Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Te mit tennél? (gyerekszökés)

Te mit tennél? (gyerekszökés)

Figyelt kérdés

Ha látsz egy kiscsoportos ovist egyedül az óvoda udvarán épp kimenni az utcára, megfogod, kérdezgeted, majd pár perc múlva jönne 2 irtó dühös óvónő, mit tennél?


Helyes ilyenkor durván leszidni a gyereket(az óvónőknek)? Helyes szó nélkül hagyni az óvónők gondatlanságát?


Hogy kellene ilyenkor reagálni? Te mit várnál el, ha a te gyerekeddel fordulna elő?


2018. ápr. 28. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Latom, Tenyeket nezel😜
2018. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%

Nem az én gyerekem, nem az én gondom.

Még rámfognák, hogy el akarom rabolni.

2018. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Semmit nem tennék, mert amilyen remek világ van otthon, valaki meglátja, akér lefilmez, és másnap már benne leszek a tényekben, hogy "a nő el akarta rabolni a kisgyereket".
2018. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Valamelyik szülő nyitvahagyta az ajtot? Vagy hogyan megy ki egy ovis csak ugy? Nalunk magasan van egy plusz zár rajta ami önműködöen lezát
2018. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Járókelőként első körben nagyon örülnék, hogy lett gazdája a gyereknek. Ha ijedtükben és nevelő célzattal leszidják, azt megértem meg egy óvódás már azért tudja szerintem, hogy ez egy "nemszabad", így leginkább a stílustól függ, mit szólnék hozzá... Őszintén szólva nem tudom, tennék-e bármit ismeretlenül. De nem életszerű, hogy ilyesmit megússzanak eltitkolással, eleve nem biztos, hogy szívesen falaznának egymásnak vagy a gyerek hallgat és valószínű mások is láthatták/hallhatták őket ha ilyen nagy volt a kirohanás és látványos a visszacipelés. Szülőként meg csak remélem, hogy az óvónőktől hallanám vissza töredelmes bocsánatkérések közepette és nem a gyerektől + járna hozzá egy enyhébb szívinfarktus.
2018. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
3-as ritka nagy tapló vagy!!!
2018. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pár napja sikerült elkapnom egy kisfiút, ahogy a kapuhoz ment, amin nem volt betolva a retesz. Kérdezgettem, de csak annyit mondott "haza". Kis tökmag volt, nem hiszem, hogy folyékonyan beszélt volna.


Én is tartottam tőle, hogy az anyja kint várja a kocsiban és csak visszaküldte egy játékért gyorsan, vagy valami, és majd letolnak, amiért kérdezgetek és feltartok egy idegen gyereket, de nem engedtem kimenni és inkább egy helyben álltam vele. Mikor jött az óvónő csúnyán megszorította a karját és elkezdte szidni és visszafelé rángatni egy köszönöm nélkül, akkor arra gondoltam biztos halálra rémült szerencsétlen nő és én is ezt tenném, de már nem tudom, hogy rendben volt e, hogy ráhagytam, pláne most, hogy olvastam azt az ovis szökéses cikket.


Belegondolva nem akarnám, hogy az én gyerekemen vezesse le az idegbaját, pláne ne a gyereket tegye azért felelőssé, hogy az nem tud vigyázni saját magára, mikor csak 3 éves. Másrészt a gyereknek éreznie kellene, hogy ez súlyos dolog, nem csak egy sima csínytevés.


Namindegy, azt hiszem nem csináltam jól, lehet meg sem tudja senki kívülálló, hogy ilyen felelőtlenek az oviban, és nem tudom mennyivel fognak jobban figyelni így, hogy a hibájuknak semmi következménye sem volt, pláne, hogy a gyerekre hárították a felelősséget..


5 perc alatt jött az óvónő, szóval azért annyira nem vészes, de akkor is durva.

