Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért akarja az óvónő rám...

Miért akarja az óvónő rám sózni egy olyan dolgot amit a gyerek nem akar?

Figyelt kérdés

Mennek kirándulni a csoporttal, gyerek nem szeretne menni.

Az óvónő meg rám támadt avval hogy igenis menjen el a gyerek kirándulni,anyuka ne a gyerek döntsön e felől.Így mondta.

Én meg vissza mondtam az óvónőnek: hogy én hiába szeretném ha menjen kirándulni a gyerekem, de ha nem akar, akkor nem fogok vele erőszakoskodni, és akkor megint elkezdi a rizsát nyomni...És ma választ kell adnom neki mert neki telefonba meg kell mondanija hogy hány fő megy kirándulni. Hozzáteszem tegnap rakta fel facebookra nyilvánosságra a kirándulást. Ne várja el hogy ahogy ő csettint én ugrok neki. én meg ott hagytam mondtam neki hogy átgondoljuk viszlát, már nem bírta a fülem a sok hülyeségé hallgatni.

Nehogy már ő döntse el ....ki ő neki, talán a pótanyja?

Miért akar totál hülyének néznie engemet, én nagyon kedvesen mosolygósan állok hozzá. egy baj van vele hogy mindent támadásnak vesz, nem lehet ellazulni azt érzem.

És szerintem ez baj egy óvónőnél.

Tippek? Miért csinálja ezt?



2018. febr. 27. 09:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

Azért csinálja, mert elég messzire vezet az, ha már oviban és a jó dolgokból is kihúzod, ha egyet nyekken. Mi lesz később, a tényleg "nem szeretem" kötelességekkel?


Meg mégis mi lehet rossz egy ovis kirándulásban?


A gyerek pedig azért ne döntsön ilyet témában, meet fogalma sincs, hogy miről dönt.


Elképzelem a szituációt (példa): "Anya, nem akarok bábszínházba menni"

Kérdező: "Jól van gyermekem, akkor nem kell".

Értelmes anyuka: "De kicsim, még nem is voltál bábszínházban. Miért nem szeretnél menni?"

"Mert Pistike azt mondta, hogy Nimródkának lesz a párja, ha megyünk"

"De a bábszínház nagyon jó,hidd el, nagyon érdekes.... és Jocika biztos lesz a párod"

2018. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
Itt mindenki azt feltételezi, hogyha az óvónő/óvoda nem viszi a gyereket kirándulni, akkor az a gyereket le lehet sajnálni. A mi ovinkban csak első évben volt kirándulás, tavaly és idén sem volt és lesz, de nekem SZÜLŐKÉNT eszembe sem jutna számon kérni az óvónőket, hogy miért nem viszik a gyerekeket sehová. Mi eleget visszük, legyen az sport, színház, kirándulás, gyerekzsúrok, gyerekprogramok, koncertek. Miért gondolják itt egyesek, hogy az óvodán kívül a gyerek csak be van zárva otthon? Az én gyerekem akkor van elemében, ha kilép az óvoda kapuján, mert maguk az óvónők is megmondták, az óvoda a gyereknek olyan, mint a munkahely. Egész nap foglalkozás van, csapatmunka, egyéni feladatok, konfrontáció a többiekkel... Elfáradnak, kimerültek.
2018. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
56%
11-es, nagyon általánosítasz. Az én gyerekem imád bábszínházba menni, járunk is rendesen. Szerintem engedjük már meg egy gyereknek, hogy válasszon, mi tetszik neki. Ha azt mondja, hogy nem akar a csoportjával kirándulni menni, akkor nem akar menni. Meg lehet tőle kérdezni, hogy miért és ha valamit rosszul képzelt el, akkor elmagyarázni és akkor lehet, hogy már akar menni. Szerintem csak azt erőltessük, ami valóban fontos, a gyerek is így tud különbséget tenni. Teljesen elfogadhatatlan pedagógiai szempontból egy gyerekre olyasmit ráerőltetni, aminek semmi jelentősége nincsen.
2018. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van
2018. febr. 27. 11:33
 15/26 A kérdező kommentje:
Persze nem szabad engedni hogy a gyerek döntsön sok mindenben, de ami gyerekhez fűződik, én azt támogatom, mert nem én fogok helyébe elmenni kirándulni .
2018. febr. 27. 11:44
 16/26 anonim ***** válasza:
36%

Én sem erőltetném a gyerekemre, ha nem akar menni. Persze próbálnám megtudni, hogy miért nem és elmagyarázni, ha valamit rosszul gondolt, de ha nem akar akkor nem.


