Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van, ha a gyerek nem...

Mi van, ha a gyerek nem szobatiszta, mire oviba menne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ELVILEG nem feltétel a szobatisztaság, és muszáj lenne felvenniük, ha már 3 éves, de a gyakorlatban nagyon nagy arányban azt látom, hogy lepattintják a gyereket, ha nem szobatiszta. Merthogy nincs hely/kapacitás/mód stb. a pelenkázásra. Ilyenkor mi van, marad otthon?

A lányom szeptemberben kezdene, júliusban lesz 3 éves. Jelenleg ott tartunk (jó ideje egyébként), hogy ha felajánlom, hogy bilizzünk, vécézzünk, akkor gond nélkül megy, de magától nem jut eszébe. Múltkor nem adtam rá pelust, felhívtam rá a figyelmét, hogy nincs pelenka, kíváncsi voltam, szól-e. Nem szólt, de az se érdekelte, hogy pisis a nadrágja, játszott benne halál nyugisan. Egyébként okos, értelmes, 2 évesen is már folyékonyan beszélt, mindent megért, megcsinál, de ez még nem megy. Tudom, addig még simán lehet szobatiszta, csak felmerült bennem a kérdés, hogy mi van, ha nem lesz?


2018. ápr. 11. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Óvoda köteles. Nem tehetik meg, hogy nem veszik fel.
2018. ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem megy, vagy megy de viszel 10 váltóruhát.

Pelenkát nem fognak ráadni, hagyják bepisilni.


Erősen érzem a problémát, mert lányom augusztusi és még itt se tartunk, mint ti.

Nézegetem a csanákat, mert állami bölcsi nem veszi fel 3 évesen, nekem mennem kellene vissza dolgozni, azt pedig nem akarom, hogy egész nap bepisiljen.


És persze remélem, hogy összejön a szobatisztaság.

2018. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

1, mit nem mondasz. Persze, hogy felveszik, hisz már fel is vették, jövő héten beiratás.


Az ember nem emiatt tart tőle.

2018. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem gond, ha marad, home office-ban dolgozom most is. Sokkal jobban tartok attól, hogy mennie kell, és megalázzák azzal, hogy naponta 10-szer pisili össze magát mindenki előtt... akkor inkább nem vinném.
2018. ápr. 11. 18:10
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Jobb ha bölcsiben kezdene mert pelusozni nem fogják. Eléggé gonoszak tudnak lenni, az sem megoldás ha 10x öltöztetik át a végén tuti hagynák pisisen.
2018. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Itt nincs bölcsi sajnos, fizetős csana van, ahová jelenleg nem vesznek fel senkit, mert tele vannak, akkora a várólista, hogy még egy csoport összejönne belőle. Meg hát itthon vagyok... akkor inkább kérelmezem, hogy maradjon még itthon, ha addig esetleg nem oldódik meg a helyzet. De ez így nagyon gáz :/
2018. ápr. 11. 19:38
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Nalunk volt ilyen gyerek, nem pelenkaztak. Viszont az ovonok is nagyon idegesek voltak mert naponta huzni kellett az agynemut, es a tobbi szulo is ideges volt mert amikor elfogyott a szaraz ruhaja kivettek a tobbi gyerek szekrenyebol. Mindenki nagyon boldog volt, hogy valakitol egy bugyi, mastol egy nadrag, pizsama, triko, polo hianyzott.

Es nem is oltoztettek at, kizavartak, hogy oltozzon egyedul. De azt gondolom kiscsoportban azert toleransabbak, nalunk is nagycsoportra gurult el mindenki gyogyszere. Ezt a gyereket igy vittek iskolaba is, hat kivancsi vagyok ott mit kezdtek vele. De ez azert nagyon ritka szerintem. A gyerekek nyaron szoktak szobatisztava valni, szerintem a tied is szeptemberre az lesz. Rengeteg ido van meg.

2018. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő függő. Nalunk azt mondta az óvónő h nem baj(nem is lesz 3 se, mikor kezd), de pelust nem adnak rá, simán beveszik. Vigyek 5 valtoruhat, a közösség ereje meg segít. :D Beszéld meg az óvónőkkel!
2018. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát, én bízom benne, hogy a nyáron menni fog ez a dolog, van még ideje azért, tényleg csak felmerült bennem a kérdés. Amúgy ha jól tudom, itt az a gyakorlat, hogy hivatalosan fel van véve, de nyomatékosan megkérik a szülőt, hogy ne vigye. Innentől kezdve meg ha kiharcolod, hogy márpedig de, akkor az valószínűleg úgyis a gyereken csattan szerintem :/ példát nem hallottam rá, de tartanék ettől azért. Meg nem tudom, mennyire jó, hogy naponta többször megszégyenül, hogy bepisilt, még ha nem is bunkók amúgy az óvónők.
2018. ápr. 11. 20:20
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Nyugi nagyon hosszú a nyár, simán addig még bilire szokhat. A fiam februári,sehol sem tartott 3 évesen, azon a nyáron lett szobatiszta, de akkor egyből éjszakára is.

Az oviban pelust nem adnak,sajnos hagyják bepisilni, soksok váltóruha kell,viszont kérhetsz egy év halasztást erre hivatkozva meg fogják adni. Amúgy nálunk küldözgetik őket ki a wcre sokat, és a csordaszellem is nagy úr ;)

2018. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!