak terhelve szerencsétlenek).
2017. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%

Előző, én egyetértek veled bár, csupán el szeretném mondai, mi az a szempont, ami miatt elveszi, aki elveszi... Ez pedig a viták elkerülése a szülők között:

sajnos nem ritka oviban, hogy megrongálódik (netán elveszik) egy játék (esetleg ellopják egyes szülők, mint egymás tornazsákjából a ruhát stb). Utána meg megy a vita, megtalálni a vétkest, melyik gyerek rongálta meg más játékát, és számon kérni a gyerek szülein.


Egyszerűbb elkerülni ezt.


Én amondó vagyok, hogy mivel az alvóka nagyon fontos az ovisok többségének, engedném, esetleg rábeszélném a szülőket, hogy "rongyit" hozassanak be, vagy ha nincs ilyenje, akkor "szoktassák rá" a gyereket, a plüss állatka mellett. A rongyi eleve szakadt, nem lehet kárt okozni abban.


(Rongyi: a legtöbb kisgyerek imád ruhacafatot trépikélni, gyűrögetni, a cici puhaságát idézi fel bennük, szorongatják, arcukhoz dörzsölik alvás előtt.)

2017. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális... Soha nem tiltanám meg egy kisgyereknek, hogy az alvókájával aludjon! Kell neki a biztonságérzet, az "otthon illata". Ehhez nincs joga az óvónőnek, ez szinte "létszükséglete" a gyerekeknek. Valószínűleg csak szeret főnökösködni a kedves kolléga... (Óvónő vagyok) Egyébként is, olyan édesek, ahogy magukhoz ölelik a kis alvókájukat alvás közben! :) Olyan szívmelengető látvány. Az óvónő döntését semmi nem indokolja, nem kell eltűrni! Sok olyan eset van, amit tényleg az óvónő tud jobban - mégiscsak évekig tanulta a gyermeklélektant és pedagógiát a fősulin - vagy ő látja át jobban, mert ugye ő neveli (részben) azt a 25-30 gyereket, ezt el kell fogadni. De ez nem olyan eset.
2017. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!