Nekem ebbe gyerekként nem volt beleszólásom és nagyon rossz emlékként maradt meg minden. Főleg, hogy már oviban is szekáltak (sokszor az óvónők, tanárok is), mert tartós betegségem van és nem éreztem jól magam a társaimmal. Később suliban is ők lettek az osztályom, ott is kötelező volt mennem minden programra, fellépésre, versenyre. Anyum azzal érvelt, hogy nem azért fiezti az osztálypénzt, hogy ne menjek. Mondtam, hogy akkor ne fizesse ki a kirándulást, de ugye nekem nem volt beleszólásom, hogy mikor, kikkel, hova megyek. Egy olyan kirándulás sincs, amire jó szívvel emlékeznék vissza. Mindről olyan emlékeim vannak, hogy csak nyűg az egész, meg félek, nem érzem jól ott magam, stb. de nem tudtam hazamenni.


Azért egy kirándulás nem olyan kötelező feladat, mint iskolába/munkába járni, stb.

2018. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%
Ja, és nekem anyum még 20 éves koromban is azzal érvelt, hogy el kell mennem az osztálytalálkozóra, mert ő nem azért fizette be az osztálypénzt, hogy ne menjek. Meg jött a szokásos "hidd el, hogy jó lesz" szöveggel, ami már 7 évesen is egyértelmű volt, hogy hazugság, csak nem bírta felfogni, hogy engem más érdekel, mint ő azt elképzelte. Én nem akarok ilyen szülő lenni.
2018. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Az én ovisom minden progra azt mondja, hogy nem akar menni. Ilyen a bábszínház, az ovis farsang, az ovis karácsony, minden. Mikor elkezdünk beszélgetni róla, akkor kiderül, hogy fél tőle, mert nem tudja mi lesz ott. Ilyenkor elmondom mi lesz nagyjából, és mindig belelkesedik. Utólag minden programért odavolt. Szerintem próbálj beszélgeni róla, és ha utána sem akar menni, akkor szólj az óvónéninek, hogy megbeszéltétek a gyerekkel és nem akar. Erőlteni semmit nem szabad, de ami egyértelműen jó program arra érdemes lelkesíteni a gyereket.
2018. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
19%
Hát nem tudom utolsó, hogy hogy nem tudja a gyereked milyen az ovis farsang meg a karácsony... Itt a válaszoknál mindenki sarkítja az eseteket. Hogy a gyerek vagy mindent szeret, mert szeretnie kell, vagy semmit nem szeret, mert annyira tudatlan vagy az anyja hülye. Bocsánat, de konkrétan ezt írta az egyik válaszoló. Teljesen lepontozzák azokat, aki nem hülyegyerekeket akarnak nevelni a gyerekükből hanem olyas valakit, aki hangot ad neki, ha valamit nem akar vagy nem érdekli vagy "CSAK ÚGY", mert nincs kedve. Vagy aki mondjuk mer az árral szemben úszni. Ha ez a kirándulás szabad program, akkor nem hiába szabad program! Ez nem tűnt fel senkinek. A gyereknek éppen ilyenkor kell megadni a választás lehetőségét, ezzel gyakorol ő is az életre, hogy vannak helyzetek, amikor dönthet és hogyan dönt, miért úgy dönt. Na igen, az értelmesebb óvónők vagy óvónéni jelöltek azok nem a gyk-n töltik az idejüket, hanem felkészüléssel, munkával. Hátborzongató, hogy milyen "szakembergárda" képviselteti magát ezen az oldalon. Szülőként.
2018. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%
18-as vagyok, a gyerekem nem hülye, hanem kiscsoportos, így sosem volt még előtte ovis farsangon, ovis karácsonyon és egyéb ovis programon, ezért kell minden új dolog előtt elbeszélgetni vele róla, mert ő fél az új helyzetektől.
2018. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!