2018. ápr. 28. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

A fiam ovis, a lányom bölcsis. Rendszeresen előfordul, hogy a bölcsi, ovi ajtajánál (még belül az épületben) gyerekek csatangolnak látszólag szülő nélkül. Ha azt látom, hogy csak sodródnak kifelé a kimenő szülőkkel, én bizony kézen fogom őket, és a bejárat melletti gazdasági irodán bekopogtatva jelzem, hogy szülő nélküli gyereket találtam. Persze, olyan is volt, hogy egy pillanat múlva jött a szülő, akkor nem volt értelme bevinni a kószáló gyereket. Ha a bejárat előtt látok gyereket szülő nélkül, visszavezetem az ajtón belülre és ugyanúgy szólok az irodán, hogy elkószált a gyerek. És teszem ezt azért, mert közvetlenül úttest mellett van az ovi, bölcsi. Engem nem érdekel, ki mit mond. Nem engedhetem, hogy egy gyerek elcsatangoljon, és remélem, más szülő is így gondolkodna, ha ne adj' isten az én gyerekem kószálna el valamiért. Bár én azt hiszem, nagyon komolyan megtanítottam Nekik, hogy még ha előre is szaladnak (mondjuk több ovis gyerek szalad a kijárat felé köztük a fiammal, amíg én sétálok le a lépcsőn a bölcsis kislányommal nyilván lassabban), a fiam megáll az ajtó előtt még bent, és csak együtt léphetünk az utcára.

A kérdésben szereplő esetről annyit: sztem életszerűtlen azt feltételezni, hogy egy kiscsoportos ovist a kocsiban várakozó szülője visszaküldött vmiért. Magamból indulok ki, sosem küldöm vissza egyedül egyik gyerekemet sem főleg úgy nem, hogy én a kocsiban várakozom. Nem engedem elcsatangolni mellőlem a gyerekeimet semmilyen indokkal, még csak 3 és 5 évesek. Ha bent maradt valami, együtt megyünk vissza érte.

Szval a kisfiú, kérdező, egyszerűen valóban elszökött köszönhetően az óvónők figyelmetlenségének. Én nem vártam volna vele 5 percet, hanem azonnal visszavittem volna, és leadtam volna az irodán vagy az első csoportban, de biztosan felelős ovis személyzet kezébe adtam volna. Ha az óvónő ráripakodott volna a gyerekre, nem álltaü volna meg szó nélkül: ez az ő mulasztása, ne a gyerekem verje le.

2018. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Én egyszer kiszöktem az oviból. Emlékszem, hogy először csak a cipőbet vettem fel, hogyha anyukám jön, akkor már indulhatnánk is. Majd kimentem az udvarra, hogy hamarabb láthassam. Még nem volt sehol és kimentem az utcára, hátha. Aztán elindultam egyedül, nagyjából 3 perce csatangolhattam kint, amikor elèrtem a főúthoz. Azon is átmentem, csoda, hogy pont nem jött autó. Ezalatt az idő alatt senki nem szólított meg, az óvónők észre sem vették, hogy eltűntem. Akkor ez gyerekként nem volt ijesztő, de így felnőtt fejjel borzalmas belegondolni mennyi minden törtènhetett volna. Anyukám egyébként azután látott meg, miután átèrtem a túloldalra. Hatalmas patáliát csapott az óvónőknèl (szerintem teljes joggal) , engem nem szidott le, csak komolyan elbeszèlgetett velem.

Mindenképp megállitanám a gyereket, de nem szidnám le. Az óvónőhöz biztos lenne pár szavam.

2018. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
5ös vagyok. Természetesen én is vigyázok, hogy ne engedjek ki az ovinkból gyereket, ha nem látom a szülőjét, sőt az utcán is kaptam már el már pár kismotorost. De szerintem nem arról szólt a kérdés, hogy visszavinném-e a gyereket, ha már gyanús lett, hogy sehol senkije, hanem ha már kijöttek az óvónők utána egy ismeretlen oviból, nekiállnátok-e velük veszekedni vagy kezdenétek-e valamit még intézkedni.
2018. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!