Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fel fogják venni óvodába az...

Fel fogják venni óvodába az óvoda éretlen 4 évest?

Figyelt kérdés

A közeli rokonságban van egy nagyon elhanyagolt 1.5-2 éves szinten lévő 4 éves, akivel a szülők annyit foglalkoznak, hogy egész nap nézheti a tvt, megvesznek minden létező játékot, meg egész nap szabad a pálya a csokihoz, cukorhoz, üdítőhöz, nem jutalom gyanánt, hanem eheti reggelire ebédre vacsorára.


Már 3 évesen kellett volna óvodába mennie, de akkor a védőnő igazolt nekik még egy évet, mondván még éretlen.

Azt sem értem, hogy miért nem történik semmi a védőnő által, mert a gyereknek már fogai sincsenek mert kirohadtak a 4 évnyi kólázástól.


Na, hát azóta sem fejlődött SEMMIT. Még mindig pelenkás, ha leveszik róla akkor ott pisili össze magát ahol éppen áll, értelmetlenül beszél, nem önálló, etetni, itatni kell, még cumiból iszik, játszóteres koszos kézzel könyékig túr a szájába és ordítva sír kézmosáskor, viszont be kellene íratni óvodába.

A wc-re való szoktatás annyi náluk, hogy van egy bili a szobában, és várják, hogy magától odataláljon, már egy éve.


Valahogy nem tudom elképzelni, hogy bevegyék, hiába kötelezően mennie kell.


Ilyenkor mi történik? Megbüntetik a szülőt? Történhet valami végre, hogy elkezdjenek foglalkozni azzal a gyerekkel?


Mi hiába mondunk bármit, ne szóljunk bele, nem a mi dolgunk stb, meg amúgy sem találkozunk túl gyakran, hogy bármi hatással tudjunk lenni a kisfiúra, mert messze lakunk egymástól, így csak 2 havonta max egyszer megyünk át.


Egy ilyen gyerekkel egyáltalán mit tud kezdeni egy óvónéni, ahol van másik 20 gyerek is? Csak ezt az egyet külön fogja etetni, napi akárhányszor kipucolni a pisiből, és harcolni a kézmosáskor?


Beveszik egyáltalán, vagy van az óvodába valamilyen felvételi, pl színezés, beszélgetés?


Nekem még nincs gyerekem, ezért nem vagyok jártas ebben, de azt hiszem azt a vak is látja, hogy itt nincs minden rendben.


ui: fehérek a szülők :)


2018. ápr. 17. 20:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
De okos vagy így messziről, valami kamerát szereltél fel hozzájuk, hogy látod mit csinálnak szegény 4 évessel??? Hogy én mennyire bírom az ilyen kedves rokonokat, barátokat, ismerősöket! Törődj a magad dolgával inkább..
2018. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!