Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális, hogy egy nagycsoport...

Normális, hogy egy nagycsoportos gyereket nem vigasztalnak meg?

Figyelt kérdés

Kislányom reggel nehezen szakadt el tőlem, de az óvónő "lefejtette" rólam. Kicsit ott maradtam, ők nem láttam engem (visszatükrözödött az üveg), de a kislányom az ajtóban sírt tovább. Az ovonő otthagyta, elkezdtek pakolszáni. A teremben indulófélben lévő anyuka vigasztalgatta.

Ez szerintetek így normális? Amúgy is érzékeny a lányom, nehez jár be mostanában, ezt az ovonők is tudják, már beszéltünk erről velük.

Szerintem ez nem jó így, a férjem szerint túlreagálom. Ki mit gondol?



2017. nov. 7. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A többi napon nem láttad. Talán máskor már vigasztalták, és úgy látták, hogy gyorsabban megnyugszik, ha békén hagyják.
2017. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 érdekel0 ***** válasza:
100%

Nem mondta a leányzó,hogy mi a gubanc,miért nem akar járni?

Ennyiből nehéz megmondani,lehet szólt neki,hogy kapcsolódjon be ő is a játszásba vagy kreatívkodásba,csak azt te nem hallottad.

2017. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Engem anno kisszéken kiültettek a csoport elé, hogy nézzem mikor érkezik a dadus. Egyszerűen folyamatosan bőgtem és nem tudtak velem mit csinálni, én a Marika nénit akartam. Most ha ezt anyám látja biztos kiakad, de azért elég rég odajártam, kitapasztalták, hogyan van értelme kezelni a hisztimet. Nyilván egy szülőnek más, ő könnyebben bedől, meg keménységnek tart mindenfélét, de ha minden reggel ez megy, akkor mit vársz? Nem tutujgathatja minden áldott nap külön a tiédet, mikor ott a többi. Főleg mert csak a saját dolgát nehezíti vele, mert akkor tuti nem fog leszokni a reggeli műsorról, ha az egész óvoda vele foglalkozik miatta.
2017. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta áll fent a nehéz elszakadás? Mitől érzékeny mostanában?


Kevés az infó, így nem lehet megítélni ezt. Nálunk a tesó születésénél volt nehéz az oviba járás a fiamnál, és nála pont a ráhagyás vált be, néhány pillanat után már csatlakozott is a többiekhez. (igazából nekem szólt a sírása, kb addig sírt, amíg hallhattam a folyosón, ha még ebédet is fizettem, akkor már nem). Ja és ő tipikusan az az eset volt, akit ha vigasztaltak, még lelkesebben zokogott. Így én pont nem örültem volna a másik anyuka "közreműködésének", még ha jó szándék vezérelte is.


Nem állítom, hogy a te gyerekednél is ez áll fent, de szerintem nagycsoportra elég jól kiismerik a gyerekeket az óvónénik, így én bíznék bennük.

2017. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Én már azon is fönnakadtam, hogy az óvónő "lefejtette" rólad. Mintha rendőr vinne el bűnözőt! Én biztos már ezt szóvá tettem volna, ill. nem hagytam volna. Igaz, az én fiam kiscsoportos, ill. én apuka vagyok, talán előttem kevésbé sír a gyerek, de nekem természetes, hogy csak akkor köszönök el tőle, amikor már kb. megnyugodott (vagy legalább a sírást abbahagyta). Ha ehhez több idő kell, akkor rászánom. Nagyon rossz néven venném, ha az óvónő ebbe bele akarna avatkozni. A gyerek és az óvoda szempontjából tökmindegy, hogy 5 perccel később megy be a csoportjába, az meg, hogy én mikorra érek be a munkahelyemre, legyen az én gondom.


És ha már bevitte az óvónő a csoportba és ott sír, akkor bizony foglalkozni kéne vele. Ha nem is okvetlen vigasztalni, de pl. belevonni valamilyen játékba, vagy valami feladatot adni neki, ami elvonja a figyelmét a bánatáról és fontosnak érezheti magát.


Szóval ez alapján nekem elég rossz véleményem lenne az óvónőről. Az más kérdés, hogy fogalmam sincs, szóvá kéne-e tenni. Akit nem hat meg egy síró kisgyerek, az nem hinném, hogy a szülő szólásától megváltozik. De ha nem szól az ember, akkor meg ne is csodálkozzon, ha az óvónő máskor is így viselkedik.


Egyébként van valami valószínűsíthető oka, hogy mostanában nehezebben szakad el tőled a lányod (pl. válás, haláleset, kistestvér érkezése, költözés stb.)?

2017. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha már nagycsoportos akkor el tudja mondani mi a baja.

nem mondott semmit?

2017. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Sajnos van egy kislány, aki bántja őt, nem fizikailag, hanem lelkileg. Pont tegnap olvastam itt egy hasonló kérdét, csak ott kisfiu volt az "áldozat". A másik, h a nagylányom tegnap kapott egy új osztálytársat, akit szintén ezért vittek el az előző ikolából. Szóval sok helyen találkozni ilyen "bántalmazással".

Sokat piszkálja és csúfolodik vele, sőt más gyereket is rávesz erre. A gyereknek meg konkrétan fáj a lelke. Meg is mondja, h bántják, ezt az ovonők is tudják, látják, de tehetetlenek. Hiába beszélnek a gyerekkel, a szülőkkel egyenlőre nincs válozás. Az enyém érzékenyebb lelkű, ha itthon a tesója piszkálja az is nagyon rosszul esik neki. Persze probáljuk neki magyarázni, h sajnos van ilyen és ezeket meg kell tanulni kezelni, nem komolyan venni stb. De ő ilyen kis érzékeny. A lényeg, h tudja az ovonő, h most nehéz időszakban vagyunk, nem szeret a gyerek járni, nem kéne kicsit többet, jobban stb. foglalkozni vele?

2017. nov. 7. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

az óvónők miért tehetetlenek?

ha tudják egy gyerekről hogy problémás a viselkedése akkor mégjobban oda kellene figyelniük.

2017. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, h régóta tudja mindenki, h gondok vannak a másik kislánnyal. Úgy fogalmazozz az ovonő, h már többször "elővettük." Én jutottam, erre a következtetése, hogy annak ellenére, hogy már többször elővették, még mindig így viselkedik, h tehetetlenek.
2017. nov. 7. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Értem..

De nála nem elég az ha csak "előveszik"

Ezert kéne az ovónöknek máshoz folyamodni.

Pláne hogy látják hogy a lányodat ez lelkileg megviseli.


Én megértem a problémád,mert elsős gyerekem van.es egy idő után nem akart suliba menni.es az is feltünt hogy nem volt wc-en a iskolába.aztan kiderült hogy azért nem mert van egy szintén elsős lány aki piszkálja őket és volt akit a wc-be is bezárt. Na akkor másnap amikor összefutottam a kislánnyal akkor nagyon leszidtam es megmondtam hogy nagyon rosszul fog járni ha mégegyszer panasz lesz rá!

Ez hatásos volt.mert azota kisangyal.


Az anyukával nem tudsz beszélni..?

2017. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!