Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis anyáknapjára csak az...

Ovis anyáknapjára csak az anyukák és nagymamák mehetnek vagy az apukák is?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 08:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%

Anyák napján a nagymamákat és dédiket is illik köszönteni csak sokan rajtuk már megspórolják az időt és a virágot.

Kérdezz rá az oviban, mert volt hogy egy-két gyerekhez eljött az egész család a 3 kistesóval is, és ezért valakiknek meg kiszorultak az anyukáik a teremből!!

2018. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

Második válaszoló, teljesen egyetértek veled!

Én is "nehezményezem" azt, hogy az anyák napjára a nagymamákat is hívni kell. Persze, ők is anyák, de nem a mi gyerekünké, hanem a férjünké vagy nekünk, nőknek az anyja. Köszöntsük mi őket, de az unokának minek? Nem mamák napja, hanem ANYÁK napja.

Most biztos le leszek pontozva, de ez a véleményem, és meg is van rá az okom, hogy így gondoljam.

2018. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

10-es, remélem nem kell magyaráznom, hogy a szomszéd gyerek anyukáját mért nem kell meghivnom a gyerekem anyák napi ünnepségére...

De mért baj ha a mamák is ott vannak???? Nyilván imádják az unokát, ők is szültek néhány gyereket, ennyit megérdemelnek nem?

Aki rosszban van a nagymamával az gondolom nem hivja meg vagy eltitkolja az időpontot, de azok úgysem találkoznak sürün, de egyébként mért kéne kizárni őket ebből a szép és megható élményből? Ennyire már ne legyetek önzőek.

Mi kár éri az anyukákat ha ott a nagymama is? Igy megtanulnak a gyerekek legalább plusz egy verset, amit a nagymamáknak mondanak el.

2018. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy ez nem MAMÁK napja, hanem anyák napja. Nyilván a nagymamák is voltak anyák, és kaptak verset meg virágot a gyermeküktől.

Én nagyon jóban vagyok anyósommal, de nem hívom ANYÁK napjára az oviba, mert a gyerekemnek én vagyok az anyja, nem anyósom. Én sem fogok majd elmenni az unokám ovis anyák napjára, mert az az ANYÁK ünnepsége. Oda menjen majd a menyem.

Anyósomat meg megköszöni a férjem.


Van, aki ezt máshogy látja, én így látom.

2018. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Mi szívesen látunk minden hozzátartozót minden programon, de ha nem udvari(pl. sportnap), hanem a tornateremben van(anyák napja), akkor a ~15 fős mini csoportnál 4 fő/gyerek, a ~30 fős többi csoportnál 2 fő/ gyerek fér be. Hogy az a 2 anya-apa vagy anya-nagyi páros, az a családra tartozik. Érthető, ha apuka is látni szeretné :)
2018. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

14-es, de szerinted csak azért ne menjen a nagymama mert nem a gyereked anyukája hanem a párodé? Nagymama az az anya vagy apa anyukája, tehát a közvetlen családban egy anyuka, és ez egy anyák napi ünnepség... De mindegy, nem magyarázom tovább...

Nekem sajnos nem élnek a szüleim, de mindent megadnék ha az én anyukám is ott tudna lenni az anyák napi ünnepségen az oviban.

2018. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk csak az anyák jöhetnek. A nagymamák sem. Nem is férnénk el.
2018. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
30%

Lassan 10 éve követem ezt az oldalt, de hihetetlen, hogy minden évben van valaki, aki elkezdi, hogy a nagymamák ne menjenek, mert így meg úgy.

18 éves a legnagyobb gyerekem. Az óvodától kezdve a sulijáig mindig megemlékeztem a nagymamákról is. Ajándékkal, verssel, meghívóval az ünnepélyre. Anyák napján a dédimamákat is köszöntötték a gyerekeim, amíg éltek. Ma már csak a temetőbe vihetjük az anyák napi virágot. Igen, én is a férjem mamájára, pedig nekem nem anyám.

Miért születtek vajon nagymamás versek?

2018. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!