Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért akarja az óvónő rám...

Miért akarja az óvónő rám sózni egy olyan dolgot amit a gyerek nem akar?

Figyelt kérdés

Mennek kirándulni a csoporttal, gyerek nem szeretne menni.

Az óvónő meg rám támadt avval hogy igenis menjen el a gyerek kirándulni,anyuka ne a gyerek döntsön e felől.Így mondta.

Én meg vissza mondtam az óvónőnek: hogy én hiába szeretném ha menjen kirándulni a gyerekem, de ha nem akar, akkor nem fogok vele erőszakoskodni, és akkor megint elkezdi a rizsát nyomni...És ma választ kell adnom neki mert neki telefonba meg kell mondanija hogy hány fő megy kirándulni. Hozzáteszem tegnap rakta fel facebookra nyilvánosságra a kirándulást. Ne várja el hogy ahogy ő csettint én ugrok neki. én meg ott hagytam mondtam neki hogy átgondoljuk viszlát, már nem bírta a fülem a sok hülyeségé hallgatni.

Nehogy már ő döntse el ....ki ő neki, talán a pótanyja?

Miért akar totál hülyének néznie engemet, én nagyon kedvesen mosolygósan állok hozzá. egy baj van vele hogy mindent támadásnak vesz, nem lehet ellazulni azt érzem.

És szerintem ez baj egy óvónőnél.

Tippek? Miért csinálja ezt?



2018. febr. 27. 09:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%

És miért nem akar menni?

Egy ovis csak nyer minden kirándulással.

2018. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
Azért csinálja, mert erőszakos típus. Ha nem kötelező a kirándulás, akkor jogod van úgy dönteni, hogy nem megy a gyerek.
2018. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

Abban azért igaza van az óvónőnek, hogy ne egy 4-5 éves gyerek döntse el, hogy megy-e kirándulni...

Suliban más, utálja az osztályát, nem akar velük összezárva lenni, stb (ez is inkább kamaszként), de ennyi idősen azért fura nekem, amiket leírsz.

Persze, vannak kivételes indokok, pl. ha mostanában lenne a dolog, akkor ilyen időben ne vigye senki sehova a gyerekemet, még én se megyek ki, ha nem muszáj. De nyilván nem erről van szó.

Ne felejtsd el, hogy bárhova is mennek, nekik ez külön szervezést igényel, nem olyan, mint mikor te mész el hármasban valahová a családoddal. Nyilván nem jó, hogy egy nap alatt kell dönteni, ebben hibázott, de nem véletlenül van szükség a csoport létszámra.

2018. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De azért másnak megadjuk időt hogy áttudják gondolni.

Főleg ha 1-2 hét múlva lesz a kirándulás.

:D

nem de?

2018. febr. 27. 10:09
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy hetekig fogom ígérgetni, hanem azt hogy 1 napot adjon nekem hogy átgondoljuk
2018. febr. 27. 10:10
 6/26 anonim ***** válasza:
67%
Mit kell ezen átgondolni? Örülj, hogy a gyereked megtapasztal az óvodán és az otthoni légkörből mást is. Az óvónő meg nyilván tudja, hogy mi tesz jót egy gyereknek, főleg, ha látja, hogy ilyen szerencsétlen tudatlan anyja van!
2018. febr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az óvónő hibázott, hogy nem írta ki időben a kirándulást. Ebben igazad van. Nyugodtan szóvá lehet tenni, hogy Mari néni, legközelebb időben tessék szólni nekünk, hogy megbeszéljem a gyerekkel/férjemmel/kiskutyámmal a dolgot.


Csak hát a kérdésed nem erről szólt, hanem hogy szidjuk veled a pedagógust, hogy milyen szemét, kirándulni akarja vinni a gyereked. :)

2018. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%
Ezért most le fognak pontozni, de sajnos vannak óvónők, akik itt rendesen beolvasnak a szülőknek, pedig nincs igazuk. Én is szülőknek tettem fel máshol kérdést, erre letámadtak az óvónők. Óvodás gyerekem van, kezdjük azzal, hogy áprilisig influenzás időszak van, eszembe nem jutna kirándulást szervezni egy gyerekcsoporttal az elkövetkező egy hónapra. Idén nagyon durva az influenza és gyakorlatilag most éppen nyakig vagyunk benne. Légúti megbetegedés is bőven van most, mi lesz ha éppen a kirándulásra a gyerekek fele kidől. A másik: ha a gyerekem nem akar menni, annak megvan az oka. Mindegy hány éves, eleget van a csoportjával, többet mint a szüleivel, úgyhogy ha inkább otthon maradna, még ez is érthető. Sajnos az óvónők és úgy általában a pedagógusok egy részére jellemző az erőfitoktatás, ugyanis erőfölényben érzik magukat. Ők ismerik a gyermeki lelket, ezt tanulták meg ott vannak a jogszabályok, a szülőknél ők biztosan okosabbak. Érdekes módon, ha a gyereket a többi bántja, akkor hirtelen nem látnak semmit. Legyél határozott, a lényeg az, hogyha a gyerek nem megy kirándulni, az nem a világ vége! Egérből elefántot csinálnak.
2018. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
A 6-os válaszoló egy troll, jobb, ha válaszra sem méltatod. Majdcsak abbahagyja. Lúzer.
2018. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

1. Nem értem, miért ne menne a gyereked egy ovis programra? Mert úgy ébredt, hogy ma nem akarok? Oviba se viszed, ha nincs kedve, hanem otthon maradsz vele???


2. Ha nem akarod elengedni, mondd meg kerek perec az óvónőnek. Akkor ne kérj gondolkodási időt, hanem állj a a sarkadra, és mondd meg, hogy a gyerek nem akar, akkor nem megy. Ennyi. És akkor nem kell a "hülyeségét hallgatni".

2018. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!