Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális hogy 2 hetente beteg...

Normális hogy 2 hetente beteg a kislányom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom hogy jó kategóriába írtam e ezt a kérdést de szeptemberben kezdte a kislányom az óvodát és 2 hetente 1-1,5 hétig beteg. Mar nagyon nehezen viselem, a gyermekorvos azt mondja hogy sajnos ez ilyen és nem annyira vészes ezek a betegségek amiket eddig elkapott. Kb 3x kellett antibiotikum neki. Szerintetek ez javul majd vagy egész ovi alatt ez lesz? Köszi előre is
2018. máj. 5. 18:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%
Azért ilyen betegesek a gyerekek, mert Magyarországon mindenre antibiotikumot ad az orvos. Nyugaton óvodai meghűlésre nem kapsz antibiotikumot. Otthon marad a gyerek pár napot és meggyógyul. Minél több antibiotikumot kap, annál gyengebb lesz az immunrendszere.
2018. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
19%
épp ezt akartam írni, annak aki azt írja "nem feltétlen normális". Igen, valóban nem az, de sajnos lassan ez fog számítani a normálisan. ugyanis a sok oltás feleslegesen, meg a feleslegesen adott antibiotikum azt eredményezi, hogy a vírusok egyre ellenállóbbak, számunkra ismeretlen formában térnek újra meg újra vissza, ez az oka hogy az én kisebbikem pl november óta szenved egy légúti nyavalyától, amit anno 3 nap gyógyszer simán elmulasztott a mi időnkben. ugyanígy a 36 éves sportos férjem is november óta nem tud kijönni a náthából, le van neki valami tapadva, fél havonta felülfertőződik stb. Sajnos ez egyre jellemzőbb lesz, és a klíma sem tesz jót
2018. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó: az antibiotikum és az oltások nem hatnak vírus ellen, csak baktérium ellen, szóval ezektől a vírusok biztos hogy nem erősödnek meg.

Az igaz, hogy minden kis náthára, meghűlésre nem kell antibiotikum, de ezek szvan amikor igen: pl. fülgyulladás, tüdőgyulladás

2018. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
34%

13!


Nem, a vírusok valóban nem erősödnek meg az antibiotikumtól. Ellenben jóval könnyebb dolguk lesz, mivel a rengeteg antibiotikum tönkreteszi azh immunrendszert és minden kis xart elkap a gyerek. Külföldön nem iylen betegesek a gyerekek, alig szednek gyogyszert, antibiotikumot meg egy átlag gyerek 10 éves koráig max kétszer ha kap. De Magyarországon ha az orvos recept nélkül küld haza azzal, hogy adj a gyereknek be paracetamolt és pihentesd pár napot, akkor az orvos egy dilettáns hülye, irány egy másik....

2018. máj. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ahogy olvastam azért nem csak az én lányom ilyen sajnos :( nem szeretek gyógyszert adni neki de van amikor már tényleg muszáj volt. Nagyon sok vitamint próbáltunk már de egyik sem jó. Most is náthásan fekszik itthon. Köszönöm a válaszokat és kitartást a hasonló helyzetben levő anyukáknak.
2018. máj. 7. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!