Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis csoport nagy része...

Ovis csoport nagy része domináns személyiségtípus. Hogyan alakul ilyen esetben a csoportdinamika?

Figyelt kérdés

A lányom csoportjában én is látom, az óvónők is mondták, hogy a csoport oroszlánrésze határozott, erős egyéniség. Kifejezetten balhés gyerek nem igazán van, talán egy, amúgy is SNI-s besorolású.

A többiek inkább csak kakaskodnak egymással. Vitatkoznak, esetleg apróbb atrocitások (meglöki, félretolja). Egymást nem bántják többet a gyerekek, mint más csoportokban.


Gondolom, hogy ahol mondjuk statisztika alapján fele-fele az extrovertált és az introvertált típus, ott lesz néhány hangadó, a skála másik végén meg néhány csendben, egyedül ücsörgő gyerek.

De ha mondjuk 20-ból 15 ilyen, ott hogyan alakul majd a hierarchia?


A kérdést nem azért tettem fel, mert bármilyen problémát látok ebben. Csupán kíváncsiság, hogy ilyen esetben mi a lehetséges forgatókönyv.


2018. jan. 25. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyenkor is megtalálják majd egymást a barátok. Fiam elég instruáló típus volt, mégis szintén csak hangadó barátokat választott és így élvezettel lökdösődték végig bandában a három évet (nem rossz gyerekekként, csak átlag fiúsan). Gondolom hasonló a "dinamika" nagyban is. Lesznek kisebb-nagyobb és változó csoportok és így aztán lehet több vezér vagy 5 perces váltásokban jöhet az örök harag és örök barátság. Valószínűleg nagyobb lesz a hangzavar :)

Ovisokra egyébként szerintem azért még egyébként sem biztos, hogy igaz a fele-fele, hiszen életkorilag elég énkozpontúak (kamaszoknál meg már a másik irányba billenhet az arány).

2018. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ahogy a többi csoportban. Olyan nincs hogy 20-ból 15 hangadó, ha mégis 15 extrovertált van, közöttük is van aki még jobban, és aki kevésbé, szóval 2-3 igazán hangadó lesz majd. De ovis csoportban szerintem nincs olyan h hierarchia. Persze mindig vannak akik irányítani próbálják h mit csináljanak a többiek, max ha több a határozott személyiség akkor kevésbé fogja az irányítást hagyni a többség.
2018. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ovis nem hatarotott es dinamikus, hanem kevésbé tud alkalmazkodni. Ez kezelheto lenne csoportfoglalkozasokkal, pozitiv megerositessel stb, a csoport kezelhetosege attol függ, mennyit törődnek velük es mennyit nem.
2018. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!